Netflix si vzal do parády obľúbený seriál z detských čias: Fanúšikovia tvorcov vysmiali ešte pred premiérou

Winx v podaní Netflixu.

Winx Club v podaní Netflixu v novom seriáli (Zdroj: youtube.com/ Netflix)

#Medzi tie najobľúbenejšie detské seriály kedysi zaručene patril (a možno dodnes patrí) Winx Club. Skupina víl s rôznymi schopnosťami, ktorá za ich pomoci bojovala so zlom bola jednoducho ikonická. Víly dostali mnoho kreslených podôb a deti sa vždy tešili na nové dobrodružstvá Bloom, Stelly, Flory, Musy, Tecny, Aishe a Roxy. Nové série pôvodného seriálu vychádzali od roku 2004 do roku 2019


Torrenty prekvitali aj v roku 2020: Toto je rebríček najsťahovanejších seriálov na internete


Tentokrát sa však do hry zapojil Netflix, ktorý vytvoril young-adult seriál Fate: The Winx Saga. V krátkom teaseri prezrádzajú, že seriálu sa dočkáme už o pár dní, 22. januára. Ukazuje len pár záberov, no fanúšikov pôvodných kúzelných postavičiek rozhodne neočaril. Netflix sa rozhodol totiž zmeniť pár rozhodujúcich detailov, kvôli ktorým sú u ľudí už pred premiérou odpísaní.

Tým hádam najzásadnejším je to, že Tecna, víla technológií, je zo seriálu úplne vynechaná. Asi najväčšiu kritiku si Netflix vyslúžil za obsadenie, pričom úplne zabudol na pôvodné charakteristické črty víl, ktoré mali v kreslenom seriáli. V komentároch pod trailerom sa objavili názory, že seriál je nepodarenou napodobeninou Riverdale. Fanúšikovia kritizujú aj to, že sa koncept napriek názvu zhoduje skôr so svetom čarodejníc, než víl.

Ako sa bude napokon seriálu dariť uvidíme už onedlho.

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/ Netflix
Odporúčame