Zariadiť si byt či doplniť šatník úplne zadarmo? V týchto internetových skupinách ľudia svoje veci jednoducho rozdávajú!

Dievča v nákupnom vozíku

K viacerým veciam sa môžeš dostať úplne zdarma (Zdroj: Unsplash.com/Karsten Winegeart)

#Na Facebooku môžeš nájsť skupiny, v ktorých ľudia darujú rôzne veci. Podľa ich pravidiel si za to nemôžeš pýtať žiadnu odmenu, ani tú v podobe čokolády. Po dohode si danú vec môžeš vyzdvihnúť alebo odovzdať, na vopred dohodnutom mieste alebo priamo u darcu.

Je veľmi pravdepodobné, že nejakú podobnú komunitu máš aj vo svojom okolí. Klikni si na stránku Nevyhadzujte, darujte a nájdeš zoznam niektorých z nich. Je možné nájsť v nich naozaj všetko. Tu je malá ochutnávka.

Zariadiš si celý byt

V skupinách sa niekoľkokrát opakovali ponuky na kuchynský drez, rôzne železné či drevené police, stoly spolu so stoličkami, gauče aj pohovky.

Výber je naozaj taký široký, že stačí mať len rýchle prsty a prihlásiť sa k danej veci ako prvý. V prípade, že ide o kvalitnejšiu vec, ktorá je ponúkaná vo väčšom meste ako je Bratislava alebo Košice, záujem je naozaj vysoký. Darca vie vtedy v priebehu niekoľkých minút dostať nielen množstvo komentárov, ale aj niekoľko súkromných správ.

Dostupná elektronika

Väčšina z nás už určite predávala nejaký elektronický kus prostredníctvom rôznych bazárov s vidinou akého – takého zárobku. V spomínanej skupine však nájdeš nejedného človeka, ktorý presne takúto elektroniku daruje, a to úplne zadarmo.

Odmenou je pre týchto ľudí len dobrý pocit. Vo väčšine prípadoch darcovia ponúkajú funkčnú vec, ktorú prijímateľ môže ihneď plne využívať. Ak si nepotrpíš na novosti, alebo ak ti tvoja finančná situácia momentálne nedovoľuje siahnuť po novinkách na trhu, venuj čas príspevkom práve na tomto mieste. Budeš milo prekvapený, k čomu sa vieš dopracovať.

LCD TV
(Zdroj: Facebook/ darujteSVK)

Zmena šatníku zadarmo

 Študentky, zamestnané ženy i mamičky na materskej dovolenke. Móda je pre ne dôležitá v každom veku. Roky sa menia, telesné miery bohužiaľ tiež. Stáva sa, že nám niektoré kusy oblečenia len tak ležia v skrini a zapadávajú prachom.

Vtedy prichádza možnosť potešiť druhých a  oblečenie darovať do druhých rúk. V spomínaných skupinách sa daruje okrem oblečenia pre všetky vekové kategórie a pohlavia aj obuv či módne doplnky. Niekedy dokonca vo veľkom, po vreciach! Už si možno dávno zistil, že second handy vedia ukrývať veľké poklady, v tomto prípade tomu nie je inak.

Žena v bunde
(Zdroj: Unsplash.com/Toa Heftiba)

Možno nájdeš aj niečo pod zub

Počas roku oslavujeme rôzne sviatky, ktorých hlavná idea je myslieť jeden na druhého. Ide o sviatky ako sú Vianoce, Mikuláš ale aj Valentín či Veľká noc. Práve v tieto dni sa v skupine objavujú príspevky, ktoré obsahujú fotografie rôznych jedál, predovšetkým sladkostí.

Ak máš doma množstvo nepotrebných vecí, alebo si sa rozhodol držať diétu a všetky sladkosti potrebuješ v okamihu odložiť mimo obzor svojich očí, tieto stránky sú presne to, čo hľadáš. Nezabudni však, že našou krajinou stále zametá pandémia, pri kontakte s ľuďmi si dodržuj odstup, ruky si dezinfikuj a nos rúško. Hurá do darovania!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame