Miška zo Sexuálnej výchovy sa zasnúbila v Indii: Ako vyzeral tradičný miestny tanec v jej podaní a sú Indovia priateľskejší ako Slováci?

Miška Sexuálna výchova

Miška zažila pravé indické zásnuby (Zdroj: Instagram/michellegraphy)

#Michaelu Chrkavú možno nejeden z nás pozná práve z podcastu Sexuálna výchova, okrem toho je však aj koučkou pre sociálne médiá, influencerkou či blogerkou. A práve cez spomínané Miškine sociálne siete sme mohli sledovať jej úžasnú a nezabudnuteľnú cestu do Indie, kde sa konali tradičné indické zásnuby.

Ťažké sukne, tetovanie henou, skvelé jedlo či všadeprítomný gýč, to všetko sprevádzalo Mišku na cestách Indiou. Ak chceš vedieť o zásnubách s Miškiným snúbencom Puneetom, ale aj o tom, aké rozdiely obaja pozorujú na Slovensku a v Indii, nenechaj si ujsť tento pútavý rozhovor!

Ako ste sa s Puneetom spoznali?
Spoznali sme sa cez aplikáciu Tinder. Týmto dodávam vieru všetkým, ktorí neveria, že odtiaľ dokážu vzísť šťastné vzťahy. (úsmev)

Očakávala si, že niekedy v budúcnosti budete spolu tvoriť pár?
Zo začiatku pravdupovediac vôbec nie, mala som práve svoju single fázu a vôbec som to neplánovala meniť. Veľmi sme si však rozumeli a postupne sme spolu chceli tráviť viac a viac času.

Aké to je chodiť s Indom?
Rozdiely vo vzťahu s Indom oproti tomu so Slovákom veľmi nevidím, až teraz na návšteve v Indii som videla iné zvyky.

Som si istá, že práve Puneet ti ukázal krásy indickej kultúry. Čo ťa na Indii či celkovom nastavení tejto krajiny najviac zaujalo?
Veľmi sa mi páčilo ich prepojenie s prírodou, so zemou a vzťah k vlastnému zdraviu. Príjemne ma prekvapila aj ich otvorenosť či to, s akou láskou ma všetci prijali a boli veľmi zvedaví. Takisto ma zaujal aj vzťah medzi deťmi a rodičmi – sú naozaj veľmi úzko spätí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Chrkavá (@michellegraphy)

Tvoja cesta do Indie vyzerala z príbehov a fotografií úžasne, ako si celé toto „indické dobrodružstvo“ prežívala?
Och, najkrajšie to bolo! Cítila som sa tam, akoby som prišla domov, a to nielen preto, že ja som celá farebná a hlučná ako India, ale aj vďaka prístupu Puneetových rodičov. Aj samotný pobyt u nich doma bol pre mňa naozaj super zážitok. Každé jedlo bolo dokonalé, každý jeden výlet, ktorých sme absolvovali dosť veľa. Mohla som vidieť aj iné mestá a štáty, no z Indie nemám za tie tri týždne ani jeden negatívny zážitok!

Dobrodružstvo však nie je dostatočne výstižným slovom, pretože práve v Indii sa konali aj vaše zásnuby s Puneetom. Ako prebiehali všetky ceremónie a prípravy?
O zásnubách sme vopred vedeli, takže prvý týždeň sme vlastne len obiehali obchody, zháňali šaty, oblek, doplnky. Následne sa zišlo asi 40 hostí z Puneetových kamošov a rodiny. Mali sme takzvanú Ring Ceremony, čo je výmena prsteňov, potom sme si odhryzli z torty, nasledovali rituály s rodičmi a starými rodičmi a potom bola párty.

Na Instagrame sme videli aj tvoj indický tanec. Ako reagoval Puneet, keď ťa videl takto tradične tancovať?
Musím priznať, že som ho asi nikdy nevidela viac prekvapeného (úsmev). Bol naozaj šokovaný, pretože tanec som si pripravila v tajnosti bez toho, aby o tom vedel, vďačím za to jeho sestre. Nechápal, kedy a kde som sa to naučila a že vôbec viem takto tancovať. Ocenil to nielen Puneet, ale aj jeho rodina. Bolo pre nich veľmi vzácne, že som sa ako cudzinka naučila ich tradičný tanec.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Chrkavá (@michellegraphy)

 

Bola si z niečoho okolo zásnub nervózna?
Zo samotných zásnub som ani veľmi nervózna nebola, bolo mi jasné, že ma usmernia v tom, čo mám kedy robiť. Okrem toho, Puneet bol rovnako zmätený (smiech). Z tanca som však bola veľmi nervózna, lebo som mala málo času natrénovať ho, nebola som si istá, či si pamätám všetky kroky. Navyše, sukňa, ktorú som mala na sebe. bola veľmi ťažká. Mala som ju oblečenú prvýkrát, a to chvíľku pred odchodom na miesto zásnub, takže som si nebola istá ani v tom, či v nej dokážem chodiť, nieto ešte tancovať.

Ako ťa prijali Puneetovi rodičia?
Nádherne! Tak nádherne, že som vždy dojatá, keď si na to spomeniem. Naozaj sa mi tam dostalo toľkej lásky, že som sa za celý pobyt absolútne necítila ako cudzia. Už na letisku ma čakali s kyticou a potom pred vchodom bolo z kvetov napísané welcome home. Po príchode domov nás čakal tradičný indický uvítací rituál.

Je nejaký zážitok či moment z Indie, ktorý ti nadosmrti utkvie v pamäti?
Asi indická svadba, na ktorú sme boli pozvaní. Všetky tie ich tance a nádherné oblečenie, cítila som sa ako v bolywoodskom filme.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Chrkavá (@michellegraphy)

Ako vnímajú Indovia Európanov? Sú naozaj takí priateľskí, alebo si naopak mala aj nejakú negatívnu skúsenosť?
Sú veľmi, veľmi priateľskí ku komukoľvek bielemu. Strašne sa tešili, že som tam prišla. Každý deň ma nejaká známa prišla navštíviť, všetky susedy vždy vykúkali, pozývali ma na čaj alebo pozrieť ich záhradu. Dali by mi všetko na svete a boli veľmi zvedaví, aká som, ako sa obliekam, ako sa správam, dávali mi darčeky. O nás Európanoch si všetci myslia, že sa máme veľmi dobre a skvele zarábame – vidia v nás západný pokrok.

Miška, vieš si predstaviť, že by si v Indii ostala žiť?
To asi nie. Ja milujem Slovensko, takže by som určite nemenila. Tiež ma veľmi nemilo prekvapilo znečistenie ovzdušia, to bolo fakt zlé. Ako histamínička by som to nezvládla s jedlom (smiech). Ale určite chceme chodievať každý rok aspoň na dva – tri mesiace do Indie, ak sa podarí.

India je pre mnohých krajinou „gýču“, ako to však vnímaš ty?
Ja gýč milujem a neraz som to počula aj na moju adresu, takže stále hovorím, že som tam bola doma (smiech). Samozrejme, verím, že to niekomu určite môže prekážať, všetko je farebné, farby skombinované a platí, že viac je viac.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Chrkavá (@michellegraphy)

A čo samotné Slovensko? Je to možno intímna otázka, no stretol sa už Puneet s negatívnym prístupom Slovákov k jeho osobe či národnosti?
Áno, viackrát. Stalo sa to aj pri hľadaní ubytovania, aj pri bežnej návšteve v obchode. A, bohužiaľ, aj u nás doma.

Existuje nejaká skúsenosť, ktorá ťa stále presviedča o tom, že Slováci by mali byť viac tolerantní a prívetiví?
To určite, o tom sa presviedčam opakovane. Obzvlášť Puneet je naozaj veľký dobráčisko a každý, kto ho pozná, to o ňom tvrdí. Práve preto ma vždy mrzí, keď sa niečo takéto stane. Oveľa horšie však je, že to riešim oveľa viac ja ako on. Puneet je s tým zmierený a je bohužiaľ zvyknutý, mňa to vždy veľmi rozčúli.

Páči sa Puneetovi na Slovensku? Ako hodnotí našu kultúru, zvyky či mentalitu?
Áno, veľmi. Tvrdí, že Slovensko má obrovský potenciál a ako krajina veľmi napredujeme. Má veľmi rád aj Vianoce a už ako klasický Slovák sa tešil na šalát! (úsmev) Aj Slovákov má veľmi rád, našiel si tu už aj kamošov.

Tvoj snúbenec je taktiež skvelým kuchárom, aké indické jedlo je tvoje najobľúbenejšie? A naopak, čo vraví Puneet na naše tradičné jedlá?
Hm, ťažká otázka, lebo ja milujem indické jedlo. Veľmi mám rada parathu, čo je taká plnená placka, milujem indické sladkosti a asi čokoľvek od jeho maminy. Z reštauračných jedál milujem Butter Chicken alebo Kormu. Puneet nemá veľmi rád halušky. Ale je pravda, že sme ich skúšali už dávno a chute sa mu už troška pomenili, tak im musíme dať druhú šancu. Hovorí, že jemu sa zdajú bez chuti a mdlé, čomu rozumiem, keď to porovnám s indickými veľmi korenenými a výraznými jedlami. Ale vyprážaný syr zbožňuje.

Váš street food stánok je obľúbený u mnohých nadšencov indických jedál. Kde všade môžeme Roll town navštíviť?
Áno, veľmi sa tešíme, že ľuďom náš Rolltown chutí, a že máme zákazníkov, ktorí sa pravidelne vracajú. Počas vianočných trhov sme boli na Dulovom námestí a zatiaľ nemáme stále miesto, takže naše jedlo môžete ochutnať na rôznych streetfood festivaloch a cez leto aj na hudobných či vínnych festivaloch.

Mnohých z nás zaujímali práve zásnuby, no skúsim sa spýtať aj takúto jednoduchú, no často zabudnutú otázku: Ako sa v poslednej dobe cítiš?
Hm, aktuálne na tom nie som úplne najlepšie po zdravotnej stránke, od Indie nemám v poriadku žalúdok, tak sa s tým snažím nejako vyrovnať, ale inak je všetko v poriadku (úsmev). Trošku už začíname rozmýšľať o svadbe a cítim, že sa budú v novom roku diať super veci, tak sa veľmi teším.

Chystáte s Fralou aj nejaké novinky v Sexoške, na ktoré sa môžeme tešiť?
V Sexoške nás čakajú dosť zmeny, ktoré čoskoro oznámime, takže noviniek bude určite veľa. Chcela by som sa do toho ešte viac oprieť, prinášať viac obsahu aj v podcastoch, aj na sociálnych sieťach. Máme v pláne aj množstvo zaujímavých hostí, takže stay tuned.

India je krajinou, ktorú vraj buď nenávidíš alebo miluješ. Čo by si odkázala všetkým čitateľom, ktorí by radi navštívili Indiu?
Ja ju jednoznačne milujem. Poradila by som im, aby zahodili všetky predsudky, užili si ju a určite ju navštívili. A ochutnajte Jalebi a Pani puri!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame