Slováci už stavili na MS v hokeji takmer 200 000 eur: Najviac veria Švédom, Česi zasa Kanade

V Česku aj na Slovensku sa popularita hokeja pretavuje aj do množstva stávok (Zdroj: AdobeStock)

#Majstrovstvá sveta v hokeji sú na Slovensku mimoriadne populárne. Svedčí o tom aj fakt, že deň pred ich začiatkom na ne fanúšikovia stavili už takmer 200 000 eur.

„Záujem každým dňom enormne narastá. Ľudia si postupne nachádzajú cestu k jednotlivým zápasom a tipujú celkového víťaza či jednotlivé umiestnenia Slovenska,“ hovorí Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu Fortuny.

Na Slovensku je podľa neho aktuálne najobľúbenejšia stávka na umiestnenie Slovenska do 3. miesta a zisk medaily. „Z konkrétnych zápasov je podľa očakávaní zatiaľ jasne v popredí stávka na víťazstvo Slovenska proti Nemecku v riadnom hracom čase.“ Slovensko v tomto zápase zabojuje hneď v prvý deň šampionátu, v piatok 10. mája.

V Česku veria najviac Kanade, na Slovensku Švédom

Podľa objemu prijatých stávok vo Fortune je najväčším favoritom na titul majstra sveta Kanada. „Na rozdiel od klientov v Česku však Slováci dôverujú viac Švédsku. Istú dôveru vkladajú aj do českej reprezentácie s ohľadom na umiestnenie do 4. miesta,“ upresňuje Tarek Yacoob.

„Česi aj Slováci zároveň veria, že nadchádzajúce MS budú najnavštevovanejším hokejovým šampionátom histórie.“ Doteraz najnavštevovanejšími majstrovstvami boli pritom práve tie české v roku 2015. Hokej si vtedy prišlo pozrieť vyše 740 000 divákov.  

Fanúšikovia tiež dúfajú, že v žiadnom zápase nebude núdza o zaujímavé akcie. „Pár desiatok odvážnejších klientov si stavilo na to, že v každom zápase šampionátu padnú aspoň tri góly,“ dodáva expert Fortuny, ktorá je hlavným partnerom slovenskej hokejovej reprezentácie.

Tisícové stávky na Slovákov

Česi v stávkovaní zatiaľ prekonávajú Slovákov. Súvisí to s tým, že česká populácia je takmer dvakrát väčšia a je tam oveľa viac tipujúcich. „Česi podobne ako Slováci veria vo väčšej miere domácej reprezentácii.“ 

Fanúšikovia pritom neváhajú staviť ani naozaj veľké sumy. „Jeden z klientov na Slovensku si pri kurze 2.36 stavil 9 000 eur na výhru Slovenska v prvom zápase proti Nemecku. Ak bude úspešný, vyhrá 21 240 eur.“

Iný Slovák si zas pri kurze 6 stavil 2 500 eur na to, že Slovensko si z Česka odnesie medailu. V prípade úspechu našich reprezentantov si pripíše výhru 15-tisíc eur.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Zmákneš športový slang ľavou zadnou? Ak to dáš na plný počet, klobúk dole!

Záujem o stávkovanie ovplyvňuje popularita športu

V Česku aj na Slovensku sa popularita hokeja pretavuje aj do množstva stávok. Situácia v Poľsku však dokazuje, nakoľko stávkujúcich ovplyvňuje výkon ich vlastného tímu v danom športe. Hoci sa Poliaci na šampionáte predstavia po dlhých 22 rokoch, veľký záujem o tipovanie necítiť a ani sa nepredpokladá.

„Ich reprezentácia je outsiderom šampionátu a hokej tam nehrá prím. Svoj národný tím príliš nepodporujú najmä pre vysoké kurzy. Sústredia sa na stávky na favoritov. Oveľa viac si určite vychutnajú futbalové EURO,“ zakončil Tarek Yacoob. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame