Spin-off Simpsonovcov? Podľa tvorcov je len jediná možnosť, ako by mohol vyzerať

Podľa tvorcov je len jeden možný scenár, ako by aspoň teoreticky mohol vyzerať spin-off simpsonovcov (Zdroj: Flickr/SOCIALisBETTER)

#Jedným z faktov, ktoré robia populárny seriál Simpsonovci výnimočným, je aj ten, že jeho tvorcovia sa do dnešných dní vyhýbajú potenciálnemu spin-offu. Možností, ktorým smerom by sa teoreticky mohol spin-off tohto seriálu uberať, je pritom niekoľko. No podľa tvorcov je len jediná možnosť, kedy by, aspoň teoreticky, mohol fungovať.

Nápad vznikol už v deväťdesiatych rokoch

Tento nápad sa pritom objavil už v deväťdesiatych rokoch. Fanúšikom žltej rodiny je možno známa 24. epizóda 8. série s názvom The Simpsons Spin-Off Showcase. Táto časť sa premietala 11. mája v roku 1997 a bola poňatá ako paródia na všetky možné spin-offy, ktorých mohli byť diváci do tej doby svedkami. Väčší priestor v nej dostal napríklad šerif Wiggum, ale aj riaditeľ Skinner a tiež aj krčmár Očko.

No nápad týkajúci sa spin-offu sa v seriáli objavil už skôr. Jednalo sa o 7. sériu a 21. epizódu nazvanú „22 Short Films About Springfield“. V nej bola pozornosť zameraná viacero vedľajších postáv Springfieldu, ktoré sa zvyčajne toľko priestoru nedostali. Zámerov tvorcov bolo ukázať divákovi život vo Springfielde. Nielenže je táto epizóda scenáristicky naozaj prepracovaná, ale tvorca žltej rodiny, ale scenáristi údajne zvažovali aj možnosť rozviť tento nápad ešte viac. Ak by sa tak stalo, spin-off by sa volal jednoducho Springfield, pričom tento nápad bol otcovi Simpsonovcov, Mattovi Croeningovi, podsunutý Joshom Weinsteinom, jedným z producentov seriálu.

„Cítili sme, že je tu dostatok plnokrvných vedľajších postáv, z ktorých mnohé by si zaslúžili dostať väčší priestor,“ uviedol Weinstein.

Jediný možný scenár

Keď sa fanúšikmi obľúbené postavy Očka, Milhousa a doktora Nicka Rivieru náhodou objavia v epizóde, zvyčajne sú v priamom kontakte s ktorýmkoľvek členom Simpsonovcov, takže fanúšikovia nemajú možnosť nahliadnuť do ich životov. No pokiaľ sleduješ Simpsonovcov pravidelne, určite si aj ty postrehol, že ak má nejaké fiktívne mesto ktoréhokoľvek sitkomu dostať väčší priestor, prípadne vlastný seriál, mal by to byť práve Springfield.

Jednou z podstatných ingrediencií, vďaka ktorým dosiahol seriál tak enormný úspech, boli pestré vedľajšie postavy. V potenciálnom spin-offe by teda mohli dostať priestor aj Homerov parťák Barney, reverend Lovejoy, alebo mafián Tučný Tony. Ako sa totiž seriál vyvíjal a série pribúdali, z pôvodných jednorozmerných postáv sa stali prepracované charaktery. Väčšina z nich by zrejme zabodovala u divákov aj bez prítomnosti hlavných hrdinov.

Členovia žltej rodiny nás bavia už roky, no viac priestoru by si zaslúžilo aj viacero vedľajších postáv (Zdroj: clipart-library)

Prečo k tomu teda nikdy nedošlo?

Hoci Weinstein cítil, že seriál Springfield má veľký potenciál, ostatní tvorcovia mu dali jasne najavo, že na takýto projekt skrátka nie je dostatok času. Vzhľadom na to, že každý rok musí byť napísaných a vytvorených minimálne 20 epizód, nebolo časovo možné, aby rovnaké množstvo častí pripadalo aj na nový seriál. Takže dnes môžeme len filozofovať nad tým, ako by mohol spin-off Simpsonovcov vyzerať a akých zaujímavých zápletiek by sme sa mohli dočkať.

Bol by si zvedavý na spin-off Simpsonovcov?

 

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, Screenrant.com
Odporúčame