Separ si robil testy DNA. Aký je jeho pôvod?

Kedysi bolo prakticky nemožné zistiť odkiaľ pochádzajú naše korene, či naši predkovia pochádzali z iných štátov, prípadne, či máme v rôznych kútov sveta svojich príbuzných. Doba sa ale pohla, pričom v roku 2019 je pomerne presne možné určiť, aký je náš pôvod.

Sú rôzne aplikácie či firmy, ktoré sa tejto problematike venujú. Jednu takúto službu využil raper Separ z legendárneho zoskupenia DMS, ktorý sa s výsledkom podelil na sociálnej sieti Instagram so svojimi vernými fanúšikmi. Výsledok bol prinajmenšom zaujímavý a Separ ho patrične okomentoval.

„Dal som si spraviť testy DNA,“ začal svoj príspevok. „Väčšina je Balkán a východná Európa, 22 percent je India, ale nájdu sa tam aj nemeckí Židia či Fíni,“ prekvapivo píše. „Asi preto som blonďák, aj keď najväčšie percento mojej DNA je romácke,“ informuje Separ.

„Našlo mi to až 1200 príbuzných po celom svete. Veľký výpad, vidieť to takto rozmnenené na drobné,“ zamyslel sa populárny slovenský umelec v závere. Fanúšikovia na to reagovali pozitívne a veľa sa z nich sa zaujímalo, ako sa môže k niečomu podobnému dostať.

Nuž, nie je to zložité, stačí zapnúť Google a k firme, ktorá to prevádzkuje sa dostanete možno rýchlejšie, ako by ste čakali. Na záver, ak chcete vidieť Separa v akcii, už čoskoro sa môžeme tešiť na Prepáčte tour, ktorá má dovedna 14 zastávok – z toho 11 na Slovensku a 3 v Českej republike.

 

Odporúčame