Filip prezývaný Pruyem ťa dostane vtipnými videami: Jeho 79-ročná babička si kvôli nemu založila Instagram

Filip Pruyem Ondrášek

Filip je hráčom amerického futbalu (Zdroj: Osobný archív/Filip Ondrášek)

#Česká a slovenská tiktoková scéna je plná skvelých, vtipných a talentovaných ľudí. Jedným z nich je aj Filip Ondrášek, ktorý na sociálnych sieťach vystupuje pod prezývkou Pruyem. Ak ho ešte nepoznáš, my ťa s ním zoznámime. Prezradil nám okrem iného aj to, kto z jeho sledovateľov je jeho srdcu najviac blízky!

Kto je vlastne Pruyem?

Filip alias Pruyem je hráčom amerického futbalu. Po nešťastnom zranení aktuálne pracuje na tom, aby sa čím skôr mohol vrátiť späť na trávniky. Okrem športu mu je veľmi blízky humor, čo dokázal zúročiť aj na sociálnych sieťach. Na svojom TikToku baví český a slovenský internet prostredníctvom vtipných videí (nielen) zo stavby. Príspevky v podobnom duchu, ale tiež rôzne zaujímavosti nájdeš aj na jeho instagramovom profile.

Takmer 100-tisíc sledovateľov na TikToku a necelých 170-tisíc užívateľov na Instagrame svedčí o tom, že ľudia jeho videá veľmi bavia. 31-ročný športovec a content creator je totiž zároveň stavbyvedúcim, čo využíva ako inšpiráciu na námety svojich vtipných skečov. Ak ťa zaujíma, ako vyzerá jeho bežný deň, určite čítaj ďalej!

Tvoje príspevky na sociálnych sieťach sú mimoriadne úspešné. Ako a kedy si začal tvoriť content?
S natáčaním scénok som začal minulý rok v lete. Všetko sa to odohralo na dovolenke v Grécku, kde som natočil svoje prvé video – paródiu na „bábu pod kořenem“.

Si športovec, ale (pre niekoho možno prekvapivo) pracuješ aj na stavbe, odkiaľ pridávaš väčšinu svojich videí. Čím je prostredie stavby pre teba zaujímavé?
Keďže som vyštudovaný stavebný inžinier, moje kroky po ukončení vysokoškolského štúdia prirodzene smerovali do tejto brandže. Na stavbách pracujem už niekoľko rokov. Stalo sa to mojou inšpiráciou pre tvorbu, keďže na videách často ukazujem, ako to na stavbách môže občas naozaj vyzerať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nevieš, čo sa opýtať na pracovnom pohovore? TikTokerka prezradila, vďaka akej otázke ju doteraz vždy prijali
Filip je hráčom amerického futbalu (Zdroj: Osobný archív/Filip Ondrášek)

Kde okrem toho zbieraš inšpiráciu na tvorbu?
Mojimi inšpiráciami sú každodenné situácie zo života. Napríklad, keď som tento rok navštívil hudobný festival Beats for Love a videl som, ako sú tam niektoré slečny oblečené, mal som jasno – musel som hneď natočiť vtipnú paródiu.

Máš skôr spontánne nápady, alebo radšej premýšľaš o tom, čo by sa ľuďom mohlo páčiť?
Mám oboje. Niekedy mi napadne vtip cestou do fitka alebo práce, tak ho hneď natočím. Ale väčšinou si píšem scenáre. Často si zapisujem nápady na témy aj do telefónu a neskôr k tomu domyslím detaily a jednotlivé hlášky do konkrétnych scénok.

Pri natáčaní tiež dosť improvizujem. Keď ma natáča priateľka, mnohokrát ani nečaká, čo urobím alebo poviem, a začne sa spontánne smiať. Potom musíme robiť scénky aj na niekoľko pokusov (smiech).

@pruyem Život stavbyvedoucího 👷🏼‍♂️ #stavba #stavbyvedouci #delnik #cesko #slovensko #praha #brno #ostrava #protbe #preteba ♬ původní zvuk – Filip Ondrášek

Sleduje ťa čoraz viac followerov. Čakal by si, že sa staneš natoľko známy, alebo to skrátka prišlo postupne a spontánne?
Keď som začal točiť videjká, nikdy by mi nenapadlo, že budem mať toľko sledujúcich. Ani to nebol účel – skôr ma bavilo, že sa ľuďom môj humor páči. Rozhodne som nečakal, že to takto raketovo vystrelí.

