Čo je to „sploshing“? Internet ovládol nový trend, ktorý (doslova) okorení tvoj vzťah

Nový trend známy ako „sploshing“ si možno zamiluješ aj ty (Zdroj: Unsplash/Toa Heftiba)

#Ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí a neplatí to iba pri jedle. Rôzne chute majú ľudia aj pokiaľ ide o sexuálne praktiky a niekomu sa tieto dve oblasti dokonca spájajú. S tým súvisí aj pojem „sploshing“, ktorý sa podľa Ladbible teší nemalej popularite na sociálnych sieťach.

Nechutné, no oslobodzujúce

Hoci sa čoraz častejšie objavuje na sociálnych sieťach,„sploshing“ rozhodne nie je pre každého. Pre niekoho môže byť spestrením sexuálneho života, no niekto ho môže vnímať ako podivnosť, ktorá akurát tak narobí kopec neporiadku. Doslova.

Ako hovorí psychologička Lana Holmes, pojem sploshing je odvodený od slova splosh, ktoré nabralo na popularite, keď v roku 1989 začal vychádzať rovnomenný magazín. Splosh! sa ale nevenoval iba samotnému sploshingu. Svoje si v ňom našli aj priaznivci iných fetišov, a to najmä tých, ktoré patria do kategórie „wet and messy“, alebo vlhké a neporiadne.

Popularita tohto pojmu odvtedy rástla a hashtag #sploshing má v súčasnosti na TikToku vyše jedenásť miliónov pozretí. Okrem toho sa oň aktívne zaujímajú aj komunity na Reddite, Instagrame či X (respektíve Twitter).

Stručne povedané, „sploshing“ je fetiš, pri ktorom ľudia nachádzajú vzrušenie a potešenie v tom, že sú pokrytí potravinami alebo nápojmi.

„Pre niektorých ľudí je to veľmi príjemné a zároveň oslobodzujúce,“ vysvetlila Holmes.

@maddisonsmessyfun

#pie #pieintheface #pied #splat #sploshing #messytiktok

♬ original sound – Maddison’sMessyFun

Vhodná nielen uhorka

Ayesha Hussain, zakladateľka spoločnosti The Violet venujúcej sa tvorbe filmov pre dospelých, zas vysvetlila, že ľudia prirodzene vnímajú ústa ako sexuálne „príťažlivé“.

„Otvárajú sa, sú vlhké a keď je človek vzrušený, otvárajú sa viac a sú ešte vlhkejšie,“ povedala Hussain, podľa ktorej môže stáť za vzrušením z jedla práve táto skutočnosť.

Podľa Hussain sa so sploshingom navyše spája isté tabu, čo môže takisto pôsobiť vzrušujúco.

„Koľkokrát nám hovorili, aby sme sa nehrali s jedlom? Na tom, čo je zakázané, je vždy niečo lákavé,“ vysvetlila.

Hussain taktiež vysvetlila, že začať s touto praktikou je celkom jednoduché, stačí si do spálne priniesť tanier s jedlom.

„Môže to byť čokoľvek: špagety, uhorka, čokoláda. Potom to veľmi pomaly začnite jesť a nechajte partnera, aby sa pozeral. Potom si to vymeňte,“ opísala.

Sploshing či iné fetiše rozhodne nie sú pre každého, aj tu však ostáva dôležité nikoho nesúdiť. Pokiaľ s niečím súhlasia všetci zúčastnení, je to legálne a neprekračuje to žiadne veľké morálne zábrany, nie je na tom nič zlé. Dôležité je len nájsť partnera s podobnými preferenciami, čo nemusí byť vždy jednoduché.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com, menshealth.com
Odporúčame