Sagan sa na Olympiáde v Tokiu neukáže: Aký je dôvod a kto nahradí Petra v boji o medailu?

Sagan sa na Olympiáde v Tokiu neukáže

Sagan sa na Olympiáde v Tokiu neukáže (Zdroj: Bettini Photo)

#31-ročný Žilinčan sa tento rok pod Olympijskými kruhmi neukáže. Dôvodom je zranenie kolena. Peter počas tretej etapy cyklistických pretekov Tour de France spadol spoločne s Calebom Ewanom. Zatiaľ čo Sagan skončil „iba“ so zranením kolena, jeho rival Ewan si zlomil kľúčnu kosť. Sagan na Tour pokračoval, avšak len niekoľko dní, keď si počas špurtu znovu zarazil koleno a musel preteky predčasne prerušiť.

Veľká rana to bola aj pre náš Olympijský výbor. Kvôli operácii nemôže Sagan pretekať v Tokiu. Olympiáda začína už v piatok a Peter aktuálne regeneruje vo svojom dome v Monacu. Kto teda nahradí našu elitu cyklistiky?

Na pretekoch s hromadným štartom budeme sledovať najmä Petrovho staršieho brata Juraja Sagana. Ten ešte pred odletom do Japonska stíha preteky v Sardínii, ktoré berie ako výborné zahrievacie kolo. Okrem Juraja na štart nastúpi aj 21-ročný mladík Lukáš Kubiš, ktorého trénuje bývalí profesionálny cyklista Ján Valach. Čo myslíš, získa niektorí z nich medailu z pretekov s hromadným štartom?

Zdroj: hashtag.sk, olympic.sk
Odporúčame