Trápia ťa počas zimy popraskané a suché pery? Poznáme lifehacky, ktoré ťa zachránia

Ak aj napriek popraskaným perám túžiš po líčení, nezúfaj (Zdroj: Unsplash/JakobOwens)

#Starostlivosť o pery nie je len estetickou záležitosťou. Hoci uznávame, že popraskané pery nie sú úplne oku lahodiace. Hlavným dôvodom, prečo by si nemal zanedbávať ani túto nenápadnú časť tela, je najmä to, že suché pery môžu byť veľmi bolestivé a hojenie trvá dlho. Tomu sa dá predísť. Stačí dodržať pár jednoduchých krokov, ktoré udržia tvoje pery svieže a juicy!

Hydratácia na prvom mieste

Ako ti je určite jasné, základom je dostatočná hydratácia. A to nielen vtedy, keď sa pohybuješ vo veterných či chladných podmienkach. Pery sa vysušia raz-dva a tebe potom zostane len riešiť zbytočnú bolesť.

Riešením je dobrý produkt, ktorý ti pery vyživí a ochráni. Ideálne sú mastné a hutnejšie produkty zo starostlivosti – skvelou voľbou je balzam na pery či klasický jelení loj. Snaž sa siahať po produktoch bez parfumovania, prípadne s prírodným zložením.

Hojivý lifehack

Ak aj napriek popraskaným perám túžiš po líčení, nezúfaj. Siahni po produktoch, ktoré tvoje pery ošetria, vyplnia prasklinky a zároveň pôsobia ako skvelý podklad pre okrasnú farbu rúžu či lesku. Hodí sa napríklad neutrálny balzam s výťažkom aloevera, bambucké maslo, ale aj rôzne vzácne rastlinné oleje.

Masky nemusia byť iba na tvár

Vplyvom nepriaznivého počasia často trpí aj pokožka okolo úst, nie len samotné pery. Popraskané kútiky úst nie sú ničím príjemným.

Dbaj preto na to, aby tvoje ústa (a ich okolie) dostávali dostatočnú hydratáciu. Odporúčame pravidelnú aplikáciu výživných a regeneračných produktov, prípadne skús siahnuť po nejakej hydrogelovej maske určenej na pery.

Peeling je kamoš

Na trhu nájdeš mnohé hotové scruby určené priamo na pery. Jemné cukrové čiastočky v kombinácii s hydratačným olejom alebo bambuckým maslom. Jemná peelingová pasta ti vyčistí pery od prebytočnej odumretej kože a odhalí novú šťavnatú vrstvu pokožky.

Prípadne si môžeš vytvoriť takýto scrub aj doma. Vhodnými ingredienciami sú napríklad kryštáliky soli či cukru, zrniečka mletej kávy, med alebo kokosový či jojobový olej.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame