Tieto fakty o škole si zrejme doteraz nevedel: Jedna je v tvare mačky, druhá je postavená z fliaš

Vedel si, že v Bangladéši existujú aj školy na lodi? (Zdroj: Unsplash/MChe Lee)

#Do školy sa zrejme chcelo chodiť len málokomu. Či už chodíš na strednú alebo si študentom vysokej školy, určite vieš, že so začiatkom školského roku ti budú postupne pribúdať povinnosti, úlohy, seminárky a podobne. Tieto fakty o škole ti ale pripomenú, že škola môže byť aj zaujímavým miestom.

Budova postavená z fliaš

Pokiaľ plánuješ mať v budúcnosti deti a už teraz si rozhodnutý, že aspoň jedno z nich pošleš do najvyššej školy na svete, tak vedz, že ju nájdeš v meste Phuma Changthang v Tibete. Škola sídli vo výške 5 373 metrov nad morom. Je teda o 200 metrov vyššia, ako jeden z dvoch stanovíšť Mount Everestu, a približne rovnako vysoká, ako ten druhý.

Najstaršiu školu zase nájdeš v Číne. V podobe, v akej poznáme školy dnes, funguje od roku 1902, no jej vznik sa datuje do roku 194 po Kristovi. Ako si práve zistil, vo svete nájdeš školy, ktoré sa oplatí, minimálne ako turista, navštíviť. No a ak by si niekedy cestoval do Filipín, našiel by si ju aj školu, ktorá je celá postavená z fliaš. Tvorí ju údajne okolo 9-tisíc fliaš naplnených pieskom, vodou a slamou.

Hoci zásady stravovania a to, ako čo chutí, zvyčajne deti ovládajú ešte predtým, ako nastúpia do prvého ročníka, vo Francúzsku sa táto schopnosť dá kultivovať aj v škole. Žiaci týchto škôl sa učia nielen správnej etikete, ale aj tomu, odkiaľ ktoré jedlo či surovina pochádza.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Atlas Obscura (@atlasobscura)

„Mačacia“ škola v Nemecku, škola na lodi v Bangladéši

Pokiaľ si patril, alebo možno aj patríš k tým, ktorí triedu opustia v momente, ako začujú zvonenie, buď rád, že nie si študentom v Južnej Kórei. Tam totiž študenti musia po vyučovaní upratať triedu. Musia vyniesť smeti, pozametať a dokonca aj povysávať triedu. Ak by si bol zase študentom v Rusku, tvoj školský rok by začal presne 1. septembra. Tento skutočne prvý školský deň sa nazýva aj „Knowledge Day“ a pre študentov je povinný aj vtedy, ak by pripadol na víkendový deň či sviatok.

Možno cítiš, že si skôr dobrodružný typ človeka a niekoľkohodinové vysedávanie v lavici považuješ často za strácanie času. V tomto prípade by pre teba mohla byť vhodnou alternatívou škola na lodi. To by si ale musel študovať v Bangladéši. Tieto školy tiež disponujú možnosťou pripojenia na internet a knižnicou. K netypickým školám patrí tiež istá škola v Nemecku. Jej budova je navrhnutá v tvare mačky, no a skús hádať, akým otvorom by si do budovy mohol asi tak vstúpiť. Nebudeme ťa trápiť, správnou odpoveďou sú ústa.

Ktorá zo škôl ťa najviac zaujala?

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame