Žijeme v zlatej ére objavovania vesmírnych objektov: Vedci už čoskoro preskúmajú asteroidy neznámeho pôvodu

asteroid

Žijeme v zlatej ére objavovania asteroidov (Zdroj: Freepik/archangel808892)

#Určite si si už aj ty všimol, že pri objavovaní nových asteroidov, skúmaní čiernych dier a iných vesmírnych úkazov sa ľudstvo posúva stále vpred. Či už ide o nové poznatky o vesmírnych kameňoch, ktoré sa v minulosti zrazili so Zemou, alebo o priekopnícke misie s cieľom navštíviť nepreskúmané asteroidy v budúcnosti, vedci spoznávajú tajomstvá týchto starovekých objektov vrátane hrozieb, ktoré môžu predstavovať pre našu civilizáciu.

S čistým svedomím tak môžeme povedať, že v súčasnosti máme to šťastie a žijeme v zlatom veku výskumu asteroidov, komét a všetkých ostatných podivných objektov v našej (aj mimo nej) slnečnej sústave, ktoré sú príliš malé na to, aby sa dali považovať za planéty.

Asteroidy neznámeho pôvodu

Bill Bottke, planetárny vedec z Southwest Research Institute v Boulder, spoločne so svojimi kolegami dostane už čoskoro možnosť preskúmať niekoľko nových objektov v rámci misie NASA Lucy, ktorá sa začala v októbri a je na ceste navštíviť skupinu asteroidov známych ako Trójske kone.

Ako uvádza portál VICE, pôvod týchto asteroidov je úplne neznámy. Sú jedným z posledných druhov subpopulácií tiel vo vnútornej slnečnej sústave, ktoré sme neskúmali.  „Vidieť niečo nové je vždy vzrušujúce. Myslíme si, že tieto telá sú v istom zmysle ako fosílie“ povedal Bottke.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame