Silný príbeh Rytmusa vo filme Tempos je už na Netflixe: Ako to vyzeralo v zákulisí nakrúcania?

Film Tempos sa dostal na Netflix (Zdroj: Red Bull.sk)

#Keď sa povie rapová scéna, každému sa musí vybaviť meno Rytmus. V hudobnej branži sa pohybuje už 30 rokov a jeho príbeh je skutočne inšpiratívny. Nejde pritom vôbec o detstvo alebo pomery z ktorých pochádza. Dokument Tempos zachytáva jeho kariéru, z ktorej budeš mať zimomriavky.

„Mojich 30 rokov v rape. Žiadny rodinný medailónik o mojom pôvode a stratenom biologickom tatkovi. Staré zábery, ktoré neboli nikde doteraz zverejnené. Zmapovaná moja hudobná kariéra od úplnej nuly až po to, kým som dnes. Prehry, výhry a fakty,“ prezradil o filme Rytmus.

Film z dielne Red Bullu

Red Bull prvýkrát na Slovensku priniesol celovečerný lokálny film do kín vo februári 2020. V spolupráci s video-produkciou Toxpro pripravili dokument o histórii a vývoji slovenskej hip-hopovej kultúry, ktorý prerozprával jeden z tých, ktorí túto kultúru tvorili a formovali – Rytmus.

Celý zážitok z filmu umocňuje fakt, že producentmi boli Rytmusovi fanúšikovia. Príbeh tak prežívali spolu s ním a zo snímok je cítiť, že doň vložili srdce. „Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť,“ vyjadril sa jeden z troch režisérov – Nazarij Kľujev.

Exkluzívne zábery zo zákulisia

Film mapuje celú rapovú scénu na Slovensku. Red Bullu sa tak podarilo vytvoriť vôbec prvý lokálny dokumentárny film, ktorý sa zaoberá hudbou. „Film je najmä o Rytmusovej 30-ročnej hudobnej kariére. Zároveň sa však na pozadí jeho tvorby snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Jedná sa o moderný hudobný dokumentárny film,“ doplnil producent filmu.

Keďže ide o skutočný unikát, Red Bull sa rozhodol pripraviť aj sériu záberov zo zákulisia, ktorá je rozdelená do štyroch epizód. Pri ich sledovaní sa priprav na poriadne emócie. „Nikdy v živote som nerobil na projekte, v ktorom opisujem celý môj hudobný život podložený archívnymi zábermi,“ hovorí v jednej scéne Rytmus.

Dostal aj vlastnú skladbu

Asi ťa neprekvapí, že Rytmus k filmu pripravil aj vlastnú skladbu s názvom Nezastaviteľný. O videoklip sa pritom postarali režiséri filmu Tempos. Ten ťa rozhodne namotivuje k tomu, aby si si film pozrel. A ak si ho už videl, tak text piesne pre teba naberie úplne nový rozmer.

Dostupný aj na Netflixe

Rytmusov príbeh znamenal pre Red Bull skutočne veľa, pretože pri premiére filmu si preňho nachystali exkluzívny darček. Náhrdelník s dvomi zlatými býkmi zo zlata v štýle amerických raperov. „Toto je taká vec, ktorá mi bude pripomínať celý tento dokument – moje najväčšie dielo spolu s Red Bullom, a tiež je to aj moja podstata. Pretože ja milujem tieto veci. Bude to ku mne patriť do konca života,“ povedal Rytmus.

Exkluzívny darček však zďaleka nie je všetko. Film Tempos mal premiéru v kinách minulý rok, no len pred niekoľkými dňami sa dostal aj na svetoznámu platformu Netflix, kde si ho môžeš kedykoľvek pozrieť. Ide o veľkú vec, pretože počet filmov slovenskej produkcie na Netflixe môžeš spočítať na prstoch niekoľkých rúk. A aj po takmer dvoch týždňoch sa stále drží na popredných priečkach sledovanosti.

Zdroj: hashtag.sk, redbull.com
Odporúčame