Pokiaľ sa zaujímaš o domácu hudobnú scénu, zbystri pozornosť: Mladá slovenská kapela Luvver znie naozaj svetovo

kapela Luvver

Nitriansky Luvver by sa nestratili ani v zahraničí (Zdroj: FB Luvver)

#Pokiaľ sleduješ súčasnú domácu hudobnú scénu, možno si na nich už narazil. Mladá slovenská indie kapela Luvver znie naozaj medzinárodne. Pochádzajú z Nitry, na scéne sú už niekoľko rokov a ponúkajú ti hudbu, ktorú si bez problémov pridáš do svojho indie playlistu na Spotify. Od zahraničných mien podobného žánru ich len tak nerozoznáš.

Nádejní už na začiatku

Luvver vznikli na troskách kapely Fresh Out Of The Bus. O tých sa svojho času hovorilo ako o jednom z objavov domácej alternatívnej scény. Už vtedy zneli moderne, súčasne a trendovo. V hudbe si mohol postrehnúť pretlak nápadov, vplyvov a takisto zaujímavý zvuk.

Rozpad kapely síce možno viacerých prekvapil, no zrejme nik nečakal, že by hudobníci zavesili nástroje na klinec a skúsili to s niečím iným. Rozpadom starej kapely sa im otvorili nové možnosti. Luvver predstavujú posun talentovaných umelcov smerom ku profesionálom.

Príjemná nostalgia

Zmenila sa aj ich hudba. Väčší priestor dostala elektronika, predovšetkým tá klubová, no v ich piesňach začuješ aj vplyv dnešných popových hviezd. Či už sú to Lorde, Glass Animals, prípadne Tame Impala.  Luvver ťa zoberú na retro jazdu naprieč žánrami, z ktorej si odnesieš nielen hudobný zážitok, ale aj príjemné pocity nostalgie za niečím, čo sa síce možno nestalo, no ty tú nostalgiu predsa len cítiš.

A pokiaľ hudba dokáže v človeku vyvolať emócie, treba jej venovať pozornosť. Spomeňme aj to, že muzikanti sa očividne neberú príliš vážne. Pokiaľ sa teda rozhodneš vypočuť si ich tvorbu, prípadne si prejdeš ich sociálne siete, určite narazíš aj na uvoľnené statusy. A nielen na to.

Debutový album a prestížne festivaly

Doposiaľ majú na konte debutový album It Is What It Is a niekoľko singlov. Odohrali viacero koncertov na väčšine popredných česko-slovenských festivalov, či už to bola Pohoda alebo Rock For People. V nomináciách ceny Radio-Head Awards by si ich meno taktiež našiel. Takže pokiaľ ešte stále pochybuješ, či si dnes po dlhej dobe opäť pustíš aj domácu tvorbu, neváhaj ani minútu. Luvver rozhodne stoja za vypočutie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nezaspite najlepšie akcie v septembri: Kluby a divadlá zahajujú sezónu, pozrite si prehľad akcií

Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame