10 celebrít, ktoré sedeli vo väzení: Bitky, drogy či dopravné prehrešky – na zoznam sa dostali aj dve známe sexi krásky!

Celebrity, ktoré skončili vo väzení aj naozaj.

Niektoré celebrity skončili počas života vo väzení aj naozaj. (Zdroj: flickr.com/@user33769719)

#Aj ty si určite niekedy spravil čosi, čo nebolo úplne v súlade s pravidlami. Prešiel si na červenú na prázdnej križovatke alebo si opisoval na teste? Snáď si nikdy nesedel vo väzení. Aj napriek tomu, že tvoj prehrešok nemusel nikomu uškodiť, mohol si mať pocit viny, ktorý je v tomto prípade absolútne na mieste.

Zákon, samozrejme, neraz prekročili aj mnohé celebrity, ktoré vídame na obrazovke. Išlo však o skutočne závažné zločiny, ktoré neskôr počas svojej kariéry aj viackrát oľutovali. Mnohí padli na úplné dno. Poďme sa spoločne pozrieť na desať osobností, ktoré si naozaj odsedeli svoj trest vo väzení.


Ako funguje trestný proces a za čo môžeš ísť do väzenia? Zmudri ti objasní spleť zložitých pojmov


Robert Downey Jr.

Legendárny génius, miliardár, playboy a filantrop. Aspoň tak sa označovala postava Tonyho Starka, alias Iron Mana, ktorého Downey Jr. stvárnil. V skutočnosti dnes slávny herec trpel v mladosti závislosťou od drog. V roku 1999 ho však poslali aj do väzenia za porušenie podmienky. Tú dostal ešte v roku 1996, keď vtedy prekročil rýchlosť a zastavili ho policajti, ktorí v jeho aute našli heroín, kokaín a zbraň. O mesiac bol podmienečne prepustený, no neoprávnene a pod vplyvom vnikol do susedovho domu a zaspal na jednej z postelí. To už dostal tri roky podmienečne.

V roku 1997 tiež zmeškal jeden zo súdom nariadených testov na drogy, ktoré musel pravidelne podstupovať a musel stráviť pol roka vo väzení. Test znovu zmeškal aj v roku 1999, opäť bol zatknutý a aj napriek špičkovému tímu právnikov odsúdený na 3 roky väzenia. Downey bol aj neskôr ešte niekoľkokrát zatknutý, no v roku 2015 dostal milosť od guvernéra Kalifornie. Milosť vtedy dostalo viac ako 90 ľudí a každý z nich bol najmenej 10 rokov mimo väzby a po prepustení výrazne zmenili svoj život.

Robert Downey Jr. zarábal už vtedy milióny dolárov a bol napríklad aj hrdinom pre deti vďaka role Iron Mana. Napriek tomu, že mu otec dal okúsiť marihuanu už vo veku 6 rokov, dokázal zmeniť svoj život a je jedným z najúspešnejších hercov súčasnosti.

Robert Downey Jr. (Zdroj: Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

6ix9ine

Jeden z najkontroverznejších raperov v histórii toho má na rováši toľko, že sa dá len ťažko veriť tomu, že ho niekto stále môže pokladať za svoj vzor. Vlastným menom Daniel Hernandez sa v roku 2015 priznal k trestnému činu zneužívania maloletej na sexuálnu aktivitu. Bol obvinený po incidente z februára 2015, keď mal fyzický kontakt s 13-ročným dievčaťom a neskôr tieto videá šíril ako súčasť hudobného videoklipu.

Hoci mu hrozili až tri roky väzenia, bol odsúdený na štvorročný podmienečný trest s klauzulou, že nemôže verejne vysloviť frázu „Treyway“, čo bolo považované za propagáciu gangu. Okrem toho dostal aj 1000 hodín verejnoprospešných prác. V roku 2018 bol zatknutý za údajné škrtenie 16-ročného dievčaťa v nákupnom centre. Obvinenia boli nakoniec zrušené po tom, čo sa tínedžerka rozhodla nič právne nepodniknúť. V roku 2019 sa Hernandez priznal k rokom domáceho násilia, no išlo o dohodu o spolupráci, a tak stíhaný nebol. Mnoho detailov o hodinách brutálnych bitiek a sexuálnom zneužívaní poskytla jeho obeť a zároveň partnerka a matka jeho dcéry Sara Molina.

Najostrejšie sledovaným prípadom, ktorý ho dostal aj do väzenia, je však ten z roku 2018, pri ktorom ho pôvodne odsúdili až na 47 rokov. Počas procesu Hernandez vypovedal aj proti členom gangu Nine Trey, ktorého súčasťou mal byť, k obvineniam sa priznal a ešte v novembri 2018 uzavrel dohodu o spolupráci s federálnou vládou. Obvinený bol z pašovania drog, nelegálneho držania strelných zbraní, z pokusu o vraždu a tiež z priameho spojenia so zločineckým gangom. Napokon sa na slobodu dostal aj vďaka koronavírusu, ktorým bol údajne viac ohrozený kvôli jeho astmatickému stavu, presunúť ho mali do domáceho väzenia, ktoré sa mu skončilo 1. augusta 2020.

Daniel Hernandez. (Zdroj: Wikimedia Commons/Fabebk)

Mark Wahlberg

Celým menom Mark Robert Michael Wahlberg sa tiež ďaleko od drog nedržal. Už v trinástich bol závislý na kokaíne a diplom zo strednej školy napokon získal až vo veku 42 rokov. Aj napriek tomu ho dnes poznáme ako skvelého herca z viacerých mimoriadne úspešných filmov. Do väzenia ho však nedostali drogy, ale rasizmus. Ako pätnásťročný spolu s kamarátmi prenasledoval tri deti tmavej pleti a kričal agresívne rasistické narážky, hádžuc po nich kamene. Počas nasledujúceho dňa sa incident opakoval a v auguste 1986 bola proti nemu podaná žaloba. Ďalší útok sa odohral v roku 1988, keď ako 16-ročný napadol na ulici muža v strednom veku s vietnamsko-americkými koreňmi. Po údere palicou tento muž skončil v bezvedomí. V ten istý deň zaútočil aj na Johnnyho Trinha, ktorý mal taktiež vietnamsko-americké korene a udrel ho päsťou do oka.

Neskôr Wahlberg vysvetlil, že v čase útokov bol pod vplyvom halucinogénnej drogy PCP. Bol obvinený z pokusu o vraždu a priznal sa k ťažkému ublíženiu na zdraví, no z pôvodných dvoch rokov si vo väzení odsedel len 45 dní. V roku 1992 Wahlberg zlomil čeľusť svojmu susedovi, ktorý bol tiež tmavej pleti. Podľa súdnych dokumentov mal muža bezdôvodne kopať do tváre, kým iný muž držal obeť na zemi. Spor bol napokon medzi oboma stranami urovnaný. V roku 2014 podal žiadosť o milosť, čo vyvolalo debatu, no napokon tento pokus o omilostenie v roku 2016 oľutoval. Dnes je tento známy herec aktívny napríklad v Centre dobrého pastiera pre ženy a deti bez domova.

Mark Wahlberg. (Zdroj: Flickr.com/David Torcivia)

Christian Slater

Tohto herca dôverne poznajú pravdepodobne najmä fanúšikovia seriálu Mr. Robot, v niekoľkých animákoch je hlasom Deadshota zo sveta DC a taktiež je držiteľom zlatého glóbusu. Aj on prepadol drogám a musel sa liečiť. V roku 1989 bol pritom zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu a odsúdený na 10 dní väzenia. O 5 rokov neskôr ho zatkli, keď sa pokúsil so zbraňou nastúpiť do lietadla a odpykal si trest troch dní verejnoprospešných prác.

