Startup v New Yorku spúšťa novinku podobnú bike-sharingu: Po novom si tam môžeš zapožičať dáždnik

Newyorský startup Rentbrella vypožičiava dáždniky na deň zadarmo

Newyorský startup Rentbrella vypožičiava dáždniky na deň zadarmo (Zdroj: Unsplash.com/Viniciu amnx Amano)

#V New Yorku expanduje nový startup, ktorý sa zameral na zdieľanie dáždnikov. Podľa vlastných slov chcú vytvoriť rovnakú sieť akou sa nedávno stal Citi Bike. Aplikácia Rentbrella bola po prvýkrát spustená v Brazílii ešte v roku 2018 a systém funguje vďaka kioskom, ktoré sú rozmiestnené po celom New Yorku. Každé zariadenia má k dispozícii rovnú stovku dáždnikov.

Aby sa nápad ujal, startup ponúka vypožičanie dáždnikov na prvých 24 hodín bez poplatku. Aplikáciu používajú ľudia na skenovanie kódov, ktoré im umožnia vziať a odovzdať dáždniky v rôznych kioskoch. V prípade, že ho zákazník nestihne vrátiť do 24 hodín, účtujú sa mu 2 doláre, po ďalšom dni ďalšie dva doláre a tak ďalej. Dáždnik je možné si dokonca aj zakúpiť a to za 16 dolárov.


Točia klipy pre Ega či Rytmusa, prepájajú umenie a technológie: Improvizácia je základ, byť režisérom je životný štýl


Spoluzakladateľ Freddy Marcos pre magazín The Post povedal: „Nás model je v podstate veľmi jednoduchý. Ľudia si vezmú dáždnik a na druhý deň ho zasa vrátia.“ Malo by sa tak predísť nežiadúcim pokutám, ktoré ešte v roku 2016 spoločnosť BrellaBox účtovala už po 12 hodín od požičania. Vtedy ho podnikateľ Kevin O’Leary označil za najhorší nápad, o akom kedy počul.

Myslíš si, že sa Rentbrella napokon ujme a jedného dňa príde aj k nám na Slovensko? Využil by si možnosť vypožičania dáždnika napríklad v našom hlavnom meste?

Zdroj: hashtag.sk, nypost.com, Reuters
Odporúčame