Snapchat novou funkciou uľahčí život aj tebe: Aplikácia ti ponúkne skvelé recepty len podľa fotky suroviny

snapchat

Snapchat má novú funkciou, ktorá ti zľahčí život (Zdroj: Unsplash/Christian Wiediger)

#Snapchat sa prebral k životu a má skvelé nové rozšírenie. Nevieš, čo si urobiť na raňajky alebo obed? Žiadny problém! Stačí si odfotiť suroviny, na ktoré máš chuť a aplikácia ti sama ponúkne množstvo chutných receptov, ktoré si s nimi môžeš pripraviť. Toto rozšírenie má doslova názov Food Scan.

Po zosnímaní potravín ti Snapchat ponúkne recepty spolu s odkazom na stránku, kde nájdeš celý postup. Databáza je spárovaná na stránku allrecipes.com, a teda je schopná rozoznať viac než 1 200 surovín a v ponuke je viac ako 4 500 rôznych jedál.

Systém nie je bez chyby

Ako uvádza portál Vice, ktorý si mal možnosť rozšírenie vyskúšať, celý systém nie je bez chyby. Skener nie je nadizajnovaný na balené jedlá. Ak máš teda doma paradajkový pretlak, veľkú pomoc nečakaj. To isté sa týka aj potravín ako je napríklad zázvor, ktoré sú preň jedna veľká neznáma.

Aj napriek týmto „chybičkám krásy“ však môže byť rozšírenie maximálne užitočné. Na svoje si prídeš, ak ti už došla inšpirácia a chcel by si si v kuchyni uvariť niečo úplne nové. Ocenia ho určite aj kuchári – začiatočníci, ktorí sa takýmto spôsobom naučia variť jednoducho a rýchlo.

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame