Slováci už stavili na EURO 2024 vyše 200 000 eur, najviac veria Haraslínovi

Najviac tiketov momentálne tradične smeruje na jednotlivé zápasy (Zdroj: Adobe Stock)

Futbalový sviatok roka je konečne tu. Na Majstrovstvách Európy vo futbale 2024 nebude chýbať ani Slovensko. S blížiacim sa štartom turnaja rastie aj záujem fanúšikov, ktorí na svojich favoritov neváhajú staviť aj tisícky eur. 

Stávky za vyše 200 000 eur

Majstrovstvá sa ešte ani nezačali, a Slováci už teraz na EURO 2024 uzatvorili stávky za viac ako 200 000 eur. 

„Zatiaľ najvyšší vklad je 5 000 eur. Ide o stávku, že v 20 vybraných zápasoch padne viac ako 1,5 gólu. Ak bude tento tiket úspešný, nášho klienta čaká výhra vyše 500 000 eur,“ prezradil Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu Fortuny.

Slováci v otváracom zápase veria súperovi

V prvom zápase čaká na Slovensko favorizované Belgicko. „Väčšina tiketov zatiaľ smeruje na výhru Belgicka. Stávkujúci si tiež myslia, že v našom otváracom zápase padnú aspoň dva góly,“ potvrdil Tarek Yacoob.

Najviac tiketov momentálne tradične smeruje na jednotlivé zápasy. Nasleduje celkové umiestnenie tímov a stávky na to, ktorá reprezentácia sa umiestni lepšie.

Očakáva sa minimálne tretie miesto v skupine

Postup zo skupiny by bol pre Slovákov úspech, či sa však podarí, je otázne. „Najviac stávok smeruje na to, že Slovensko obsadí v skupine jednu z prvých troch pozícií,“ hovorí expert. Nezanedbateľné množstvo klientov však podľa neho v postup našej reprezentácie zo skupiny neverí. 

Slovensko by malo podľa stávkarov skončiť v skupine horšie ako Belgicko a Ukrajina. V tabuľke by však malo predbehnúť Rumunsko. „Prekvapením je väčšie množstvo tiketov, hoci s menšími vkladmi, na celkové víťazstvo Slovenska na ME s kurzom 333.00.“

Miláčikom stávkujúcich je Lukáš Haraslín či Kylian Mbappé

Obľúbené sú aj stávky na strelcov gólov v jednotlivých zápasoch. Zo slovenského tímu vedie Lukáš Haraslín pred Róbertom Boženíkom a Jurajom Kuckom.

Viacero fanúšikov si už stavilo aj na kombináciu, že Francúzsko sa stane majstrom Európy a Kylian Mbappé bude najlepším strelcom šampionátu. „Najlepším mladým hráčom šampionátu zasa podľa tipujúcich bude Jude Bellingham z Anglicka,“ doplnil Tarek Yacoob.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slováci už stavili na MS v hokeji takmer 200 000 eur: Najviac veria Švédom, Česi zasa Kanade

Podľa tiketov získa titul Francúzsko alebo Nemecko

Populárna je aj stávka na celkového víťaza šampionátu. „Kurzovo sa za najväčšieho favorita považuje Anglicko, najviac stávok sme však prijali na triumf Francúzska a Nemecka,“ povedal Tarek Yacoob.

Jeden z klientov podal tiket za 2 000 eur s kurzom 5.00, že víťazom turnaja sa stane Francúzsko. Iný zase stavil 2 200 eur na to, že Anglicko sa nedostane do štvrťfinále turnaja. Ak mu odhad vyjde, s kurzom 4.50 by vyhral 9 900 eur. 

Poliaci majú obrovský záujem o stávkovanie 

Fortuna pôsobí okrem Slovenska aj v Česku, Poľsku či Rumunsku. Tieto reprezentácie sa taktiež zúčastnia na EURO 2024. 

„Najväčší záujem stávkarov je v Poľsku. Objem prijatých stávok je skoro rovnaký ako na Slovensku a v Česku spolu. Najmenší záujem vidíme v Rumunsku, ten je oproti Slovensku približne polovičný,“ dodal na záver Tarek Yacoob.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame