10 otázok pre Aichu: Keď som mala 17 rokov, musela som utiecť z domu a začať vlastný život

#Do našej stálej rubriky s názvom #10otázok sme dostali aj Aichu, známu slovenskú krásku, ktorú sme si všetci obľúbili. Influencerka, modelka a najmä ambiciózna mladá žena sa s nami podelila aj to, ako vyzerá život influencera v zákulisí a ako sa vysporadúva s negatívnymi komentármi.

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Ja sa za slávnu nepovažujem. Každý má na to svoj subjektívny pohľad. Pre mňa sú slávni ľudia tí, ktorí sú známi celosvetovo. Vyjdem za hranice Čiech a Slovenska a nepozná ma nikto. Nazvime to, že som známejšia medzi ľudmi ako napríklad pred rokom.

A nie, nikdy som o tom nesnívala, jednoducho som sa rozhodla odísť na ostrov, lebo som potrebovala zmenu a nejakú výzvu. A neľutujem to, prinieslo to veľa krásnych vecí.

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencera najviac baví?

Najväčšou výzvou môjho života bolo, keď som mala 17 rokov a rozhodla som sa utiecť z domu a začať si vlastný život, podľa vlastných pravidiel. Zo začiatku to bolo ťažké, boli aj časy, kedy som nemala čo jesť, pretože som veľmi hrdá a neviem si pýtať pomoc. Predsa len, živiť samu seba bez hocijakej podpory od predposledného ročníka na gymnáziu nie je najjednoduchšie, ale zvládla som to a išla by som do toho znova.

Ako sa hovorí, life happened, a som rada za všetko, čím som si musela prejsť. Urobilo to zo mňa toho človeka, ktorým som dnes. Na práci „influencera” ma baví že sa nezodpovedám žiadnemu nadriadenému a všetko si robím sama. A je to teda aj „na moje triko”, ak sa náhodou niečo pokazí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aicha 👸🏽 (@viktorianiang)

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdá? Je niečo v minulosti, čo by si zmenila?

Najviac ma teší, že som sa tento rok mohla zúčastniť veľkolepej show Let’s Dance. Bol to krásny zážitok a pre mňa splnený sen. Určite by som nezmenila žiadne z mojich rozhodnutí. Je veľa vecí, čo by som dnes urobila úplne inak, ale kedysi som to považovala za vhodné a určite som potrebovala zniesť následky svojich rozhodnutí, aby som zistila, čo je správne a čo nie. Všetko, čo sa nám v živote udeje, nás má niečo naučiť. A ja som za každú takúto life lesson vďačná.

Čo si musela urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržala si ich priazeň? Je to náročné?

Myslím si, že odpoveď na tuto otázku je jednoduchá. Proste som bola sama sebou a niektoré svoje vlastnosti som trošku prehrotila. A, samozrejme, sociálne siete si vyžadujú veľa času, ktorý im treba venovať, pokiaľ to je teda vaša práca.

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučila našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

Určite je to pre kohokoľvek, kto je people person. Vysvetlím. Pokiaľ ide o osobu, ktorá neznáša pozornosť a ľudí, tak to nie je pre ňu. Ale, samozrejme, na vlastnostiach ako hanblivosť a podobne sa dá vždy zapracovať. Takže moja rada znie: Buďte sami sebou a v neposlednom rade originálni. Vyčnievajte z davu a ľudia si vás eventuálne všimnú. A ešte jedna vec – treba byť konzistentný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aicha 👸🏽 (@viktorianiang)

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí?

Na tuto otázku odpovedať neviem, pretože nemám poňatia, aké to majú influenceri v zahraničí.

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Určite musím spomenúť TikTok, ktorý od začiatku pandemickej situácie napreduje extrémnou rýchlosťou. Myslím si, že je vhodné povedať, že ak už úplne nepredbehol, tak pomaly, ale isto, predbieha Instagram.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Niektoré spolupráce si vyžadujú viac času ako iné, je to vždy o dohode s objednávateľom. Samozrejme, niekedy mám svoj deň a niekedy zas nie, závisí aj na mne, na koľký pokus sa mi to podarí natočiť. Postprodukcii sa tiež treba povenovať. Zaberá to oveľa viac času, ako by človek povedal.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aicha 👸🏽 (@viktorianiang)

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretla si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Na moju adresu bolo veľa nepekných správ, ale mňa zaujíma len objektívna kritika a nie rasistické, osočujúce nadávky bez nejakej hlbšej myšlienky. Samozrejme, niekto, kto vás osobne nepozná, vám málokedy dá kritiku, ktorá je na mieste. Veľa ľudí si myslí, že vás z telky alebo internetu poznajú, a potom majú potrebu sa vyjadrovať na rôzne situácie, z ktorých majú vo finále len úlomok informácií.

Nehovoriac o najväčších mudrlantoch, ktorí si tak veľmi stoja za tým, čo napíšu, že to musia robiť z falošných účtov. Ja ich vnímam ako telesné schránky s prázdnym a nešťastným životom. Avšak, pokiaľ dostanem kritiku od niekoho blízkeho alebo staršieho s viac skúsenosťami, premyslím si to a možno si aj niečo uvedomím a zmením. Inak ma to nezaujíma.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rada by si pokračovala v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Tento rok som mala pauzu od školy, takže sa chcem do nej vrátiť. Ale inak neplánujem nijaké prevratné zmeny. Uvidíme, čo život prinesie v modelingu a z nejakých televíznych jobov. Som typ človeka, ktorž veľmi neplánuje, takže sa nechám, ako doposiaľ, unášať prúdom.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame