September v kinách bude silný: Čaká ťa hororová Mníška, Predátor a nálož čínskych filmov

YouTube/Continental Film

#September zvyčajne nepatrí medzi tie najobľúbenejšie mesiace v roku. Áno, svet naokolo hýri pestrými farbami, no pre mnohých sa končí dovolenkové obdobie, školáci smerujú naspäť do lavíc a niekde za rohom číha jesenná depresia, ktorá ti pokazí ráno, do ktorého sa preberieš ešte prekvapivo za tmy.

Dobrý spôsob, ako vyvážiť túto zmenu je prekvapivo jednoduchý. Zájdi do svojho najbližšieho kina, na chvíľku totálne vypni a nechaj sa unášať rôznymi žánrami a náladami. Skutočne ťa to nakopne. V našom prehľade si môžeš prečítať, na čo môžeš v septembri zájsť. A že je z čoho vyberať!

Mníška (6. september)

Démonická rehoľná sestra z hororu V zajatí démonov 2 sa vracia, aby šírila zlo zo záhadného kláštora v Rumunsku, v ktorom rád mníšok ukrýva desivé tajomstvo. Najtemnejšiu kapitolu zo sveta filmu V zajatí démonov ti prináša legendárny James Wan, filmový tvorca, ktorý stojí za touto úspešnou filmovou sériou. Rozhodne jeden z komerčne najočakávanejších hororov tejto sezóny.

Christopher Robin (6. september)

Nebavia ťa horory? Nevadí, presne pre teba tu máme tento príbeh. Dospelý Christopher Robin tvrdo pracuje v zamestnaní, je mizerne platený a jeho budúcnosť je neistá. Práca ho vyťažuje natoľko, že na dcérku a manželku má iba málo času. Christopher už nadobro zabudol na svoje idylické detstvo s prostomyseľným plyšovým medvedíkom a jeho kamarátmi. Keď sa však s medvedíkom po rokoch stretne, ich priateľstvo opäť vzplanie a čaká ich ďalšia nezabudnuteľná cesta.

Predátor: Evolúcia (13. september)

Na režisérskej stoličke sedí Shane Black, ktorý sa postaral o Iron Mana 3 či perfektnú komédiu Nice Guys a medzi hlavnými postavami Boyd Holbrook (záporák z Logana či rozprávač príbehu prvých dvoch sérií famózneho Narcos). Nechýba samozrejme ani jeden z najväčších lovcov v celom vesmíre, ktorý sa opäť vracia na Zem. Čo viac si priať?

Nebezpečná láskavosť (13. september)

Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie, aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s jej manželom Seanom a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. Žeby nová verzia Gone Girl s nádhernými herečkami v hlavných úlohách?

Pivnica (27. september)

A máme tu ďalší slovenský film, tentokrát s Jean-Marc Barrom v jednej z hlavných úloh. Dlhoročné manželstvo Milana a Táni je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

Hastrman (27. september)

Na záver mesiaca sa dočkáme aj nového príbehu od našich západných susedov. Príbeh jednej lásky, jednej vášne a jednej krajiny vo filme Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlom Dobrým v hlavnej úlohe hastrmana vznikol na motívy oceňovaného románu Miloša Urbana. Tvorcovia sľubujú zaujímavú atmosféru a pozitívne recenzie z Čiech napovedajú, že z toho môže veľmi dobrý film.

Tieto a množstvo ďalších filmov si môžeš pozrieť v sieti kín CINEMAX, tak neváhaj a kupuj vstupenky.

Špeciálne akcie na Slovensku

Ak ťa nebaví stále sledovať najnovšie blockbustre v kinách, stále môžeš využiť aj inú alternatívu. Známe bratislavské Kino Lumière si v dátumoch 20. – 23. september pripravilo Festival čínskych filmov, kde môžeš spoznať úplne nový pohľad na svetovú kinematografiu. Kino Nostalgia zase uvedie snímky ako Muž, ktorý zabil Dona Quijota, dokument Posledný autoportrét či fenomenálny muzikál z roku 2001, Moulin Rouge!

Keďže sa svet netočí iba okolo Bratislavy, v košickom kine Úsmev môžeš navštíviť cestovateľské kino, ktoré sa tentokrát zameria na Vietnam, no chýbať nebude ani akcia Kino Fest Anča, ktorá sa bližšie zameria na históriu a súčasnosť animácie doma i vo svete. Pokiaľ máš chuť na ešte niečo špeciálnejšie, nitrianska Trafačka si v sérii Vypočuj si nemý film pripravila snímku Dobrý vojak Chaplin, ktorá bude naživo doplnená o hudobný sprievod.

Zdroj: csfd.cz, cine-max.sk, Continental Film
Odporúčame