V roku 1997 ho odsúdili za napadnutie policajta a útok na svoju priateľku pod vplyvom heroínu, kokaínu a alkoholu. Po prepustení na kauciu sa liečil viac ako 100 dní a neskôr bol odsúdený na 3 mesiace vo väzení, no prepustený bol po 59 dňoch. Znova ho zatkli v roku 2005, keď údajne obchytkával ženu na ulici. Obvinenia však neskôr boli zrušené pre nedostatok dôkazov a pod podmienkou, že Slater sa bude pol roka vyhýbať problémom.

Christian Slater. (Zdroj: Wikimedia Commons/Daniel Benavides)

Mike Tyson

Keď sa vysloví meno Mike Tyson, pravdepodobne si predstavíš charakteristické tetovanie na tvári a box. Tento šampión skončil vo väzení za znásilnenie 18-ročnej Desiree Washington. Odsúdený bol na 6 rokov väzenia a 4 roky podmienky, no prepustený bol napokon v roku 1995, pričom si odsedel menej než 3 roky zo svojho trestu. Desiree tvrdila, že Tyson ju znásilnil v hotelovej izbe v Indianapolise, pričom boxer tieto obvinenia poprel. Lekár na pohotovosti však Washingtonovú vyšetril a potvrdil, že jej fyzický stav niesol známky znásilnenia. Podľa federálneho zákona sa teda Tyson musí doživotne registrovať ako sexuálny delikvent.

Mike Tyson (Zdroj: flickr.com/Eduardo Merille)

Quentin Tarantino

V prípade svetoznámeho režiséra je to trochu zamotanejšie, no do rebríčka sme sa ho rozhodli zaradiť. Problém je v tom, že podľa dostupných informácií, napríklad zverejnených v článku denníka The Guardian, Quentin Tarantino klame o svojom pobyte vo väzení. V rôznych rozhovoroch počas desiatok rokov pritom spomínal, že strávil istý čas za mrežami za nezaplatené dopravné pokuty. Kontrola väzenských záznamov v okrese Los Angeles však nebola zdrojom žiadnych dôkazov o tom, že bol niekedy Tarantino vo väzení. On sám tvrdí, že vo väzení bol v roku 1992 na osem dní.

Hovoril pritom, že hoci očakával skvelé dialógy a skúsenosti, uvedomil si, aká je to strata času a zaobchádzali s ním ako so zvieraťom. Podľa šerifa okresu LA bola jediným zaznamenaným porušením zákona u Tarantina platba v roku 2000 za jazdu bez vodičského preukazu. Pokuta bola podľa neho uložená namiesto osemdňového pobytu vo väzení.

Quentin Tarantino. (Zdroj: flickr.com/Gage Skidmore)

Bobby Brown

Manžel svetoznámej speváckej ikony Whitney Houston, spevák, raper a herec Bobby Brown mal problémy so zákonom toľkokrát, že by ti nestačili ani prsty dvoch rúk. Už pred časom sme ťa informovali napríklad o tom, že medzi najšokujúcejšie rozhovory Oprah Winfrey patril práve rozhovor s Whitney Houston, kde hovorila o závislosti na drogách a turbulentnom manželstve s Brownom.

Po prvýkrát išiel Brown do väzenia v roku 1998, keď ho odsúdili za jazdu pod vplyvom alkoholu a spôsobenie škody na majetku. Po piatich dňoch ho podmienečne prepustili. 26 dní strávil vo väzení v roku 2000, ďalších 8 dní v januári 2003 a 14 dní v auguste 2003. Problémom bola opäť jazda pod vplyvom alkoholu.

V marci 2004 bol Brown odsúdený na 90 dní za mrežami a pokutu 63-tisíc dolárov, ktoré mal zaplatiť ako príspevok na dieťa. Keď dlh splatil, vo väzení strávil len jednu noc. V júni toho istého roku dostal podmienečný 90-dňový trest za zmeškanie platieb výživného. Po 6 dňoch mu trest prerušili, keďže peniaze spätne doplatil. Vo februári 2007 bol vša opäť z rovnakého dôvodu odsúdený na 30 dní vo väzení. Po troch dňoch ho prepustili, keď čiastku 20-tisíc dolárov doplatil. V októbri 2012 ho znova zatkli za jazdu pod vplyvom alkoholu a v roku 2013 bol odsúdený na 55 dní väzenia, no po 9 hodinách bol podmienečne prepustený.

Bobby Bown. (Zdroj: Youtube.com/ABC News)

Lindsay Lohan

Dnes 35-ročná bývalá modelka, herečka, speváčka a producentka Lindsay Lohan sa taktiež nevyhla problémom s drogami, o ktorých aj verejne hovorila. Pamätáš si ju pravdepodobne z Mean Girls alebo Machete. V roku 2022 by sa mala po rokoch znova objaviť vo filme. V máji 2007 bola herečka zatknutá za jazdu pod vplyvom alkoholu a aj napriek odvykacej kúre bola o dva mesiace znova zatknutá za držanie kokaínu, šoférovanie pod vplyvom alkoholu a jazdu s pozastaveným vodičákom. V novembri rovnakého roka si vo väzení odsedela 84 minút, dôvodom zníženia trestu bola preplnenosť väznice a nenásilný charakter jej činu.

V roku 2010 súd rozhodol o porušení podmienky a Lindsay bola odsúdená na 90 dní väzenia, z ktorých si napokon odsedela 14, opäť sa jej trest znížil kvôli plnej väznici. Herečka neskôr povedala, že do väzenia chcela ísť podvedome kvôli svojim závislostiam. Nešlo však len o alkohol či drogy, vo februári 2011 ju obvinili z krádeže náhrdelníka, ktorý bol mesiac predtým ukradnutý z klenotníctva. Trest boli verejnoprospešné práce a 120 dní odňatia slobody. Napokon si ho odpykala v domácom väzení. Trval 35 dní. Neskôr sa však zistilo, že Lohan nevykonala verejnoprospešné práce, a tak bola odsúdená na ďalšie a k tomu navyše 30 dní za mrežami. Vtedy si odsedela menej ako 5 hodín.

Danny Trejo

Keď už sme hovorili o filme Machete, musíme spomenúť aj herca, ktorého tvár a postavy sú natoľko charakteristické, že si ho určite pamätáš. Danny Trejo mal problémy s drogami už od detstva a ako 8 či 12-ročný už užíval heroín, kokaín aj marihuanu. Vo veku 10 rokov bol dokonca prvýkrát aj zatknutý a uväznený v Eastlake Juvenile Hall. Neskôr počas 60. rokov bol tiež mnohokrát vo väzení a v roku 1961 tam dokonca stretol Charlesa Mansona, ktorého opisoval ako „špinavého, mastného, vychudnutého bieleho chlapca“.

Trejo sa ani za mrežami nevyhol problémom, raz počas väzenskej vzbury udrel kameňom dozorcu a dostal sa na samotku, pričom čelil najvyšším obvineniam a potenciálne aj trestu smrti. Počas pobytu vo väzení sa však venoval aj boxu, našiel vieru a úspešne ukončil strednú školu. V roku 2011 pripomenul, že je triezvy a čistý už 42 rokov.

Danny Trejo (Zdroj: flickr.com/Gage Skidmore)

Paris Hilton

Predpokladáme, že Paris Hilton ti netreba nijak špeciálne predstavovať. Jej pôsobnosť je široká a počul si o nej pravdepodobne v najrôznejších súvislostiach. Aj dedička rodiny Hiltonovcov však už mala neraz problémy so zákonom. Narobila si ich jazdou pod vplyvom alkoholu, za čo jej bol odobratý vodičský preukaz. Následne problémy pokračovali kvôli šoférovaniu s neplatným vodičákom. Problémy jej narobili aj drogy, no do väzenia sa dostala práve kvôli porušeniu podmienky za rýchlu jazdu, bez svetiel a so suspendovaným vodičským preukazom. Odsúdená bola na 45 dní, no napokon za mrežami strávila len 23.

Ktorá osobnosť ťa najviac prekvapila? Daj nám vedieť v komentároch!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org, crimemuseum.org, the-sun.com,
Odporúčame