Rytmus chce mať na stole peniaze, Viktor Sheen chlieb. Tento klip je inde!

Rytmus dal o sebe po dlhšej dobe vedieť novou skladbou, pričom fanúšikovia o tracku, na ktorom sa tento ikonický slovenský rapper aktuálne predstavil, vo veľkom diskutujú. Jedná sa o song s názvom „Cheers“, na ktorom Rytmusovi sekundoval jeden z najlepších (nielen) českých rapperov súčasnosti, Viktor Sheen.

Nebudeme zdržovať, rovno vám sem skladbu „Cheers“ pripojíme, aby vám mohla hrať v pozadí:

Viac ako 114 tisíc views za približne pol dňa hovorí jasnou rečou, ale faktom je, že kombinácia Rytmusa a Viktora Sheena je niečo, čo je doslova odsúdené na úspech. Lyricky aj hudobne sa jedná o song, ktorý si získa široké spektrum fanúšikov, ale ako sledujeme reakcie na túto skladbu, nájdu sa aj kritické hlasy.

Viktor Sheen je chválený, ľudia kvitujú, ako je na tom rapovo, frázovaním a taktiež výpovednou hodnotou. Práve obsah sa ukazuje byť problematický z Rytmusovej strany, pretože viacero poslucháčov mu v reakciách vyčíta, že opäť rapuje o svojom úspechu, o peniazoch a stále spomína to, že peniaze sú preňho dôležité a podobne. Jasné, platí, že rapovať môže každý o čom chce, samozrejme v nejakých logických medziach slušného správania, ale koniec koncov vždy rozhodnú ľudia, či je to relevantné alebo nie.

Rytmus o svojom úspechu tvorí často a nehanbí sa ho dávať pravidelne najavo

A faktom taktiež je to, že Rytmus o svojom úspechu tvorí často a nehanbí sa ho dávať pravidelne najavo. Na jednej strane sa to dá chápať, pretože vybudoval sám seba, roky pracoval na tom, aby si získal rešpekt, aby sa stal úspešným a niečo za sebou zanechal. Na strane druhej, je pochopiteľné aj to, že časti priaznivcov sa to zdá už toľkokrát omieľané, že ich to toľko nezaujíma.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chýba ti letný rap? Chio ťa v novom songu vráti do chillu (VIDEO)

Štatistiky hovoria jasnou rečou, track „Cheers“ bude úspešný, pričom o počiatočnom úspechu sa dá hovoriť už teraz. Je zaujímavé vidieť, že Rytmus je späť vo svojej, ako to povedať, tradičnejšej polohe, pretože predovšetkým v uplynulom kalendárnom roku objavoval krásy new schoolu a skúšal rôzne prvky, ktoré sú vlastné práve novej škole. Môžeme teda očakávať, že aj na albume KF IAKO ROLLS, ktorý Kontrafakt v tomto období finalizuje, by to mohol byť skôr „starší“ Rytmus ako ten „novší“. Či to tak ale naozaj bude, necháme sa prekvapiť.

Rytmus predovšetkým v uplynulom kalendárnom roku objavoval krásy new schoolu

A Viktor Sheen? Ten potvrdzuje to, že je špičkou slovenského a českého rapu. Ak nie je zo všetkých absolútne najlepší, tak rozhodne medzi najlepších patrí. Čokoľvek vytvorí, postne, povie, má okamžite veľkú odozvu a môžeme konštatovať, že jeho cesta do veľkej ligy bola pomerne tichá a postupná, pričom dnes je naplno etablovaný. Rozhodne by sme sa nebránili, keby títo dvaja tvorili spolu aj pravidelnejšie.

Aby sa nezabudlo, produkčne sa o novú skladbu „Cheers“ postaral Leryk, pričom tento chalan si zaslúži osobitnú pochvalu, pretože pravidelne prináša kvalitnú prácu a stále je to nastavené tak, že producenti a beatmakeri nedostávajú toľko pozornosti, ako by si možno aj zaslúžili. Takže, shout out pre Leryka. A z toho, čo sme videli vyjsť počas uplynulých dní, či už sa jedná o túto spoluprácu Rytmusa s Viktorom, alebo nové tracky od Separa a Gleba, je na mieste si myslieť, že záver roka 2021 bude vo veľkom štýle.

Photo credits: Rytmus, profil na Instagrame, IG

Odporúčame