Slováci dobyli Sibír: Napriek aktuálnej situácii si športovci z Ruska priniesli zlaté medaily a skvelé zážitky

Slováci uspeli na súťaži v Rusku.

Slováci uspeli v bodybuilding a fitness nomináciách na súťaži v Rusku (Zdroj: EastLabsPhoto/Igor Kopček)

#Napriek tomu, že aktuálna situácia športu vôbec nepraje, skupina športovcov zo Slovenska sa zúčastnila súťaži v ruskom meste Krasnoyarsk. Siberian Power Show je tradične veľkým sviatkom pre mnohé druhy športu a inak to nebolo ani tento rok. Na súťaži sa zúčastnili strongmani, MMA zápasníci, boxeri, tanečníci, powerliferi, armwrestleri aj kulturisti a fitnessky. Zo Slovákov mierili do dejiska súťaže štyria pretekári – Michal Križánek, Michal Barbier, Boris Palovič a Mariana Palovičová. A všetci boli vo svojich kategóriách úspešní!


VIDEO Slovensko má majstra sveta vo fitness: Michal skombinoval najlepšiu postavu s ohurujúcou gymnastickou zostavou


Michal Barbier je známym slovenským športovcom, ktorý nielen šíri svoje vedomosti ďalej prostredníctvom videí, ale sám aj súťaží. Na konte má už titul majstra sveta vo fitness a súťaž na Sibíri bral ako ďalšiu výzvu. Slovák nič nepodcenil a prišiel dobre pripravený.

Súťaženie v mužskom fitness si vyžaduje nielen skvelú pripravenosť po fyzickej stránke, ale pretekári prezentujú tiež voľnú zostavu v kostýme, plnú akrobatických prvkov. Michal boduje často práve skvelou a náročnou zostavou, pretože svoje telo dokonale ovláda. Na súťaži si vybojoval zlatú medailu!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Barbier (@jumpwish)

Ďalším a hádam najväčším ťahákom súťaže nielen pre Slovákov, bolo vystúpenie Michala Križánka, prezývaného Gigant. Michal súťaží medzi profesionálnymi kulturistami, no kvôli rozkolu federácií sa nemôže postaviť na pódium najprestížnejšej súťaže na svete – Mr. Olympia. Michal je však jednoznačne najlepším kulturistom mimo tejto federácie a v Krasnoyarsku ho rozhodcovia jednohlasne ocenili prvým miestom.

Slovák púta pozornosť aj v zahraničí a na Instagrame ho sleduje už viac než 120-tisíc ľudí. Nadšenci kulturistiky z USA dokonca zverejnili celé videá, v ktorých chvália Michalovu formu a jeho masívne svaly. Obdivujú ho aj odborníci z arabských krajín a Ázie. Michalova forma je jednoducho neprehliadnuteľná.

To, že naši pretekári Sibír jednoducho dobyli, potvrdzuje aj Boris Palovič, ktorý si odniesol zlaté medaily až tri! Boris súťažil v troch amatérskych kategóriách a na základe svojej neprehliadnuteľnej formy dostal možnosť porovnať sa aj s profesionálmi v kategórii Classic Physique.

A počas veľkolepej večernej show (kde uspel aj Kižánek) si vybojoval v konkurencii najlepších z najlepších bronzovú medailu.  Získal tiež možnosť požiadať o status profesionálneho pretekára.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Palovič IFBB athlete (@borispalovic)

Borisova manželka Mariana Palovičová sa postavila na pódium medzi bodyfitnesskami. Aj ona sa mohla tešiť z medaily. Vďaka svojej forme sa umiestnila medzi amatérskymi bodyfitnesskami na treťom mieste.

Všetci títo športovci dokázali, že šport dokáže priniesť veľa radosti aj v tejto situácii. Aký šport preferuješ ty?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame