Bratislavská Stará tržnica prináša jedinečný zážitok: Buď aj ty súčasťou unikátneho umeleckého diela vďaka svojim pohybom

Bratislavská Stará tržnica prináša jedinečný zážitok

Bratislavská Stará tržnica prináša jedinečný zážitok. (Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj)

#Bratislavská Stará tržnica si pre svojich návštevníkov pripravila skutočne jedinečný zážitok, aký sa len tak nevidí. Ľudia totiž len pomocou svojich pohybov môžu utvárať jedinečné umelecké dielo spojené z obrazu a zvuku. Ako je to možné?

Do Bratislavy totiž prišla INNER LIFE od francúzskeho umelca Mathieu Le Sourd – MAOTIKa. Ide o digitálneho umelca, ktorého práca bola prezentovaná na rôznych medzinárodných festivaloch, ako napríklad v Rio de Janeiru, Londýne, Berlíne či dokonca aj v Prahe.

Tento umelec sa venuje prevažne „tvorbe imerzívnych prostredí, interaktívnych inštalácií, digitálnych nsôch a architektúry a audiovizuálnych performance, pohybujúc sa v priesečníku umenia vedy a technológie,“ informuje o tom Bratislavský samosprávny kraj na svojom webe.

Posted by Stará tržnica on Sunday, June 26, 2022

Jedno z jeho diel pritom zavíta aj k nám do Bratislavy. Ide o interektívnu video inštaláciu, ktorá bola vytvorená špeciálne pre priestor Starej tržnice. Ľudia pritom budú tvoriť obrazce len pomocou svojich pohybov.

Posted by Stará tržnica on Sunday, June 26, 2022

„Pohyb návštevníkov je snímaný lasermi, ktoré následne naživo generujú abstraktné vizuálne kompozície a zvuky. Parametrická vizuálna a zvuková inštalácia dokáže spracovať veľké množstvo pohybov a vytvára tak obrazy, ktoré sa už nikdy nezopakujú. Počas trvania inštalácie sa môžete tešiť aj na živé tanečné performance,“ dodali na webe kraja. Táto inštalácia bude pre ľudí dostupná celé leto, a to už od 3. júla až do 2. septembra. Navštíviť ju budeš môcť od nedele do piatka v čase od 13:00 do 22:00.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, bratislavskykraj.sk
Odporúčame