Bude zo Slovenska e-shopová veľmoc? Nový riaditeľ Shoptetu si myslí, že je to viac ako pravdepodobné

Bude zo Slovenska e-shopová veľmoc?

Bude zo Slovenska e-shopová veľmoc? (Zdroj: Shoptet)

#Spoločnosť Shoptet sa na českom, slovenskom a už aj maďarskom trhu špecializuje na prenájom e-shopových riešení. Vďaka svojej jednoduchosti, intuitívnemu ovládaniu a prístupnej cene pomáha odstraňovať bariéry v online podnikaní. Vlastný e-shop si vďaka Shoptetu môže teraz otvoriť takmer každý. Už dnes na Slovensku predáva tovar pomocou riešenia Shoptetu vyše 3 000 e-shopov. Začiatkom roka Shoptet v Bratislave otvoril aj pobočku, aby mohla byť spoločnosť svojim zákazníkom na Slovensku čo najbližšie.

Vývoj na slovenskom trhu podľa nového CEO Samuela Hubu ukazuje jasný trend. Ľudia už nenakupujú len v najväčších online obchodoch, ale stále viac vyhľadávajú nezávislé značky a lokálnych podnikateľov. „Slováci nakupujú na menších e-shopoch, čo je vidieť aj z čísel rastu ich obratov. Za minulý rok obrat e-shopov na Shoptete vzrástol takmer 2,5 krát na 167 miliónov eur. To je niekoľkonásobne rýchlejšie ako rástol e-commerce trh ako celkovo,“ upresňuje.

Čísla potvrdzujú tento trend, pretože rast nákupov na menších e-shopoch pokračuje aj v tomto roku. „Každý desiaty online nákup prebehol na menších e-shopoch. Vidíme, že sa tento trend naďalej posilňuje a podiel nákupov na menších e-shopoch má obrovský priestor na rast. V horizonte niekoľkých rokov chceme zo Slovenska vybudovať e-shopovú veľmoc rovnako, ako sa nám to podarilo v Čechách.“

Aj vďaka platformám ako Shoptet majú dnes podľa neho menší e-shopári rovnaké, ak nie lepšie nástroje pre predaj na internete ako veľkí hráči. Navyše keďže sa menší predajcovia väčšinou špecializujú na užší okruh produktov, vedia zákazníkovi oveľa lepšie pomôcť a poradiť.

Nový riaditeľ Shoptetu Samuel Huba
Nový riaditeľ Shoptetu Samuel Huba (Zdroj: Shoptet)
Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame