Parádny smartfón nemusí stáť tisíc eur: Vyberaj podľa týchto parametrov a kúpu rozhodne neoľutuješ

Samsung Galaxy A53

Zdroj: Samsung

#Aj ty uvažuješ nad tým, ktorý smartfón by pre teba mohol byť ten pravý? Noviniek na výber je viac než dosť a stratiť prehľad je veľmi ľahké. Máme pre teba malú pomôcku. Zamysli sa nad tým, čo ťa štve na starom a chcel by si to zmeniť. My sme vybrali tieto základné parametre.

Výkon alebo nech poslúcha na slovo

Ľudia často menia smartfón, pretože im už nevyhovuje výkon. Každý rok prichádzajú nové aplikácie, hry aj rozhranie, v ktorom operačný systém funguje. Požiadavky stúpajú, ale výkon nie. Neboj sa, nepotrebuješ najdrahší mobil, aký na internete nájdeš. Aj v strednej triede sú za svoju cenu mimoriadne spoľahlivé modely. Majú moderné 5-nanometrové osemjadrové procesory, výbornú operačnú pamäť aj možnosť 5G pripojenia. S takouto výbavou ťa tvoj smartfón v štichu nenechá a reaguje pohotovo na každý povel.

Úložisko na tvoje zážitky

Ďalším dôležitým parametrom je vnútorné úložisko. Dnes je štandardom 128 GB úložisko, niektoré modely však majú až dvojnásobný objem, a to 256 GB. S touto porciou môžeš mať v smartfóne uložené všetky obľúbené hudobné albumy, fotky z dovoleniek, zábavné videá aj kopu hier. Ak ti ani toto množstvo dát nestačí, hľadaj smartfón, ktorý má možnosť použitia micro SD karty. Sledovať však treba aj maximálnu kapacitu karty, ktorú vie smartfón prijať. Nové modely, ako napríklad Galaxy A53 od Samsungu, dokážu rozšíriť internú pamäť o SD kartu vo veľkosti až 1 TB. Spoločne s úložiskom v mobile tak získaš priestor, ktorý neponúkajú ani mnohé notebooky.

Fotoaparát na každú príležitosť

Smartfóny dnes bežne disponujú dvomi, tromi či dokonca výnimočne až štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane. Všímaj si však pri nich, na čo každý slúži. Optimálne je mať základný snímač s parádnym rozlíšením, ultraširokouhlý na zachytenie čo najväčšieho záberu a macro, ktoré zachytí detailné zábery nablízko.Ak má smartfón navyše aj snímač hĺbky ostrosti, máš vyhraté. Selfie kamera by mala mať integrovaný portrétový mód, nech sa môžeš fotiť na sociálne siete ako profík.

Fotoaparáty Galaxy A53
Fotoaparáty Galaxy A53 (Zdroj: Samsung)

Svižný displej

Pri displeji nejde len o odolnosť, ale aj o obnovovaciu frekvenciu. Tá udáva, koľko snímok za sekundu dokáže displej zobraziť. Aj keď sa modely so 60 Hz displejmi stále vyrábajú aj predávajú, prejdi na 120 Hz a zaručene neoľutuješ. Plynulé animácie sú návykové, čo hovoríme z vlastnej skúsenosti, a hranie hier nikdy nebolo takým zážitkom, čo ti potvrdí nejeden gamer. No a ak má displej navyše aj full HD rozlíšenie a ide o AMOLED panel, máš zaručenú dobrú čitateľnosť aj počas slnečných dní.

Poriadna batéria

Čím dlhšie smartfón používaš, tým rýchlejšie začína odchádzať batéria. Ak nechceš byť otrokom nabíjačky a nabíjať mobil každý deň, určite sa zameraj aj na tento parameter. Dnešným štandardom je 4 000 mAh batéria, no nie je na škodu mať o tisícku viac. Vďaka veľkej kapacite a optimalizovanému operačnému systému sa vieš dostať na dva dni bez nabíjania, a to rozhodne poteší. Zameraj sa aj na funkciu rýchlonabíjania, ktorá ti do jednej hodiny dodá šťavu na ďalšie dva dni používania.

Odolnosť proti prachu aj vode

Každý mobil dnes disponuje označením IP, čo je stupeň krytia. Za ním nasledujú dve čísla, pričom prvé udáva krytie proti prachu a druhé proti vode. Čím sú čísla vyššie, tým lepšie. Napríklad stupeň krytia IP67 zabezpečí, že tvoj mobil je chránený proti prachu aj maličkým čiastočkám, ktoré sa nedostanú do tela zariadenia. Taktiež je odolný proti vode a ponoriť ho môžeš do hĺbky jedného metra až na polhodinu.

Zabezpeč svoje dáta

Prihlasovanie iba heslom dnes nemusí byť to najspoľahlivejšie. Práve preto vzniklo dvojfaktorové zabezpečenie. Medzi najpopulárnejšie a zároveň najbezpečnejšie techniky odomykania smartfónu patrí aj snímač odtlačku prsta, ktorý majú drahšie modely zabudovaný priamo v displeji.

Novinka, ktorá všetko zvládne za zlomok ceny

Či už chceš vyriešiť len jeden zo spomínaných problémov, alebo rovno viacero, máme pre teba zaujímavý tip, ktorý ich vyrieši všetky. Tohtoročný model Samsung Galaxy A53 je síce smartfón strednej triedy, no parametrami sa vyrovná mnohým vlajkovým lodiam za oveľa vyššie sumy.

Ponúka výkonný procesor, možnosť výberu úložiska medzi 128 a 256 GB, nechýba ani slot na micro SD kartu. Štvorica fotoaparátov na zadnej strane a selfie priestrel na kvalitnom AMOLED displeji potešia každého milovníka fotografovania. Nechýba ani dvojdňová batéria či zabezpečenie odtlačkom prsta. Samsung Galaxy A53 je spoľahlivý smartfón, ktorý za cenu strednej triedy ponúka funkcie prémiového modelu. Aj preto je pre mnohých ľudí prvou voľbou.

VIAC O SAMSUNG GALAXY A53

Samsung Galaxy A53
Zdroj: Samsung

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame