V Šanghaji otvorili najvyššiu reštauráciu na svete: Najedol by si sa vo výške 556 metrov?

V Šanghaji otvorili najvyššiu reštauráciu na svete

V Šanghaji otvorili najvyššiu reštauráciu na svete (Zdroj: Unsplash.com/Jan Walter Luigi)

#Reštaurácia Heavenly Jin v J Hotel Shanghai Tower prepísala Guinnesovu knihu rekordov. Aktuálne ide o najvyššie položenú reštauráciu na svete, v akej sa môžeš najesť. Samotná budova je vysoká 632 metrov, čím je najvyššou budovou v Číne a treťou najvyššou budovou na svete. Okrem skvelého jedla ti ponúkne aj neuveriteľný výhľad.

Heavenly Jin sa nachádza na 120. poschodí mrakodrapu vo výške 556 metrov. Reštaurácia má kapacitu 256 hostí a disponuje aj piatimi súkromnými jedálňami. Otvorená kuchyňa umožňuje hosťom vidieť priamo proces varenia.


Najvyšší hotel sveta otvára svoje brány: Z tej výšky ťa posadí na zadok!


Dubaj prichádza o prvenstvo

V roku 2022 prepísala Čína prvenstvo Dubaja, ktorý so svojou reštauráciou At.mosphere vo výške 441 metrov doteraz viedol. Reštaurácia sa nachádzala v najvyššom mrakodrape sveta, Burj Khalife. Čína sa v nasledujúcich rokoch pokúsi prekovať aj tento rekord.

Ešte v lete sme ti priniesli článok o samotnej budove, ktorá sa vtedy stala najvyšším hotelom sveta. Čína touto budovou prekonala už druhý rekord, ktorý patril Burj Khalife. Kedy a kde sa táto svetová veľmoc zastaví, je nadnes otázne. Myslíš, že napokon prekoná aj samotnú výšku dubajského mrakodrapu?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com
Odporúčame