Obrovská chyba v populárnom seriáli Priatelia: Spoluautorka sa ospravedlnila, dnes by už vyzeral úplne inak

Priatelia sú kultový americký seriál

Priatelia sú kultový americký seriál (Zdroj: Warner Bros.)

#Aj ty určite poznáš legendárny seriál Priatelia, ktorý si od začiatku svojho natáčania získal obrovskú popularitu. Partia kamarátov baví divákov každej generácie. Spoluautorka tejto snímky však priznala, že urobila pri tvorbe obrovskú chybu. Dnes by už seriál vyzeral úplne inak.

Marta Kauffmanová spolu s jej kolegom Davidom Craneom stáli za zrodom populárneho seriálu Priatelia, ktorý má dodnes množstvo fanúšikov. Začali sa nakrúcať už v roku 1994 a bežali dlhých 10 sezón až do roku 2004. Informuje o tom portál Daily Mail. Podľa spoluautorky Marty Kauffmanovej sa však v seriáli vyskytla obrovská chyba, ktorú by už dnes nezopakovala. Obľúbenú partiu kamarátov totiž stvárnili len bieli herci, a to aj napriek faktu, že sa odohráva v New Yorku.

V tomto meste sa totiž nachádza množstvo rôznych kultúr a podľa autorky je pravdepodobnejšie, žeby sa priatelili aj s ľuďmi inej pleti. Táto chyba, ktorú však neurobila úmyselne, ju dodnes ťaží. Priznala, že keby seriál natáčala znovu, tak by určite obsadila aj hercov čiernej pleti. „Za posledných 20 rokov som sa toho veľa naučila,“ povedal Kauffman pre LA Times . „Priznať a prijať vinu nie je ľahké. Je bolestivé pozerať sa na seba do zrkadla,“ dodala.

Neobsadenie čiernych hercov do seriálu ju ťaží natoľko, že sa rozhodla darovať 4 milióny dolárov bostonkej univerzite Brandies University, aby tým podporila katedru afrických a afroamerických štúdií. Ak by sa teda tento seriál nahrával v roku 2022 je pravdepodobné, žeby vyzeral úplne inak.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, daily.mail.co.uk, latimes.com
Odporúčame