Kompletný prehľad miest na Slovensku, kde si môžeš zahrať paintball: Ktorá aréna je najväčšia?

paintball ihriská Slovensko

Paintball preverí tvoje bojové aj taktické schopnosti (Zdroj: GettyImages)

# Ak si fanúšikom strieľania a stratégie, tak si už rozhodne počul o paintballe. Tento šport preverí tvoju odolnosť a bojové zmýšľanie a ponúkne ti obrovskú dávku adrenalínu. Tu je prehľad miest, kde si na Slovensku môžeš vychutnať tento akčný zážitok:

Bratislavský kraj

Hero factory no limits Bratislava

Cena: 25 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Ak máš rád uzavreté priestory alebo viac otvorené pole, toto ihrisku bude pre teba ako stvorené. V areáli nájsť zničený autobus, skutočný tank a rôzne kusy armádnej techniky. Ak máš pri sebe aj väčší obnos peniažkov, vieš si tank prenajať a zničiť rôzne autá.

Pro paintball Bratislava

Cena: 22 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vonkajšia

Na tomto vonkajšom bojovom poli môžeš nájsť rôzne prázdne chemické nádrže, drevené pevnosti, stromy či kríky a zákopy. Celý areál je umiestnený v lese, takže sa nemusíš báť, že by ti silné slnko v očiach zhoršilo mušku. Ak si dokonca donesieš veci na opekanie, tak máš možnosť pri veľkom ohnisku dočerpať stratenú energiu.

Trnavský kraj

Paintball Chtelnica

Cena: 19 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vonkajšia

V krásnom Chtelnickom lese s obrovským kopcom a údolím zažiješ nevídanú dávku adrenalínu. Drevené stavby a stromy ti budú slúžiť ako úkryt, no využiť môžeš aj kamenný bunker. V Chtelnici musíš uvažovať takticky, pretože nikdy nevieš, kedy ťa niekto môže z obrovského kopca zostreliť.

Paintball Jaslovské Bohunice

Cena: 21 eur/osoba (500 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 4 eurá)
Aréna: Vonkajšia

V aréne Jaslovských Bohuníc môžeš uplatniť taktiku dlhého aj krátkeho boja. Na pľaci sa môžeš skryť za veľký autobus, pneumatiky, ale aj do budov. Ak chceš, tak si môžeš zobrať so sebou aj vlastné dymovnice, no radšej sa o tom dohodni s organizátormi. 

Trenčiansky kraj

Paintball Podolie

Cena: 18 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vonkajšia + otvorený hangár

Či už máš rád otvorené alebo uzavretejšie priestory, v tomto areáli nájdeš otvorený les, ale aj priestory v uzavretejšom hangári. Tvojim verným spoločníkom sa stanú pneumatiky, drevené bariéry a stromy, za ktoré sa môžeš skryť. Nezabudni si však tvoju hru rezervovať minimálne deň vopred.

Downtown Aréna Prievidza

Cena: 20 eur/osoba (100 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Na výber máš štyri mapy, z ktorých väčšina sa hrá na otvorenom priestranstve a ostatné v interiéri. Ak máš rád pomalší štýl hry, tak si zamiluješ mapu Vietcong, no ak si potrpíš na rýchlu a svižnú akciu,  rozhodne si zvoľ mapu Hostel. Ostatné mapy kombinujú prvky lesného prostredia a opustených budov.

Paintball Trenčín

Cena: 30 eur prenájom ihriska (cena za osobu neuvedná)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Na internete niektorí prirovnávajú mapy na tomto ihrisku k hre Counter Strike, takže sa nezabudni vopred pripraviť. V Trenčíne nájdeš jednu otvorenú lesnú sekciu ,ale aj uzavretú časť v budove, kde sa pneumatiky, staré palety a steny stanú tvojím jediným úkrytom. Zahráš si aj rôzne módy, napríklad ochrana rukojemníka, zajatie vlajky alebo poľovačku na zajaca, kde bude tvoja úloha zasiahnuť vybraného hráča.

Nitriansky kraj

Paintball Club Oder Nitra

Cena: 20 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 7 eur)
Aréna: Vonkajšia

V Nitre sa priprav na poriadne svižnú hru na ihrisku, kde sa väčšina diania odohráva vo vonkajších priestoroch. Nájsť však môžeš aj opustenú budovu s tmavými chodbami, kde dokážeš súpera poriadne prekvapiť. Na samotnom ihrisku sa dá schovať za opustené autá, pneumatiky, alebo si ľahnúť do trávy a hrať nepozorovanú taktickú hru.

Žilinský kraj

Paintball Martin

Cena: 20 eur/osoba (400 guličiek, každých ďalších 100 guličiek po dohode)
Aréna: Vonkajšia

Martinská aréna je veľmi známa svojou pomalšou hrou, kde musíš takticky rozmýšľať. Všetko sa odohráva v lese, kde môžeš využiť svoje maskovanie a tým prekvapiť svojich protivníkov. Ak si skôr akčnejší typ, tak sa môžeš rýchlo premiestňovať poza stromy, mechy s lístím alebo zákopmi a vyhrať hru rýchlo a efektívne.

Orava paintball Vyšný Kubín

Cena: 20 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Pomalé obstreľovanie krásne vystihuje túto bojovú arénu. Môžeš tu nájsť veľa paletových úkrytov, barelových prekážok alebo dvojposchodovú budovu s otvoreným balkónom, kde máš výhľad na takmer celé ihrisko. So svojimi kamarátmi môžeš tento balkón obsadiť a tým získať značnú výhodu pre svoj tím.

muž ležiaci s paintballovou zbraňou
V lese vieš splynúť s okolím (Zdroj: freepik.com/pvproductions)

Športový areál RPEGAS Liptovský Mikuláš

Cena: Neuvádza sa, odhadom približne 20 eur/osoba
Aréna: Vonkajšia

Ak si fanúšikom rýchlej smrti, na tejto mape s veľkosťou 50 krát 50 metrov ju rozhodne dostaneš. Tvoje možnosti krytia sú veľmi limitované kríkmi a stromami, čiže nebudeš mať čas na komplikované stratégie. Naopak, uplatniť môžeš rýchlu hru, kde sa nepriateľskému tímu dostaneš za chrbát a tým vyvoláš pekný masaker.

Banskobystrický kraj

Paintball Banská Bystrica

Cena: 20 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Rôznorodosť uzavretých priestorov a otvorených polí ti ponúka možnosť rýchlej a agresívnej hry, no aj pomalšej a taktickejšej. Môžeš sa plaziť poľom s vysokou trávou a ísť tak nepriateľovi poza chrbát, alebo ho môžeš prekvapiť v úzkych chodbách budov. 

Paintball Zvolen

Cena: 20 eur/osoba (250 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Okrem toho, že vo Zvolene sa nachádza najväčšie ihrisko na Slovensku, má aj veľmi širokú paletu herných módov, od dobývania vlajok, cez obranu územia, až po klasický deathmatch. Avšak, termín si zabezpeč vopred telefonickou rezerváciou, pretože toto ihrisko býva často obsadené.

Military paintball Opatovská Nová Ves

Cena: 25 eur/osoba (300 guličiek, každých ďalších 150 guličiek 5 eur)
Aréna: Vonkajšia

Ak tvoj štýl boja vystihuje pomalá akcie s veľkou dávkou taktiky a stratégie, tak na tomto otvorenom ihrisku si prídeš na svoje. Veľa priestoru a objektov, za ktorými sa môžeš skryť, ťa odmení za logické rozmýšľanie a pomalší postup. Väčšinu úkrytov tvoria staré pneumatiky a drevené konštrukcie, takže sa neboj, že by ťa niekto ľahko zasiahol.

muž strieľajúci spoza pneumatík
Pneumatiky ťa vedia ochrániť proti nepriateľom (Zdroj: freepik.com/pvproductions)

Prešovský kraj

Paintball Záhradné

Cena: 14 eur/osoba (200 guličiek, každých ďalších 100 guličiek 5 eur)
Aréna: Vonkajšia

Exteriér Prešovského ihriska je veľmi špecifický svojimi polovými prevýšeniami, kde môžeš získať výškovú prevahu. Avšak, hru môžeš ovládnuť aj za starými pneumatikami a pieskovými mechmi, ktoré ťa ochránia proti nepriateľom z výšky.

Paintball Prešov

Cena: Neuvádza sa, odhadom približne 20 eur/osoba
Aréna: Vonkajšia

Táto lesná bojová aréna ťa rozhodne zaujme svojou pomalou a precíznou stratégiou na výhru. Stromy a kríky ti dopomôžu, aby si sa nepozorovane pohyboval po ihrisku. Samozrejme, môžeš zvoliť aj agresívny postup skrývania za umelo vytvorené drevené kryty, sudy a palety.

Košický kraj

Paintball Košice

Cena: 6 eur/osoba (bez guličiek, každých 100 guličiek 6 eur)
Aréna: Vnútorná a vonkajšia

Mimo opustenej budovy sa môžeš skrývať aj na otvorenom vonkajšom priestranstve. Avšak, dávaj si pozor, keďže budova má dve poschodia, ľahko sa staneš terčom pre niekoho z výšky. Ak by sa ti zdala hra príliš ťažká, môžeš si vyskúšať aj paintball strelnicu alebo pri platbe 20 eur na osobu za jazdu na mini tanku.

Paintball Opátske

Cena: 7 eur/osoba (každých 100 guličiek 7 eur)
Aréna: Vonkajšia

Ak si hráč, ktorého baví vyváženosť medzi rýchlou a pomalou hrou, toto vonkajšie ihrisko s umelo vytvorenými zákopmi a barelmi si zamiluješ. Môžeš sa tu pomaly plaziť a tým nepriateľa pekne prekvapiť, alebo to môžeš zobrať agresívnejším štýlom a behom sa predrať za protivníkov chrbát.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame