Dokument, aký tu ešte nebol: Vývoj hiphopovej scény na Slovensku, v hlavnej úlohe Rytmus

Foto: Filip Nagy/redbull.sk/tempos

#Tak dlho išiel proti prúdu, až ten prúd otočil a vytvoril si vlastnú rieku. Rieku, v ktorej už 3 dekády udáva svoje tempo. Reč je o Rytmusovi, ktorý sa stal vzorom pre mnoho ľudí nielen na Slovensku, ale aj v susednom Česku. Bez ohľadu na to, či patríš k jeho fanúšikom alebo nie, jeho kariéra je rozhodne zaujímavá. Aj preto Red Bull prvýkrát na Slovensku prináša celovečerný lokálny film do kín. V spolupráci s videoprodukciou Toxpro pripravili dokument o histórii a vývoji slovenskej hip-hopovej kultúry, ktorý prerozpráva jeden z tých, ktorí túto kultúru tvorili a formovali.

Foto: Filip Nagy/redbull.sk/tempos

„Mojich 30 rokov v rape. Žiadny rodinný medailónik o mojom pôvode a stratenom biologickom tatkovi. Staré zábery, ktoré neboli nikde doteraz zverejnené. Zmapovaná moja hudobná kariéra od úplnej nuly až po to, kým som dnes. Prehry, výhry a fakty,“ opisuje dokument Patrik Rytmus Vrbovský.

Foto: Lukas Wagneter/redbull.sk/tempos

„Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť,“ vyjadril sa jeden z troch režisérov  Nazarij Kľujev. „Film bude najmä o Rytmusovej 30-ročnej hudobnej kariére. Zároveň sa však na pozadí jeho tvorby snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Divák sa môže tešiť na moderný hudobný dokumentárny film,“ doplnil hlavný producent Toxpro. Film Tempos príde do kín začiatkom roka 2020.

Odporúčame