Spomínam si, ako som kamošovi v máji hovoril, že ak to takto pôjde ďalej, tak by som do Vianoc mohol mať aj 20-tisíc sledujúcich. V septembri som potom na dovolenke oslavoval 50-tisíc, k dnešnému dňu mám takmer 170-tisíc followerov.

Svojich sledujúcich nazývam „ludry“ a páči sa mi, že sú to naozaj ľudia, ktorí majú rovnaký zmysel pre humor. Je to taká moja komunita a veľmi si ju vážim!

Tvoj obsah na sociálnych sieťach má prevažne podobu zábavných videí. Čo považuješ za dôležité pri jeho tvorbe?
Aby to bolo prirodzené. Hoci je to sem-tam na hrane slušnosti, na videách ukazujem svoje pravé ja. Sám nemám rád videá od niektorých ľudí, ktorí kvôli views „tlačia na pílu“. Ja natáčam scénky, na ktorých by som sa sám zasmial.

Samozrejme, je ťažké sa trafiť každému do vkusu. Preto, ak si beriem nejaké spolupráce, uzatváram ich s firmami, ktoré mi nechajú voľnú ruku a nevadí im, kto som, alebo aký mám nick.

Vo svojich videách sa snaží byť čo najviac autentický (Zdroj: Osobný archív/Filip Ondrášek)

Ako si podľa teba tvorca pri toľkej konkurencii dokáže v dnešnej dobe udržať publikum?
Nepremýšľam nad tým, či si udržím publikum. Ja to robím preto, aby sa ľudia smiali. Takže aj keby som tým rozosmial len jedného človeka, budem happy. A viem, že rozosmejem, pretože ma sleduje aj moja babička, ktorá si v 79 rokoch založila profil na Instagrame len preto, aby ma mohla sledovať!

Ako už bolo spomenuté, nepôsobíš len na sociálnych sieťach. Zranenie ťa na dlhší čas dostalo mimo trávnikov. Bol práve toto dôvod na to, že si sa začal venovať tvorbe videí?
Áno, je to pravda. Vždy sa v živote snažím každú negatívnu vec otočiť na niečo pozitívne. Keď som sa tento rok zranil, hneď som vedel, že sa aspoň povenujem tvorbe contentu na sociálne siete. Ako sa hovorí – všetko zlé je na niečo dobré.

@pruyem když přijede Moravák do Prahy 🏙️ ps: su Brňák žijící v Praze, takže story of my life #praha #brno #moravak #morava #velkomesto #vesnice #humor #srandy #gambrinus #kometabrno #billa ♬ původní zvuk - Filip Ondrášek
<script>

Prečo by podľa teba mali ľudia v dnešnej dobe venovať pozornosť práve typu obsahu, ktorý tvoríš?
To neviem. Možno preto, aby ľudia vypli hlavu a len sa proste zasmiali, ak mi niečo príde vtipné. Každý nech si sleduje to, čo sa mu páči. Ak chcem napríklad dám vypnúť, sledujem rybárske videá alebo videá o stolných hrách (smiech).

Existujú v tvojom živote nejaké idoly, ktoré ťa inšpirujú?
Áno, idoly mám. Predovšetkým ide o hráčov amerického futbalu, od ktorých čerpám inšpiráciu a motiváciu. Naopak, ja sám sa snažím ísť príkladom mladým hráčom, ktorí ku mne vzhliadajú, a poskytnúť im „to najviac“, čo sa len dá.

Prezraď ľuďom, ktorí absolútne netušia, ako vznikla tvoja prezývka?
Moja prezývka vznikla ešte v dobe, keď som na strednej škole hrával hru Call of Duty. Vymyslel som si niečo, čo by bolo pre protihráčov ľahko zapamätateľné. A navyše, je to super recesia v dnešnom upätom svete...

Jeho prezývka je naozaj veľmi zaujímavá (Zdroj: Osobný archív/Filip Ondrášek)

Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? Ako si dopraješ oddych, keď máš voľno?
Od ôsmej do štvrtej som v práci, potom si idem takmer každý deň zacvičiť. Ak si chcem užiť poriadny oddych, zájdem si s priateľkou do sauny alebo do kaviarne. Veľmi rád tiež hrám počítačové alebo stolné hry. A ak chcem naozaj vypustiť paru, vyrazím s kamošmi za zábavou.

Kam by si sa ešte chcel posunúť? Aké máš plány do budúcna?
Moje plány do budúcna sú také, že chcem aj naďalej baviť ľudí. Hlavne tak, aby to bavilo aj mňa. Uvidíme, kam ma táto cesta povedie...

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame