Top 18 motokárových dráh po celom Slovensku: Ak miluješ poriadne rýchlu jazdu, vyber sa sem!

motokáry Slovensko

Uži si motokáry na Slovensku (Zdroj: Unsplash.com/Francesco Zedda)

#Miluješ adrenalín, si súťaživý a uvažuješ, ako stráviš voľné dni cez leto? Na Slovensku nájdeš množstvo skvelých motokárových dráh, na ktorých zažiješ poriadne dobrodružstvo. Stačí si vybrať najbližšie mesto, rezervovať si termín a užiť si parádne chvíle s priateľmi alebo rodinou. Kam sa vyberieš?

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bratislavská kaviareň (@bedeker_bratislavska_kaviaren)

 

V článku sa dočítaš o motokárach:

Západné Slovensko

Motokáry Fibo karting

Kde sa nachádza: Komárňanská cesta, Nové Zámky Kedy majú otvorené: každý deň okrem pondelka Typ dráhy: vonkajšia aj vnútorná

Motokáry v Nových Zámkoch fungujú už desať rokov. Majú až tri trate, a to nielen pod strechou, ale tiež pod holým nebom. Je len na tebe, či skúsiš len jednu z nich alebo hneď všetky tri. Na trati sa konajú aj rôzne súťaže a sú vhodné pre začiatočníkov aj pre profesionálov.

Motokáry Dlhá

Kde sa nachádza: za obcou Dlhá Kedy majú otvorené: každý deň Typ dráhy: vonkajšia

Vonkajší areál pri Dlhej je ideálne miesto na skvelý letný adrenalín. Čaká na teba veľa zákrut, rýchle motokáry, bar s občerstvením, ihrisko pre deti, ale aj prenájom kuchynky či terasy. Diváci alebo nevodiči môžu sledovať dianie na trati z vyvýšeného balkóna.

Motokáry Kart One Arena

Kde sa nachádza: Kopčianska ulica, Petržalka, Bratislava
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná

Ani v hlavnom meste nemôže chýbať táto atrakcia. V Petržalskej Kart One Arena ponúkajú kompletný servis, bar, moderné vybavenie a sú k dispozícii každý deň. Môžeš si vyskúšať časovku alebo rovno preteky s priateľmi. Aj neskúsení vodiči si tu užijú kopu zábavy.

Motokáry Max 60

Kde sa nachádza: Vajnorská cesta, Nové Mesto, Bratislava
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná aj vonkajšia

V Novom Meste si užiješ nielen vonkajšiu jazdu, ale aj adrenalín v hale – záleží hlavne na počasí. Bar majú priamo pri dráhe a vďaka motorovým autám miesto naftových necítiť vnútri žiadny nepríjemný zápach ani výpary.

Motokáry Monza

Kde sa nachádza: Ulica E. F. Scherera, Piešťany
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná

Na sídlisku Adama Trajana to poriadne žije. Majú tu motokáry s nižším aj vyšším výkonom a špeciálne upravené vozidlá pre deti. Trať strieda rýchle pasáže s viac technickými a preverí každého, vrátane skúsených vodičov. Otvorené je denne od obeda do neskorého večera.

Motokáry Nitra

Kde sa nachádza: Hlohovecká ulica, Nitra
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vonkajšia

V Nitre sa nachádza síce menšia, no zato poriadne náročná trať. Okrem zákrut musíš myslieť aj na menšie stúpanie a klesanie po nie úplne rovnej vozovke. Naraz môže byť na dráhe len päť vozidiel Sodi GT5, čo dodáva jazdcom priestor na kľučky. Majú však aj detské mašinky.

Motokáry Speed Kart center

Kde sa nachádza: obec Dolná Seč
Kedy majú otvorené: každý deň okrem pondelka
Typ dráhy: vonkajšia aj vnútorná

Dve dráhy majú aj v Speed Kart center v Dolnej Seči. Jazdia na nich motokáry s výkonom od 4 do 9 konských síl. Nevodiči môžu sledovať dianie z vyvýšeného balkóna s barom. Dráha má viac ako pol kilometra na jedno kolo a centrum existuje už viac ako 20 rokov.

Motokáry Trebatice

Kde sa nachádza: Dráhová ulica, Trebatice
Kedy majú otvorené: soboty a nedele
Typ dráhy: vonkajšia

V Trebaticiach sa jazdí len počas voľných víkendov. Dráha slúži nielen pre verejnosť, ale konajú sa tu aj preteky motokár vrátane slovenského Open Cupu či Moravského pohára. Dráha sa radí k tým rýchlejším a pochváliť sa môže len dvoma technickými pasážami. Radi ťa tu aj zaučia.

Motokáry Volt racing center

Kde sa nachádza: Zlatovská ulica, Trenčín
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná

V Trenčíne majú rovnako výkonné stroje s 9 konskými silami. Ak ale toto kolo zdoláš pod 19 sekúnd, jazdiť môžeš aj na ešte výkonnejšej motokáre s 12 konskými silami. Dohromady majú 9 vozidiel, takže s priateľmi sa priprav na poriadne preteky.

Slovenské motokárske centrum

Kde sa nachádza: za obcou Orechová Potôň
Kedy majú otvorené: na vyžiadanie podľa voľna v kalendári
Typ dráhy: vonkajšia

Prehľad západného Slovenska končíme v Orechovej Potôni, ktorá je každému fanúšikovi motoršportu dobre známa. Čas tvojich pretekov si môžeš vybrať z voľných termínov na oficiálnom webe. SMC ponúka zďaleka najdlhší okruh na Slovensku s dĺžkou takmer 1200 metrov.

Stredné Slovensko

Motokáry Banská Bystrica

Kde sa nachádza: Majerská cesta, Banská Bystrica
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná

Len pár stoviek metrov od stanice v Banskej Bystrici nájdeš vnútornú dráhu motokár. Domáci aj turisti si ju veľmi pochvaľujú. Po jazde na teba čaká osvieženie v tamojšom bare. Schválne, či prekonáš rekord na jedno kolo, ktorý je aktuálne 27 sekúnd.

Motokáry Martin

Kde sa nachádza: Robotnícka ulica, Martin
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná

Zajazdiť si na malých formulkách môžeš aj v Martine. Stačí prísť na Robotnícku, kde sa nachádza krytá dráha v zastrešenom hangári. Ak si chceš prenajať celú halu, musíš v nej byť aspoň jednu hodinu. V ponuke majú aj motokáry pre dvoch ľudí.

Motokáry Monaco Grand Prix

Kde sa nachádza: Priemyselná zóna, Liptovský Mikuláš
Kedy majú otvorené: každý deň okrem pondelka
Typ dráhy: vnútorná

Takmer 20-ročnú tradíciu má dráha v Liptovskom Mikuláši. Je slovenským unikátom, pretože sa jazdí na dvoch poschodiach a má dĺžku takmer pol kilometra. Vybrať si môžeš z viacerých režimov jazdenia a v cene je kompletný servis aj požičovňa oblečenia.

Východné Slovensko

Kart aréna Košice

Kde sa nachádza: Hraničná ulica, Košice
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: časť je vonkajšia, časť je vnútorná

Košická aréna je druhou najväčšou dráhou na Slovensku. Jazdiť tu budeš na prvotriednych motokárach Sodi RT 8. V aréne sa, samozrejme, nachádza aj bar a v prípade oslavy alebo inej slávnosti si môžeš prenajať aj celý okruh.

Motokáry Šariš

Kde sa nachádza: Železničná ulica, Veľký Šariš
Kedy majú otvorené: každý deň okrem pondelka
Typ dráhy: vnútorná

Na Šariši sa jazdí len vnútri. Dráhu môžu nevodiči sledovať z vyvýšeného balkóna, prípadne z baru za sklom. Na dĺžke takmer pol kilometra sa nachádza množstvo technických pasáží a samé 90-stupňové zákruty. Rýchla je len cieľová rovinka.

Motokáry Strážske

Kde sa nachádza: Čemerňanská ulica, Strážske
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vonkajšia

Až 550-metrov dlhá dráha leží v obci Strážske. Ide o vonkajší okruh rozdelený na rýchlejšie aj technickejšie pasáže a to za jednu z najlacnejších cien na Slovensku. Jazdí sa však len za dobrého počasia. Menšia dráha pre deti sa nachádza aj v neďalekej hale.

Motokáry T1 Ring

Kde sa nachádza: za obcou Vechec
Kedy majú otvorené: každý deň okrem pondelka
Typ dráhy: vonkajšia

Asfaltová dráha T1 Ring s dĺžkou zhruba 800 metrov je jednou z najdlhších na Slovensku. Dráhu si vieš dokonca prispôsobiť podľa seba a prípadne skrátiť. Nedávno tu naťahovali nový asfalt. Jazdí sa len za dobrého počasia, ktorého však v lete bude viac než dosť.

Motokáry Tatry

Kde sa nachádza: SNP, Svit
Kedy majú otvorené: každý deň
Typ dráhy: vnútorná

Našu jazdu končíme vo Svite. Kratšia, no zato poriadne intenzívna a technická 230-metrová dráha so šírkou maximálne 5,5 metra je poriadny oriešok na predbiehanie. Jazdí sa tu však so silnými vozidlami Honda GX 200 a GX 270 s výkonom do 9 konských síl.

Šoféroval si už niekedy motokáru?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, slovenskycestovatel.sk
Odporúčame