Píše pod menom Nasty Eros a za svoje pikantné verše sa nehanbí: Ľudí najviac priťahuje sex, erotika a láska

Nasty Eros

Mladý básnik Nasty Eros vníma sexualitu ako lákadlo, nebojí sa však ani citov (Zdroj: archív Nasty Eros)

#Nasty Eros je mladík, ktorý si rozhodne pri svojich veršoch nekladie servítku pred ústa. Píše ostro, pikantne, no najmä originálne a jeho osobitý štýl oslovil i nás! V dnešnom rozhovore ti ponúkneme rozhovor s mladým moderným poetom pochádzajúcim z Čiech. V rozhovore spoznáš, kto je vlastne Nasty Eros, a rovnako ti predstavíme nielen jeho unikátnu osobnosť, ale aj jeho svojrázne texty!

Nasty Eros alias sprostý básnik. Ako vznikol tento pseudonym?
Moja prezývka vznikla čistou náhodou. Jedného dňa mi priateľka povedala, že keď píšem básničky pre ňu, tak by som to mohol posunúť ďalej a možno tým osloviť desiatky ľudí v okolí. Tak sme si sadli a v priebehu pár minút mi vymyslela prezývku, ktorá nejako znie a niečo vyvoláva už od momentu, keď si to človek preloží. Čím jednoduchšie názvy a veci použiješ, tým ľahšie si ich zapamätáš a možno sa v nich tvoj čitateľ nájde skôr ako v prípade, keď použiješ nejaký hlavolam (úsmev).

Tvoj instagramový profil s rovnakým názvom je pomerne známy. Aké boli tvoje začiatky?
Začiatky boli krásne. Písal sa rok 2020, boli moje narodeniny a ako som odpovedal v predošlej otázke, priateľka mala nápad, aby som ukázal ľuďom moje myšlienky, ktoré mi neustále lietali v hlave. Zo začiatku som bol nadšený, keď ma sledovalo desať, potom sto ľudí. Bol som z toho paf, keď ich bolo 200 či 300 a vravel som si, že fíha, to ma už sleduje takmer jeden panelák (smiech).

Zdalo sa mi to vtipné a úžasné, no nechápal som najmä to, ako jednoducho tieto čísla pribúdali. Sledovalo ma tisíc ľudí, potom dve tisícky… Skončil som na necelých ôsmich tisícich sledujúcich a moje príspevky mali dosah od 15- do 80-tisíc ľudí, čo som vtedy vnímal ako niečo silené. Tlačil som na svoj obsah a nakoniec to dopadlo tak nešťastne, že môj prvý účet bol po roku a pol vymazaný. 

Mnohokrát som sa odvolával, no žiaľ bezúspešne. Na svojom druhom účte momentálne tvorím tak, ako ma to baví, niekedy viac, inokedy menej. Občas sa viac sústredím na dlhé texty, ktoré ukazujem v story, a inokedy zostávam len pri príspevkoch, ktoré sú iba úryvkami z dlhších textov. Keď som mal pôvodný účet, plánoval som zvečniť svoje verše aj na oblečení, no zatiaľ to nechávam na osud (úsmev).  

Považoval si sa už od detstva za tvorivé dieťa?
Neviem, či tvorivé, no už od mala som mal svoj svet a svoju hlavu. Občas to so mnou nebolo ľahké (úsmev). Nebol som úplný anjelik, ale ani žiaden „hajzlík“. Na strednej som si písal texty do svojho zošita a neustále niečo tvoril. Myslím si, že som to tak nejak mal podvedome v sebe…

Tvoj žáner má však od raného štádia života pomerne ďaleko, preferuješ totiž tému erotiky. Prečo ti je blízky práve takýto štýl?
Téma sexu, erotiky či lásky je najviac vyhľadávanou témou na internete. Nevenujem sa však len spomínaným témam, píšem jednoducho o všetkom. Láska však napriek tomu bola, je a bude vždy najemotívnejšou témou nás všetkých. Či už ide o zamilovanosť, rozchody alebo isté bolestivé skúsenosti. Myslím si, že toto ľudí priťahuje „jako vosy na med“ a baví ich to.

Avšak, občas pridávam úplne opačné typy textov, napr. mama či rebrá – to je text, kde pani predavačka v mäsiarstve predá zlé rebierka na grilovanie. Zamyslel som sa, čo by sa mohlo reálne stať v takejto situácii, a tak som si pri trojhodinovom pečení mäsa skutočne povedal, že toto bude ideálny hejt (smiech). Mám ďalšie stovky textov a toto bol len vtipný príklad, ktorý poukazuje na to, že nepíšem zakaždým o láske a vzťahoch.

Na profile zverejňuješ často len krátky verš. Myslíš si, že to v súčasnosti diváka upúta skôr,
alebo si naopak zástancom dlhšej „klasickej“ básne?
Áno, ako som už spomínal, doba je zrýchlená a je potrebné človeka zaujať. No neskôr je už priestor aj na to, aby som ukázal niečo viac zo svojej tvorby, napríklad v stories alebo vo výberoch, kde si už človek môže prečítať viac, ak ho to zaujme.

Vraj píšeš aj básne na prianie. Ako takýto proces prebieha?
Básne a texty na prianie tvorím buď na vyžiadanie alebo v prípade, že napríklad vyhráš súťaž u mňa na profile. Sú to súťaže pre radosť a zábavu, a tak to nie je o nejakých striktných pravidlách. Skôr to funguje tak, že svojich sledujúcich požiadam napríklad o letnú či jarnú fotografiu, v zime o fotografiu vianočného stromčeka. Fotografia, kde ma označia, a ktorá ma najviac poteší alebo zaujme, vyhráva text na prianie (úsmev).

Raz sa mi stalo, že ma vyhľadal nejaký stredoškolák a ja som mu pomohol s básňou do školy, potom sa to nejako rozkríklo, a tak som musel napísať báseň celej triede (smiech). No základom pre text na želanie sú najmä detaily a informácie, ktoré mi čo najlepšie pomôžu vcítiť sa do danej situácie a pristupovať k téme s určitou dávkou empatie. 

„Bejby budíš tolik vášne, je mi s tebou fakt krásně.“ Stojí za tvojimi rýmami aj nejaká žena? Respektíve, nachádzaš inšpiráciu pre tvorbu aj vo svojom osobnom živote?
Áno, určité časti textu sú z môjho života, alebo sú to úryvky z textov, ktoré som venoval priateľke. Je jednoduchšie písať o láske, keď má človek svoju konkrétnu múzu (úsmev). 

Myslíš si, že fanúšikovia preferujú skôr drsné verše „bez servítky“ alebo naopak tie jemnejšie,
emocionálne?
To presne nedokážem posúdiť, pretože niekto mi píše, že má rád tie miernejšie verzie o láske a potom mi vzápätí pristane do DM správa, ako je super, že nechodím okolo horúcej kaše… Základom je asi vždy to, že to je originálne a každý si v tom nájde niečo, čo vyhovuje práve jemu.

Ak nepíšeš, ako inak tráviš svoj voľný čas?
Asi je to prirodzené, že má človek viac záujmov, a tak to platí aj u mňa. Milujem výlety do prírody, čím vyššie človek je, tým väčší má rozhľad… Najmä preto milujem turistiku a čarovné výhľady na svoje obľúbené miesta. Rovnako rád cestujem, relax s priateľkou pri mori je niečo nenahraditeľné. Inak mám rád aj hudbu, futbal či autá. 

Predsavzal si si nejaký cieľ, ktorý by si v budúcnosti rád dosiahol?
Áno, určite. Už od samotného začiatku vzniku Nastyho a prvej stránky som chcel svojím spôsobom zmeniť svet. Viem, že to znie šialene a že sa mi to ani nepodarí, ale keď pomôžem ľuďom aspoň takto online alebo poprosím ostatných o pomoc, tak verím, že sa ľudia dokážu zomknúť. Už na to človek nie je sám a môžu sa diať zázraky (úsmev).

Nikdy som nemal cieľ v počte sledujúcich či dosahu. Na takýchto štatistikách som si nikdy nezakladal, ani som nebol ktovieakým používateľom sociálnych sietí. Cieľ je len to, aby sa ľudia mali viac radi, viac sa rešpektovali a aby sme aj prostredníctvom básní vedeli oprášiť svoje hodnoty. 

Z čoho na svojom profile či v osobnom živote máš momentálne najväčšiu radosť?
Radosť mi robia najmä milé správy od sledujúcich, ktoré ma vždy povzbudia a nakopnú do ďalšej tvorby. Takýchto ľudí vždy odmením nejakým zo svojich textov, čo som v minulosti napísal (úsmev). (Pozn. redaktora: Aj ja som dostala ten svoj a je to skutočne milé gesto, ktoré poteší a hlavne gesto, ktoré človek vôbec neočakáva.)

Rovnako som momentálne rád aj za svoj osobný život a teším sa na objavovanie nových miest, zážitkov či trapasov (úsmev).

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame