Letné festivaly, ktoré musíš zažiť: Dáš to na klasiku alebo skúsiš niečo netradičné?

Festivaly na Slovensku

Festivaly patria už tradične k letu (Zdroj: GettyImages)

#Festivaly neodmysliteľne patria k letu. Perfektná hudba, sprievodný program či dobré jedlo – kto by odolal? Na Slovensku sa počas tohto leta uskutoční veľké množstvo takýchto podujatí. Mnohé z nich sú zamerané aj na žánre, ktoré nie sú až také typické pre klasický festival. Vystúpiš z komfortnej zóny, a dáš šancu niečomu netradičnému, či radšej stavíš na rokmi overenú klasiku a atmosféru?

Nech je to akokoľvek, určite si v ponuke nájdeš to svoje! Tešiť sa môžeš na známe tváre z českej a slovenskej scény, ale niektoré festivaly ponúkajú aj veľké svetové mená, ktoré určite budeš chcieť zažiť! Náš festivalový ťahák sme usporiadali podľa dátumu, aby ti neunikol ani jeden z nich.

Hip Hop Žije Bratislava 2023

Najznámejší a najväčší hip hopový festival v Bratislave. Tento ročník bude už desiatym v poradí. Obľúbenosť tohto festivalu je veľká, čomu sa tešia nielen organizátori. Tí si pre svojich priaznivcov okrem zvučných mien pripravili aj mnohé prekvapenia, ktoré určite stoja za to!

Kedy? 30. júna (piatok) – 1. júla (sobota) 2023
Kde? Zlaté Piesky, Bratislava
Hudobné žánre: hip hop, rap, rock
Lineup: Alan Murin, Calin, Ektor, Gleb, Kali, Kontrafakt, Majk Spirit, Moja Reč, Momo, Nerieš, Pil C, Separ a mnohí ďalší
Cena vstupenky: klasik 55,90 eur, VIP 118,90 eur, backstage 390 eur

Orion Festival 2023

Tento rok nás čaká prvý ročník trojdňového festivalu, ktorý je plný skvelej hudby. Verejnosti ponúka nielen známe mená zo Slovenska a Česka, ale aj rôzne európske kapely! Na letisku v Žiline bude okrem hudobnej nálože pripravený aj program pre celé rodiny.

Kedy? 30. júna (piatok) – 2. júla (nedeľa) 2023
Kde? Letisko Žilina, Dolný Hričov
Hudobné žánre: pop, rock
Lineup: Ewa Farna, Helenine oči, Hrdza, Kabát, Majk Spirit, Olympic, Peter Bič Project, Richard Müller, Xindl X, a mnohí ďalší
Cena vstupenky: permanentka (študenti SŠ a VŠ – 99 eur, dospelý – 123 eur, VIP – 321 eur, VIP ultra – 555 eur); jednodňová (študenti SŠ a VŠ – 45 eur, dospelý – 59 eur, VIP – 159 eur, VIP ultra – 255 eur);

Topfest 2023

Žiada sa ti zažiť nezabudnuteľný víkend plný tvrdšej rockovej hudby? Topfest je pre teba tým pravým podujatím. Tento rok oslavuje 20. výročie svojho vzniku a ponúka naozaj špičkovo zostavený lineup! Okrem dobrej hudby si pre teba tvorcovia pripravili aj sprievodný program, vrátane spomienok na predošlé ročníky.

Kedy? 30. júna (piatok) – 1. júla (sobota) 2023
Kde? Zelená Voda, Nové Mesto nad Váhom
Hudobné žánre: rock, pop, elektro
Lineup: Arch Enemy, Caliban, D.A.R.S, Eufory, Helenine oči, Iné kafe, Kabát, Konflikt, Slobodná Európa, Smola a Hrušky a iní
Cena vstupenky: jednodňová 77 eur, permanentka 127 eur, VIP permanentka 349 eur

Folklórny festival Východná 2023

Folklórny festival, ktorý je považovaný za najstarší a najrozsiahlejší na našom území. Tradične mu patrí prvý júlový víkend. Koná sa v príjemnom prostredí v srdci Tatier, ktoré vďaka nemu ožijú ľudovými tradíciami. Oplatí sa ho zažiť a precítiť tradičnú ľudovú kultúru tvojich predkov!

Kedy? 29. júna (štvrtok) – 2. júla (nedeľa) 2023
Kde? Amfiteáter, Východná
Hudobné žánre: folklór
Program: Vystúpi tu až 1500 účinkujúcich (spevácke skupiny, sólisti, tanečníci, hudobníci)
Cena vstupenky: od 5 do 25 eur

Vrbovské Vetry 2023

Ďalšie z podujatí, ktoré sa uskutoční na začiatku prázdnin, sú Vrbovské Vetry. Prvý júlový deň prináša so sebou jednodňový festival plný hudby, hier, stanovania a mnohého ďalšieho. Tento rok sa bude konať už 17. ročník tohto podujatia. Okrem hudobného zážitku si budeš môcť vychutnať napríklad lukostreľbu, streľbu zo zbraní či preteky mini formúl.

Kedy? 1. júla (sobota) 2023
Kde? Futbalový štadión, Vrbové
Hudobné žánre: rock, poprock
Lineup: Bez ladu a skladu, Chikilikutua, Mňága a Žďorp, Para a iní
Cena vstupenky: predpredaj do 30.6. 25 eur, na mieste 30 eur

Pohoda Festival 2023

Festival Pohoda nie je potrebné rozsiahlo predstavovať, veď kto by ho nepoznal? Odporúčame ho zažiť aspoň jeden raz za život! Je to obľúbená „letná destinácia“ pre mnohých ľudí (nielen zo Slovenska). Lineup ani tento rok nesklamal! Tešiť sa môžeš na známych interpretov z celej Európy, no chýbať nebudú ani slovenskí umelci!

Kedy? 6. júla (štvrtok) – 8. júla (sobota) 2023
Kde? Letisko, Trenčín
Hudobné žánre: pop, rock, folk, elektro, jazz, hip hop
Lineup: Ben Howard, Dry Cleaning, Gleb, Jana Kirschner, Karpatské chrbáty, PVA, Pete & Bas, RNZ, Zea a mnohí ďalší
Cena vstupenky: permanentka dospelý 129 eur,  návštevníci vo veku 15 – 17 rokov 99 eur

Cibula Fest 2023

Ide o najväčší česko-slovenský festival, ktorého tohtoročný štrnásty ročník označili organizátori za najlepší z celej svojej histórie. Môžeš sa tešiť na klasiku, ale aj na najznámejších predstaviteľov slovenskej rapovej a hip hop scény. Podujatie ponúkne mnohé nové výhody, ako napríklad uzamykateľné boxy na veci či rozšírené stanové mestečko!

Kedy? 21. júla (piatok) – 22. júla (sobota) 2023
Kde? Letisko, Holíč
Hudobné žánre: rock, pop
Lineup: Gladiátor, Horkýže slíže, Kali, Majself, No Name, Pavol Habera & TEAM, Peter Nagy, Sima a ďalší
Cena vstupenky: jednodňová 39 eur/VIP 150 eur; permanentka 70 eur/VIP 230 eur

Rubicon Festival 2023

Ešte len druhý ročník Rubicon Festivalu aj tento rok prinesie kvalitné a zvučné mená slovenskej a českej hudobnej scény, ktoré sa venujú hiphopovému žánru.

Kedy? 21. júla (piatok) – 22. júla (sobota) 2023
Kde? Výstavisko Agrokomplex, Nitra
Hudobné žánre: rap, hip hop
Lineup: Ektor, Dalyb, Gleb, Nerieš, Majk Spirit & H16, Pil C, Separt, Yzomandias a mnohí ďalší
Cena vstupenky: jednodňová klasik 26,90 eur, permanentka klasik 42,90 eur; permanentka VIP 89,90 eur; 2-dňový backstage pass 204,90 eur

Grape Festival 2023

Grape sa tento rok bude konať v Trenčíne. Organizátori sľubujú veľkolepú showku, ktorá by pokojne mohla konkurovať najznámejším európskym festivalom. Lákajú na veľké mená, ale aj na mestečko zábavy či rôzne akcie. Pre návštevníkov pripravili dokonca hromadnú dopravu z rôznych miest Slovenska, ktoré ti uľahčia presun na trenčianske letisko.

Kedy? 11. august (piatok) – 12. august (sobota) 2023
Kde? Letisko, Trenčín
Hudobné žánre: rock, pop, punk, elektro, hip hop
Lineup: Bru-C, Ekkstacy, Yungblud, M83, Foals, Moderat, Yung Lean a mnohí ďalší
Cena vstupenky: od 109 eur

Uprising Festival 2023

Tradičné zavŕšenie leta v Bratislave reprezentuje Uprising festival. Tento rok okrem tuzemskej hudby zažiješ celosvetové hviezdy a nebudú chýbať ani jamajské raggae mená. Pripravený je pre teba aj sprievodný program či chutné jedlo, takže sa rozhodne máš na čo tešiť!

Kedy? 25. august (piatok) – 26. august (sobota) 2023
Kde? Zlaté Piesky, Bratislava
Hudobné žánre: reggae, pop, punk, elektro, hip hop, jazz
Lineup: Barrington Levy, Camo & Krooked, Dizzee Rascal, Akustika, Brother Culture, Congo Natty, Gleb, Macka B, Slobodá Európa a iní
Cena vstupenky: od 75 eur

Slížovica 2023

Hudobný festival, ktorý sa ani zďaleka nespája len s kapelou Horkýže slíže, hoci je to jej vlastný projekt. Nitrianska kapela každoročne pripravuje toto podujatie na domácej pôde. Okrem iného bude tento rok spojený aj s oslavou jej narodenín. Súčasný jedenásty ročník sa bude konať v tradičnom termíne ako počas predošlých rokov

Kedy? 28. augusta (pondelok) 2023
Kde? Výstavisko Agrokomplex, Nitra
Hudobné žánre: rock
Lineup: Horkýže slíže, Iné kafe, Olympic, Tublatanka, Vidiek, Zoči voči a ďalší
Cena vstupenky: predpredaj do 27.8. 30 eur, na mieste 40 eur

Zaujal ťa aspoň jeden festival z ponuky? Zober kamošov alebo súrodencov a bež si užiť nezabudnuteľné leto! Festivalové spomienky patria medzi tie najkrajšie letné zážitky, na ktoré budeš dlho spomínať.

Si pravidelným návštevníkom slovenských festivalov?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame