Posledný Burzoblšák tejto sezóny: Ružinovčania nakupovali v štýle hesla „Reuse, Refuse, Recycle“

Júlový Burzoblšák bol posledný v tejto sezóne (Foto: Ondrej Irša)

#Originálne lokálne produkty, veci z druhej ruky či utužovanie komunity. To všetko je neoddeliteľnou súčasťou obľúbeného komunitného podujatia Ružinovčanov. A my dobre vieme, že Bratislavčania podobné podujatia, najlepšie pod holým nebom, doslova milujú!

Keďže dlhé mesiace sa Burzoblšák nemohol zorganizovať, organizátori nahradili vynechané Burzoblšáky počas uplynulého roka. Príjemný čas strávený na tomto komunitnom podujatí však všetkým predajkyniam, predajcom a nakupujúcim vynahradili hneď dvoma letnými podujatiami. A druhé už nezadržateľne klope na dvere.

Všetko pod jednou strechou

Oblečenie, rôzne úžitkové predmety, street food občerstvenie i príjemné charitatívne podujatie v jednom. Posledná akcia sa konala posledný júlový deň, teda v sobotu 31. 7. Burzoblšák si aj počas sezóny 2020/2021  nenechalo ujsť množstvo domácich, ale aj turistov.

Tento pravidelný event je určený širokej komunite ľudí. Je rajom pre všetkých stylingu chtivých fashion blogerov, fanúšikov second hand módy, pôžitkárov kvalitnej domácej stravy i unavených rodičov, o ktorých detičky sa postará profesionálna eventová agentúra. Burzoblšák je skrátka miestom stretávania sa priateľov, známych a miestnych obyvateľov v Ružinove i jeho okolí. Burzoblšáku je nielen o blšom trhu, no najmä o jeho príjemnej atmosfére.

V štýle hesla: Reuse, Refuse, Recycle

Hlavým cieľom Burzoblšáku bola recyklácia a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Ale aj nákup unikátnej lokálnej tvorby, akú len tak nezoženieš. Mohol si tu natrafiť na svoj originálny poklad, aký v bežnom obchode určite nenájdeš. Čo všetko Burzoblšák ponúka? Oblečenie, handmade výrobky, doplnky, prírodnú kozmetiku, knihy, CD, staré platne, dekorácie a mnohé ďalšie.

Podujatie nie je organizované len pre vlastné blaho. Má aj dôležitejšie poslanie, ktorým je jeho charitatívna činnosť. Prebytočné oblečenie môžu predávajúci venovať detským domovom a domovom pre ľudí v núdzi. Ďalšou formou podpory je finančná zbierka z produktov z logom Burzoblšáku s cieľom pomôcť zvieratám v útulkoch.

Každý si nájde to svoje

Chodíš na Burzoblšák kvôli móde, jedinečnosti alebo pre jeho povestné delikatesy? Ak si si vybral to posledné, vedz, že na ani na tomto Burzoblšáku nechýbali domáce koláče, slané pochutiny, limonády či vynikajúca káva. Ba čo viac, organizátori už po niekoľkýkrát ponúkli aj čerstvé ovocie a zeleninu. Dámy rozhodne poteší aj vôňa čerstvo natrhaných kvetov.

A pýtaš sa čo tvoje detičky? Aj pre tie je tu predsa komunita. Tvorivé dielne a maľovanie na tvár v prostredí detskej eventovej agentúry Artlandia ich po celý čas bez problémov zabavili. Rodičia si tak mohli užiť vzácne chvíle oddychu a pokojnej socializačnej atmosféry. Program pre deti je zabezpečený z finančnej podpory Mestskej časti Ružinov.

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame