Športový náramok, ktorý sa hodí aj k večerných šatám: Ako vyzerá s dizajnom šperku?

Xiaomi Smart Band 8 je vhodný na cvičenie aj do spoločnosti (Zdroj: Xiaomi)

Xiaomi Smart Band 8 je vhodný na cvičenie aj do spoločnosti (Zdroj: Xiaomi)

#Xiaomi má so svojim športovým náramkom Smart Band dlhoročné skúsenosti. Aj preto sa postupne stali celkovo najpredávanejšou značkou nositeľnej fitnes techniky. Len nedávno predstavený Xiaomi Smart Band 8 pokračuje v tradícii a znova prináša kopec funkcií v minimalistickom, ale teraz ešte elegantnejšom tele. Tradične za veľmi dostupnú cenu.

Veľkou zmenou pri ôsmej generácii je prepožičanie si niektorých vlastností od klasických hodiniek. Smart Band 8 už napríklad prešiel k hliníkovému telu, čo sa prejavilo na jeho vyššej odolnosti.

Druhou podobnosťou s hodinkami je, že Smart Band 8 podporuje jednoduchú výmenu remienkov. Na výber je veľa dizajnov, farebných kombinácií aj rôznych materiálov. Od športových silikónových cez elegantné až po dizajnové kovové.

Môžeš ho nosiť aj na krku

Okrem toho sa Xiaomi Smart Band 8 dá nosiť aj na krku vo forme akéhosi digitálneho medailónu. V kombinácií s desiatkami dostupných virtuálnych ciferníkov si každý môže vytvoriť personalizovaný doplnok podľa vlastného gusta.

Do tretice sa v režime Peble dá Smart Band 8 pripojiť aj na športovú obuv a detegovať ešte presnejšie priebeh vašich športových aktivít. Samozrejmosťou je odolnosť 5ATM, respektíve 50 m, takže to je vhodný náramok aj pre náruživých plavcov.

Táto generácia Smart Bandu sa môže pochváliť ešte jasnejším 1,62-palcovým Amoled displejom s jemným rozlíšením 490 x 192 pixelov. Tento jas stúpol až na 600 nitov, takže čitateľnosť aj na priamom slnku je ešte lepšia.

Xiaomi Smart Band 8
Xiaomi Smart Band 8 (Zdroj: Xiaomi)

Tvoj osobný tréner

Ako správny pokročilý fitnes náramok je osadený viacerými senzormi, ktoré sa starajú o monitorovanie plejády údajov. Od počtu prejdených krokov, spálených kalórii a tepu srdca cez úroveň okysličenie krvi, stresu až po ženský cyklus či kvalitu spánku.

Tie využijete pri jednom z viac ako 150 športových režimov, ktoré Band 8 podporuje a dokáže presne merať a analyzovať. Priebeh a výsledky sa zobrazujú na dotykovom displeji, ale samozrejme prehľadnejšie je to na veľkom displeji mobilu, na ktorom je nainštalovanú aplikáciu Mi Fitness.

Miniatúrny náramok má prekvapujúco štedrú výdrž batérie. S aktivovaním vždy zapnutého displeja vydrží zhruba 6 dní na jedno nabitie. Pri vypnutej funkcii Always-on stačí nabíjať raz za dva týždne. Naplno sa pritom nabije už za necelú hodinku.

Nový, elegantnejší fitnes náramok, ktorý si môžete plne personalizovať sa predáva za 45,90 eur a ide tak o perfektný pomer výbavy a ceny.

ZISTI VIAC O XIAOMI SMART BAND 8

Xiaomi Smart Band 8
Xiaomi Smart Band 8 (Zdroj: Xiaomi)
Zdroj: PR článok
Odporúčame