Separ v NA SCÉNE: S Rytmusom a Egom nechcem mať už nič spoločné

Relácia NA SCÉNE vychádza pod záštitou portálu Aktuality.sk a jej moderátorom je novinár Marek Vagovič, ktorý patrí na Slovensku medzi tých vôbec najkvalitnejších. Aktuálne bol jeho hosťom rapper Separ, ktorý hovoril o spoločenských témach, ale aj o aktuálnom spore, ktorý panuje medzi ním aj Kontrafaktom.

Separ s Rytmusom skončil

„Nechcem mať s nimi nič spoločné. Okrem toho, že sme sa takto pochytili som sa podozvedal veci, ktoré sú nevyvrátiteľné. Potvrdilo sa to, že Patrik do mňa roky rýpal, pričom keď som mu napísal, mi odpovedal, že to nie je o mne. Ego ho prevaril na storke, ktorú tam mal 10 minút a potom ju vymazal,“ rozhovoril sa v rozhovore s Marekom Vagovičom Separ o konflikte, ktorý má s Egom a Rytmusom.

⇒ Nový merch a album DMS si vieš objednať TU

Úvod interview sa týka práve aktuálneho rapového diania na Slovensku, ktoré fanúšikov dozaista zaujíma. Nebudeme písať všetky zaujímavé vyjadrenia, ktoré od Mareka Vagoviča alebo Separa zazneli, aby sme vás neukrátili o motiváciu zapnúť si tento diel.

Žiadne odopieranie zásluh

Separ prehovoril aj o tom, že nikto neodopiera Kontrafaktu zásluhy za to, že pomohli výrazným spôsobom budovať slovenskú rapovú scénu. Na druhej strane povedal, že ak by scénu nebudovali KF, urobil by to niekto iný. „Keby to nie sú oni, urobí to neskôr Čistychov, Kali alebo ja. Tvrdiť, že keby tu nie je Kontrafakt, nie je tu rap, je hlúposť.“

Vo veľkom sa Marek Vagovič rozprával so Separom o preberaní beatov a flowov zo zahraničia. Obe strany sa zhodli, že keby interpreti z Ameriky alebo z Nemecka začnú riešiť, že ich práca je prebratá v slovenskom rape, vyústilo by to do miliónových sporov, ktoré by mohli zruinovať mnohé kariéry.

Separ hovoril o tom, aké skladby sa dajú nájsť v tvorbe Kontrafaktu, neopomenul ani to, že Ego mal preložiť od slova do slova časť textu Boba Dylana z 80.rokov uplynulého storočia. Členovi skupiny DMS sa nepáči, že Kontrafakt svojím správaním dáva mladým tvorcom signál, že kradnutie je v poriadku.

Téma menom pandémia

Je na mieste konštatovať, že tento rozhovor je naozaj kvalitný, k čomu prispievajú obe zainteresované strany. Nech už ste názorovo na tom akokoľvek. Separ hovoril s Marekom Vagovičom aj o antivaxerských obvineniach, ktoré sa majú týkať skladieb „Logdán“ a „Ďalšia vlna“. „Nepovedal by som, že je to antivaxerské. Skôr je to antisystémové a vyjadruje to nasratosť afrustráciu z pandémie,“ povedal svoj názor novinár Vagovič.

⇒ Nový merch a album DMS si vieš objednať TU

„Je to celé nezmyselné konfigurované,“ hovorí Separ o pandemickej situácii v Slovenskej republike.

Separ a očkovanie

A aký má Separ názor na očkovanie? „Nebudem ho vyjadrovať. Uvedomujem si svoj dosah na fanúšikov a nechcem ich ovplyvňovať v nijakom smere. Moji fanúšikovia zrejme tušia, aký mám názor. Som skôr za totálne premorenie, aj keď je to riziko. Je to riziko v tom, že sa premorí populácia a niekto bude musieť zobrať zodpovednosť za to, že umrie veľa ľudí. To sa ale nemusí stať. Potom je tu druhá strana, aby sa urobilo povinné očkovanie, ktoré sa neurobilo, pretože je to experimentálna vakcína a keď niečo nariadíš, musíš za to brať zodpovednosť. Málokto si uvedomuje, že klinická štúdia na ľuďoch neprebehla.“

Rapová vojna pokračuje. Bude Separ čeliť trestnému oznámeniu?

Marek Vagovič v tejto časti nesúhlasil, pričom dá sa tvrdiť, že obaja sa zhodli na tom, že sa nezhodnú. „Je preukázateľné, že ľudia, ktorí sú zaočkovaní majú ľahší priebeh a menej končia v nemocniciach,“ povedal.

⇒ Nový merch a album DMS si vieš objednať TU

Viac ako 45 minút rozhovoru sa viedlo v priateľskej atmosfére, pričom vystupovanie oboch aktérov bolo úprimné a otvorené a celkovému dojmu zrejme pridal aj fakt, že aj keď sa Marek Vagovič a Separ nie na všetkom zhodli, vedeli svoje opačné názory prediskutovať. Keď sa nad tým tak zamyslíme, tak nejako by to malo byť. Nemusíte s okolím súhlasiť, ale mali by ste vedieť diskutovať.

Zaujímať ťa môže aj: Vypočujte si podcast, ktorý rozoberá konflikt medzi DMS a Kontrafaktom

Určite si prečítaj taktiež: Promotér OKTAGON MMA Novotný fandí Spiritovi. Prečo?

Photo credits: Marek Vagovič, Separ, YouTube NA SCÉNE

Odporúčame