Ruský odvážlivec si na svoje konto pripisuje dva rekordy: Za menej ako 24 hodín sa mu podarilo niečo neskutočné

Dmitry Mityaev počas behu okolo pohoria Elbrus

Dmitry Mityaev počas behu okolo pohoria Elbrus (Zdroj: Red Bull Content Pool/Danil Kolodin)

#Nikdy nie je na škodu posunúť si svoje limity a vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Asi nie je žiadnym prekvapením, že v prípade Rusov ide o skutočné kuriozity, keď príde reč na lámanie rekordov. Vytrvalý, silný a s úsmevom na perách – presne tak pôsobí aj bežec Dmitry Mityaev, ktorý svojim výkonom skutočne ohromil.


Spoznajte všemohúce Rusko: Ďalšie neuveriteľné FOTO z krajiny neobmedzených možností


Za jeden deň sa mu podarilo zlomiť rovno dva rekordy. V prvom rade sa stal najrýchlejším človekom, ktorý prebehol vzdialenosť 111 kilometrov v Mountain race, teda v preteku v horách. Akoby to nestačilo, pridal si k tejto neskutočnej odbehnutej dĺžke ešte 30 kilometrov navyše.

Najvyššie pohorie v Európe

Dmitrymu sa celkovo podarilo obehnúť najvyššie pohorie Európy, Elbrus, ktoré sa nachádza v Rusku. Jeho výška dosahuje 5 642 metrov a celý okruh bol dlhý 140 kilometrov. Mountain race, v ktorom dosiahol 28 ročný športovec prvý rekord, je pretek, v ktorom musia súťažiaci čo najrýchlejšie vybehnúť na stúpajúce pohorie.

Dmitry Mityaev počas behu okolo pohoria Elbrus
Dmitry Mityaev počas behu okolo pohoria Elbrus (Zdroj: Red Bull Content Pool/Danil Kolodin)

Prvotným cieľom bolo prekonať rekord, ktorý sa podaril minulý rok Andreyovi Khramovovi, ktorý vybehol spomínaných 111 kilometrov za takmer 16 hodín. Aby sa to podarilo, Dmitry vyštartoval za východu slnka vo výške 2 300 metrov nad morom. Okrem náročného terénu musel Dmitry niekoľkokrát zastaviť, aby si doplnil svoje zásoby na rôznych stanovištiach.

Napohľad nemožné sa nakoniec podarilo

Dmitry je vášnivý športovec, spolu so svojou krásnou manželkou, v ktorej má plnú podporu. Trasu 111 kilometrov teda s úsmevom na perách zdolal v rekordnom čase 13 hodín. No keďže to nestačilo a mal aj druhý cieľ, prebehnúť okolo celého pohoria mu trvalo niečo málo cez 16 hodín.

Dmitry Mityaev so svojou manželkou Ekaterinou Mityaevou
Dmitry Mityaev so svojou manželkou Ekaterinou Mityaevou (Zdroj: Red Bull Content Pool/Danil Kolodin)

Sám sa o jedinečnom zážitku vyjadril takto: „Na trase som zažil náročné chvíle, najmä keď som bežal cez ľadovce a všetko sa kĺzalo. V 64. kilometri som sa dostal do skutočnej stresovej situácie, kedy som mal prejsť cez rieku, ktorej stále stúpala hladina. Bol tam síce hojdací most, ale chytala ma poriadna úzkosť. No zvládol som to. Hneď som ako prekročil cieľovú hranicu, vedel som, že keď sa dobre pripravíte, dokážete neskutočné veci!“

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame