Šialený odchod na druhý svet: 12 najabsurdnejších ľudských úmrtí

pixabay.com

#Nevyberieme si, akým spôsobom sa poberieme z tohto sveta. Tých šťastnejších smrť zastihne v spánku. Iných skolí infarkt, mozgová príhoda či iný zdravotný problém. No niektoré odchody z tohto sveta sú také absurdné, že by bola škoda sa o ne nepodeliť. Cynizmus bokom, pri ich čítaní vám prajeme príjemnú zábavu!

#1 Golf

V roku 1944 Jeremy Benno nemal na trávniku veru šťastie. Bol tak frustrovaný z neúspechu, až od zlosti zlomil golfovú palicu na polovicu. Jedna polovica mu však nešťastne prebodla srdce. Jeremy si z pochopiteľných dôvodov už ďalšiu hru nezahral.

#2 Robotický zabijak

pixabay.com

Teraz sa na chvíľku vrátime do roku 1979. Predstavte si obrovskú výrobnú halu výrobcu automobilov Ford. Jeden pracovník tu prišiel o život naozaj netradičným spôsobom. Robot ho náhodne udrel do hlavy, dôsledkom čoho utrpel smrteľné zranenia. Tomu sa vraví poriadna smola.

#3 (Ne)otrasiteľná sebadôvera

Napadlo by vám otestovať nerozbitnosť okien na 24. poschodí mrakodrapu? Bežný človek by asi zvážil možné riziká. To sa však neudialo v prípade Garyho Hoya. Ten chcel svojím návštevníkom silou-mocou dokázať, že sklá sú nerozbitné. Tak si zobral kancelársku stoličku a rozbehol sa smerom ku oknu. Zvyšok príbehu si viete určite domyslieť.

#4 Osudová chyba

pixabay.com

Ani slávne osobnosti sa nevyhnú absurdným úmrtiam. Brandona Leeho náhodne zastrelil herec Michaela Massee, ktorý si myslel, že zbraň nie je nabitá. Bohužiaľ bola.

#5 Keď neviete čo od dobroty

Kde bolo tam bolo, v Japonsku žil jeden „týpek,“ ktorý sa rozhodol predstierať, že je had. Áno, čítate správne. A tak sa plazil po zemi. Jeho otec, v snahe vyhnať z neho posadnutosť hadom, s ním  začal poriadne trepať. Až tak, že svojho syna Takuya nechtiac zabil.

#6 Posledný spánok

pixabay.com

Predstavte si, že vás trápi chrápanie. Na internete je kopec „zaručených“ spôsobov, ktoré sľubujú, že odstránia tento neduh. No to, čo urobil Mark Gleeson, radšej neskúšajte. Ako prevenciu proti chrápaniu si vopchal do nosa tampóny. Fungovalo to. Naozaj nechrápal. Malo to však jeden háčik. Už sa neprebudil.

#7 Keď vás zaplaví masa melasy

V roku 1919 pri obrovskej explózii v sklade sa vylialo obrovské množstvo melasy. V sladkom mori našlo smrť až 21 ľudí. Všetci máme radi sladké, no zomrieť v cukre nemusí byť bohvieaký pocit.

#8 Aj vaša najväčšia pýcha môže byť vstupenkou na druhý svet

pixabay.com

A nie, vôbec nehovoríme o mužskom prirodzení. Hansovi Stringerovi sa podarilo obesiť na vlastnú bradu, ktorá merala úctyhodných 1,317 metrov. Incident sa odohral v roku 1967.

#9 Šál

Tak už len samotná predstava spôsobu, akým Isadora Duncan prišla o život, zabolí. V roku 1927 bola táto tanečnica dosť známa. Jej sláva sa skončila osudnou jazdou v aute, počas ktorej sa jej šál zamotal do kolesa. Okamžite jej to zlomilo väzy.

#10 Keď chcete za každú cenu vyhrať prvé miesto v súťaži

pixabay.com

Edward Archbold sa v roku 2012 zúčastnil súťaže v jedení švábov. Na druhý svet však odišiel počas samotnej súťaže, keď sa udusil jednou z pochúťok.

#11 Kaktus

Teraz si rozpovieme príbeh o jednom vandalovi. Volal sa David Grundman a pochádzal z Arizony. Taktiež bol jedným z tých, čo nevedia, čo si počať s prebytočnou energiou. Tak sa rozhodol vyventilovať strieľaním do nevinných kaktusov. Chvíľu mu to celkom išlo. Až pokiaľ si nezobral na mušku priveľké sústo. Potom, čo strelil do jedného z obrovských kaktusov, ten ho privalil svojou odstrelenou časťou. Tomu sa vraví karma!

#12 Zobudiť sa v truhle by nechcel nikto z nás

pixabay.com

Fagilyu zažila niečo, čo by nechcel nikto z nás. Prebudila sa v truhle počas pohrebu. Keď otvorila truhlu a zistila, čo sa deje, dostala infarkt a bolo po všetkom. To, či ju rovno pochovali, sme sa už žiaľ nedozvedeli.

Zdroj: sarcasm.co | Foto: pixabay.com, unsplash.com
Odporúčame