Čoraz populárnejší Valentín je za dverami: Odzrkadlilo sa to aj v móde – srdiečkové doplnky ti túto sezónu neuniknú

dievča so srdiečkovými okuliarmi

Srdiečkové doplnky sú tento rok veľmi in! (Zdroj: Unsplash/Zoltan Tasi!

#Čo ti prvé napadne, keď sa povie Valentín? Srdiečka, však. Tak ako k jarnému obdobiu patria v móde kvetinové vzory a pestré farby, počas obdobia Valentínu figurujú všade srdiečka v kombinácií s červenou a ružovou farbou. Túto valentínsku sezónu berú srdiečka módnu scénu útokom!

Rôzne dizajnérske kúsky, nie len obyčajné ponožky

Romantický srdiečkový tvar sa objavuje všade. Nájdeš ho na šperkoch, bižutérií, kabelkách či opaskoch. Značky prinášajú svojim priaznivcom mnohé zaujímavé kúsky – Blumarine si pripravilo opasky, Loewe okuliare, Alaia kabelky

Čím viac sa Valentín blíži, tým viac sú do povedomia predierajú srdiečka. Nemyslia sa tým však „basic“ srdiečkach na ponožkách. Či už sa radíš medzi romantické duše alebo si srdcom realista, tento trend sa netýka len „boomu“ okolo Valentínu, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Podľa Vogue pôjde o trend celej nadchádzajúcej sezóny!

Svet cez ružové okuliare?

V úvode spomínané okuliare slúžia ako ideálny príklad – sklá v tvare srdiečok sú dosť surrealistické na to, aby si si ich všimol. Je iba malá pravdepodobnosť, že si ich spletieš napríklad v prípade Nabokovovej Lolity v podaní Dominique Swan. Tieto okuliare sú skutočným unikátom, ako všetko z dielne Jonathana Andersona.

Ak navštevuješ „sekáče“ či vintage obchody, je veľká pravdepodobnosť, že natrafíš na skutočne ikonické kúsky – rôzna unikátna bižutéria, ktorú nebude mať nikto iný, či Chanel kabelka v tvare srdiečka môžu čakať práve na teba!

(Zdroj: Instagram/tash_ps)

Dávna symbolika

Nielen že sú doplnky v tvare srdca hravým a moderným spôsobom ako doladiť svoj outfit, prinášajú aj hlbší skrytý význam. Srdce je od dávnych dôb symbol lásky, priateľstva a vernosti. Čokoľvek v tomto tvare teda predstavuje vhodný darček pre niekoho výnimočného.

Tento trend ponúka ideálny spôsob ako prejaviť lásku či uznanie: od minimalistickej retiazky až po extravagantné a neprehliadnuteľné náušnice. Aj keď ide o veľmi hravý doplnok, pri ktorom je potrebné hľadať hlbší význam, zváž jeho výber. Neber hneď prvú vec, čo ti padne pod ruku. Pri bižutérií sleduj najmä jej spracovanie (aby nepôsobila príliš lacno), ale tiež samotnú veľkosť šperku – čím menší, tým prirodzenejší.

 

Či už oslavuješ 14. február, alebo nie, obdaruj svojich blízkych niečím milým. Nemusí to byť nutne šperk, stačí aj maličkosť ako čokoláda či ruža. I napriek tomu, že sa ti to môže zdať klišé.

Oslavuješ Valentín?

Zdroj: Vogue
Odporúčame