Netflix prišiel s nevšedným experimentom: Seriál Kaleidoscope si môžeš pozrieť v takom poradí, v akom chceš

Hlavná mužská postava seriálu Kaleidoscope

Seriál Kaleidoscope ponúka interaktívny, detektívny, nelineárny príbeh (Zdroj: Netflix)

#Netflix priniesol svojim fanúšikom ďalší seriál hneď v prvý deň roku 2023. Na tom by nebolo nič zvláštne, lenže tentokrát ide o zaujímavý a netradičný experiment, ktorého cieľom je interaktivita s divákom. Miniséria Kaleidoscope má 8 dielov a každý z nich je pomenovaný farbou. V čom je jeho jedinečnosť?

Kaleidoscope si pusti v poradí, v akom chceš

Žltá, zelená, modrá, oranžová, fialová, červená, ružová a biela, to sú názvy jednotlivých epizód a zároveň farieb tvoriacich kaleidoskop. Čierna predstavuje úvod a vysvetľuje koncept celej série. Pozoruhodné je, že sa sám môžeš rozhodnúť, ktorú si pustíš ako prvú alebo v akom poradí ich budeš pozerať všetky. Pokojne môžeš začať od konca. Je to len na tebe, zakaždým by ti epizódy mali dávať zmysel.

Dej seriálu sa zameriava na geniálneho zločinca a jeho partiu. Spoločne sa chystajú ukradnúť 7 miliárd dolárov, a tak zostavia veľkolepý a do detailov prepracovaný plán. Ako býva zvykom, niečo sa skomplikuje a plán ohrozí zrada, chamtivosť a diabolské intrigy.

Za scenárom stojí americký spisovateľ Eric Garcia a hlavného hrdinu stvárňuje Giancarlo Esposito, známy zo seriálov Breaking Bad alebo Better Call Saul. Epizódy sú voľne inšpirované skutočným príbehom a mapujú udalosti 24 rokov pred lúpežou, až po 6 mesiacov po nej.

Netflix ponúka možnosti, ako sledovať Kaleidoscope

Diváci po zhliadnutí Kaliedoscopu živo diskutujú na sociálnych sieťach a dávajú si rady, v akom poradí epizódy sledovať. Netflix uvádza, že poradie, v ktorom si pozrieš seriál, ti vždy dá iný pohľad na postavy a na udalosti. Ako prvú možnosť, streamovací gigant odporúča sledovanie v chronologickom poradí z obdobia pred lúpežou po obdobie po nej.

Druhá možnosť je sledovať seriál „ako Tarantinov film“ a skákať v čase medzi minulosťou a budúcnosťou. Treťou možnosťou je sledovať seriál v štýle „Orange is the New Black“, ktorá využívala predovšetkým flashbacky, keď skúmala klamstvá rôznych charakterov v deji.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Veľká noc na Netflixe: Filmoví Vikingovia, dokument o Lewisovi Capaldim aj návod ako zbohatnúť

Posledný návrh Netflixu znie, zažiť Kaleidoscope ako klasické detektívne tajomstvo. Voľba je na tebe, máš tisíce možností, ako si seriál pozrieť a vždy bude tvoj zážitok trochu odlišný.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame