Simpsonovci ako skutoční ľudia? IA vdýchla život kultovým postavičkám a z Marge či Neda ti spadne sánka

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v histórii (Zdroj: Flickr.com/Lucas Dantas)

#Kto by nepoznal žltú rodinku zo Springfieldu, ktorá už toľkokrát záhadne „predpovedala“ budúcnosť. Prečo si Simpsonovci dokázali získať srdia toľkých generácií? Pravdepodobne preto, že napriek uletenosti ich dobrodružstiev, sú skutočne bežnou rodinou so všetkými problémami. Ako by teda vyzerala Marge či Homer ako tvoji susedia? AI má odpoveď aj na túto otázku.

Marge Simpsonová

Zatiaľ čo v animovanom seriáli má Marge vlasy výrazne vyčesané dohora, podľa AI ich má kratšie a rozpustené nadol. Modrú farbu jej však umelá inteligencia nechala a rovnako urobila aj so zelenými šatami. Červené perly nahradila dlhým náhrdelníkom a pridala dokonca aj tetovania! Z Marge je podľa kuchynského prostredia stále „matka v domácnosti“, AI ju však výrazne zmodernizovala. Čo na to hovoríš?

Homer Simpson

Pri Homerovi nikdy nesmie chýbať jedlo, predovšetkým jeho milované „donuts“, ktoré AI taktiež nemohla vynechať. Škoda len, že postava nepôsobí šťastnejším dojmom, pretože každý skalopevný fanúšik vie, že jedlo v Homerovi vyvolávalo skutočné šťastie a radosť. Umelá inteligencia ale skvelo vystihla jeho výzor – biela polokošeľa, modré rifle, holá hlava a žiaľ, výrazná nadváha. V pozadí sa črtá obrys elektrárne, v ktorej pracuje ako bezpečnostný technik. 

Lisa Simpsonová

Talentovanú a inteligentnú Lisu si AI „predstavila“ so saxofónom v ruke. Opäť ide o skvelý výber pozadia, pretože práve na moste sa Lisa v animovanom seriáli stretávala, aby si tam zadžemovala s hudobníkom Murphym. Rovnako nechýbajú ani klasické oranžové šaty. 

Maggie Simpsonová

Maggie je podľa umelej inteligencie ešte roztomilejšia ako v rozprávke. V ruke drží obľúbený cumlík, ktorý má ale úplne iný tvar a farbu a rovnako ju AI nemusela zbaviť ani modrej mašličky vo vlasoch.

Bart Simpson

Nezbedné dieťa a zlý študent – Bart Simpson. AI do jeho ľudskej verzie zakomponovala charakteristický strapatý účes a oranžové tričko. Jemne naznačila aj jeho záľubu (či skôr potrebu) neustále sa venovať nejakej aktivite, preto mu do rúk dala skateboard. Nechýba mu ale detská radosť v tvári?

Ned Flanders

Dobromyseľný a zbožný sused Simpsonovcov – Ned Flanders je podľa AI skutočne sympatickým človekom. Nechýbajú mu ani typické okuliare, fúzy a zelený sveter. 

Ned Flanders (Zdroj: Instagram.com/themusicpimp)

Montgomery Burns 

Mr. Burnsovi síce vo verzii od AI chýba prefíkaná iskra v očiach a vytŕčajúca protéza, no inak má skutočne výzor starého zatrpknutého držgroša. S pigmentovými škvrnami na hlave a pracovníkmi v pozadí môžeme povedať, že ide skutočne o podarenú a uveriteľnú verziu animovanej postavy.

Mr. Burns (Zdroj: Instagram.com/themusicpimp)

 

Podarilo sa AI vystihnúť charaktery jednotlivých postáv?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk unilad.com
Odporúčame