Separ, Dame a Smart pripravujú nové CD: Bude DMS – HUHU albumom roka 2021?

Rok 2021 naberá na obrátkach. Nielen celkovo, ale aj rapovo. Už teraz môžeme konštatovať, že v tomto kalendárnom roku vyšlo viacero veľmi zaujimavých skladieb, EPčiek a albumov. A z toho, čo vieme, máme sa na čo tešiť. Okrem už dlhšie oznámených CD sa v posledných dňoch začalo vo veľkom hovoriť o pripravovanom albume DMS. Áno, rok 2021 neprinesie iba nový album H16 a Kontrafaktu, ale aj DMS. Toto sme tu ešte nemali. 

Doposiaľ posledný album zoskupenia DMS v zložení Separ, Dame a Smart sme mali možnosť počuť v roku 2019, kedy vyšlo CD MDMS. Bolo špecifické tým, že vyšlo počas letných mesiacov, a teda v období, kedy sa väčšie hudobné projekty nezvyknú publikovať, pretože záber na fanúšikov je najsilnejší koncom kalendárneho roka. Plus unikátom bolo aj to, že MDMS nepredchádzalo nijaké promo, chalani z DMS chceli dokázať, že môžu vytvoriť hudobný album aj bez marketingu a reklamy a môžeme aj v tomto prípade konštatovať, že sa im to podarilo.

MDMS prišiel nie dlho po tom, čo svetlo sveta uzrel album PREPÁČTE, ten datujeme na záver roka 2018. V roku 2020, v roku poznačenom pandémiu, vydali svoje sólové albumy Separ (OG) aj Dame (100RY), pričom oboch sme mohli počuť aj na viacerých spoluprácach, či už v Českej republike alebo na Slovensku. Koncom 2020 sa pomaličky začalo diskutovať o tom, že DMS by mohli v roku 2021 pripraviť nový spoločný album, ale išlo iba o polemiky a debaty, ktoré nemali presný záver. Teraz už vieme, že v tomto roku skutočne budeme svedkami nového albumu od DMS, ktorý by mal niesť názov HUHU.

Separ sa včera na svojom profile na sociálnej sieti Instagram venoval tomu, že ďakoval fanúšikom za prejavenú dôveru v rapovej ankete, kde boli volení tí najlepší za uplynulý kalendárny rok. Ako sám napísal, v podstate nezáleží na tom, čo bolo a všetkým zaujíma, čo bude ďalej, ale je potrebné oceniť, že DMS je na scéne 15 rokov a stále ide ako píla. Práve tá konzistencia je niečo, čo je nie vždy docenené, pretože byť dlhodobo medzi najlepšími je skutočne náročnejšie ako sa medzi najlepších na krátky čas dostať. Preto si to zaslúži veľký rešpekt.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Spevák Chris Brown má opäť problémy: Čaká ho súd za napadnutie

Separ poďakoval ľuďom, on sám sa stal interpretom roka aj autorom albumu roka, pričom Dame sa stal producentom roka a DMS sa stala skupinou roka. K tomu Separ dodal, že tento rok skutočne budeme svedkami nového albumu DMS – HUHU a prvý singel z pripravovaného CD bude von už čoskoro. My to budeme podrobne sledovať a o všetko vás budeme informovať, aby ste sa k novým veciam (nielen od DMS) dostali čo najskôr.

Keď inak sledujeme, čo všetko už v roku 2021 vyšlo von a čo všetko sa chystá, tak skutočne môžeme konštatovať, že rok 2021 má našliapnuté k tomu, aby bol jedným z najsilnejších nielen v slovenskej, ale aj v československej rapovej histórii. I keď, treba férovo napísať, že rok 2020, nech už bol ľudsky akýkoľvek, latku hudobne nastavil poriadne vysoko. Stačí si spomenúť na to, že vtedy nové hudobné projekty priniesli vyššie spomínaní Separ aj Dame, okrem nich aj Majk Spirit, Viktor Sheen, Yzomandias, Nik Tendo, Nerieš, Konex, Ego, Momo a mnohí ďalší.

Kedy však latku prekonať, ak nie práve teraz? Tento rok už publikovali napríklad Momo, H16, Yzomandias a čakáme na Radikala, DMS, Kontrafakt, Rytmusa, Pil C-ho a mnohých ďalších a ďalších. Isté je len jedno, nudiť sa nebudeme.

Foto: DMS, profil na Instagrame Separ

Odporúčame