Prichádza Xiaomi 13 a 13 Pro: K ich kúpe dostaneš zaujímavé bonusy, ktorý model si vyberieš?

Nový Xiaomi 13 Pro

Nový Xiaomi 13 Pro (Zdroj: Xiaomi)

#Spoločnosť Xiaomi dnes na podujatí v španielskej Barcelone predstavila svoj najnovší rad vlajkových smartfónov Xiaomi 13 pre medzinárodné trhy. Prostredníctvom intenzívnej tímovej spolupráce medzi spoločnosťami Xiaomi a Leica v rámci strategického partnerstva v oblasti zobrazovacích technológií majú smartfóny Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro za cieľ ponúknuť svojim používateľom úplne nový zážitok z fotografovania pomocou smartfónu.

Medzi ďalšie prémiové funkcie patrí najnovší Snapdragon 8 Gen 2 a vlastný systém správy batérie Xiaomi Surge, ktorý zabezpečuje vysoký výkon na všetkých frontoch. „Som skutočne ohromený radom Xiaomi 13 – je to pre mňa reálna zmena,“ povedal Steve McCurry, svetoznámy fotograf uvedený v Medzinárodnej fotografickej sieni slávy. Počas uvedenia na trh bol predstavený aj model Xiaomi 13 Lite, ktorý prináša vynikajúce portrétne snímky a rozšírené možnosti fotografovania pre mladých ambicióznych ľudí.

Fotografovanie na majstrovskej úrovni

Systém fotoaparátov na Xiaomi 13 Pro pokrýva ohniskové vzdialenosti od 14 mm do 75 mm a pozostáva z 23 mm širokouhlého hlavného fotoaparátu s mimoriadne veľkým 1-palcovým snímačom, 75 mm plávajúceho teleobjektívu, ako aj 14 mm ultraširokouhlého fotoaparátu. Vďaka použitiu technológie vnútorného zaostrovania na úrovni digitálnych zrkadloviek využíva nový 75 mm teleobjektív smartfónu plávajúcu konštrukciu objektívu na dosiahnutie rozsahu ohniskových vzdialeností.

Prémiová vlajková loď s minimalistickým dizajnom

Xiaomi 13 aj Xiaomi 13 Pro sa vyznačujú úplne novým minimalistickým dizajnovým jazykom, ktorý zdôrazňuje ich mimoriadne technologické možnosti. Je k dispozícii v klasických a podmanivých farbách, čiernej, bielej a zelenej Flora, využíva štýlový dizajn plochej obrazovky s plochými okrajmi. Nové Xiaomi 13 je vybavený veľkým 6,36“ FHD+ AMOLED displejom, ktorý vďaka materiálu zabezpečuje zobrazenie obsahu s prvotriednou presnosťou farieb a jasom pri nižšej spotrebe energie.

Obe zariadenia ponúkajú odolnosť voči prachu a vode podľa štandardu IP685, čo zaručuje optimálnu ochranu a pokoj na duši.

Prémiové služby na mieru

Za zmienku stojí, že Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 ponúkajú až 3 generácie aktualizácií operačného systému Android, spolu s 5 rokmi bezpečnostných aktualizácií. Užívatelia týchto zariadení sa tiež môžu tešiť na 6-mesačnú bezplatnú skúšku Google One cloudového úložiska s kapacitou až 2TB, ktoré poskytuje rozšírený priestor pre spomienky zhotovené profesionálnym kamerovým systémom, a až 6-mesačnú skúšku YouTube Premium s prístupom k YouTube a YouTube Music bez reklám.

Ceny a dostupnosť

Predpredaj série Xiaomi 13 sa začne 27. februára a bude trvať až do 12. marca. V tomto čase budú pre slovenských zákazníkov pripravené darčeky. Kúpou modelu Xiaomi 13 Pro získajú zákazníci Xiaomi Watch S1 Active úplne zdarma. Pri nákupe modelu Xiaomi 13 dostanú zákazníci ako darček ďalší smartfón Redmi A1. Séria Xiaomi 13 je dostupná v predaji od 13. marca prostredníctvom oficiálnych kanálov spoločnosti Xiaomi.

  • Xiaomi 13 Pro sa dodáva vo farbe : keramická čierna – 12 GB + 256 GB – cena 1 299 eur
  • Xiaomi 13 bude dostupný na slovenskom trhu taktiež v čiernej farbe – 8GB+256GB – cena 999 eur
  • Xiaomi 13 Lite sa dodáva v troch farbách: modrá, ružová, čierna – 8GB+256GB – cena 499 eur
Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame