Chystáš sa na prvý letný festival po dlhom čase? Na tieto veci by si počas prípravy rozhodne nemal zabudnúť!

dievča na letnom festivale

Poradíme ti, čo si nezabudnúť na letný festival (Zdroj: Unsplash/Krists Luhaers)

#Opatrenia sú zrušené a my všetci sa tak môžeme konečne tešiť na leto plné zábavy a festivalov. Máš už aj ty vybraných svojich favoritov? Potom by si rozhodne nemal podceniť prípravu na niekoľkodňový festival. Máme pre teba praktický check list, ktorý určite oceníš!

Vlhčené utierky

Zabudni na sprchy a pohodlie civilizovanej spoločnosti. Pokiaľ nechceš letné horúčavy prežiť prepotení s nepríjemným odórom, určite sa vyzbroj vlhčenými utierkami. Možno sa ti prvý deň budú všetci smiať, ale títo zradcovia sa vrátia hneď na druhý deň, keď budeš voňať ako by si čerstvo vyšiel zo sprchy a oni budú ako ulepení zombie.

vlhčené utierky
Vlhčené utierky ťa určite zachránia (Zdroj: Unsplash/Christine Sandu)

Zručný kamarát

Festival je neskutočná sranda, kým nepríde na postavenie stanu. Uisti sa, že v partií máte aspoň jedného zručného človeka, ktorý dokáže nielen postaviť, ale aj zložiť stan. Možno to na prvý pohľad vyzerá jednoducho ale po niekoľkých dňoch divokej párty to rozhodne taká zábava nebude!

dvojica kamarátov stavia stan
Nezabudni na zručného kamaráta (Zdroj: Unsplash/reflex-ajans)

Nepodceň zásoby jedla

Možno doma neskonzumuješ potravinové zásoby na celý mesiac, na festivale sa to môže stať veľmi ľahko. Jedným zo zásadných faktorov je to, že ťa budú vyjedať všetci kamaráti – rovnako ako aj ty ich. Pokiaľ teda nechceš míňať peniaze na drahý street food, poriadne sa vyzbroj paštétami a ďalšími konzervami.

konzervy s jedlom
Zásoby jedla sa vždy zídu (Zdroj: Unsplash/Doma Joenomias)

Dohodnite si miesto stretnutia

Festivaly dokážu byť zradná vec, obzvlášť keď budeš spoločensky unavený. Pokiaľ idete s kamošmi na rovnaký koncert, dohodnite si miesto stretnutia, aby ste nemuseli blúdiť v dave zmätení a opustení. Takto budete mať všetci istotu, že nech sa stane čokoľvek, určite sa nájdete.

trojica kamarátiek na hudobnom festivale
Vždy si dohodnite miesto stretnutia (Zdroj: Unsplash/Aranxa Esteve)

Nemusíš vidieť všetky koncerty

Pokiaľ sa chystáš na niekoľkodňový festival, mal by si sa dopredu zmieriť s tým, že nebudeš vidieť všetkých spevákov. Jednak môžu byť na rôznych stagoch v rovnakom čase a po jednom aktívnom dni budeš jednoducho unavení. Vyber si preto len skutočne takých, ktorých chceš vidieť na vlastné oči. Ostatných si určite užiješ aj v pohodlí stanového mestečka.

letný festival
Nemusíš stihnúť všetky festivaly (Zdroj: Unsplash/Hanny Naibaho)

BONUS: Označ si stan

Možno si prvé štyri hodiny budeš pamätať, kde máte s kamošmi rozložený stan, ale táto informácia sa v tvojom mozgu veľmi rýchlo stratí. Skvelé je preto označiť si ho, ideálne kúskom látky na palici, ktorú zbadáš už z ďaleka. Dobre poslúžia aj reflexné prvky, ktoré ti v noci ukážu cestu.

stanové mestečko na festivale
Vždy si označ stan (Zdroj: Unsplash/Edward Paterson)

Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame