10 otázok pre Evžena: Najväčšou výzvou bolo pre mňa začať zarábať z YouTube a Instagramu

Evžen

Našich 10 otázok sme položili aj obľúbenému influencerovi Evženovi (Zdroj: Evžen)

#V našej novej sérii článkov s názvom 10 otázok sme vyspovedali aj obľúbeného influencera Evžena. Prezradil nám o sebe množstvo zaujímavých informácií, o ktorých si doteraz možno ani nevedel. Čo bolo preňho v živote najväčšou výzvou a čo ho na práci influencera najviac baví?

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Nerád to nazývam slávou. Myslím si, že som skôr internetovo známy ako slávny a popravde by som nikdy nepovedal a nečakal, že práve ja budem takto „populárny“. Nikdy to nebol môj cieľ. Mal som iba dobré príležitosti a kopu šťastia spojeného so správnymi rozhodnutiami.

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencera najviac baví?

Najväčšou výzvou bolo pre mňa asi začať zarábať z YouTube dostatočné financie na platenie nájmu v extrémne krátkom čase, keďže som predtým nemal iné zamestnanie a v podstate som išiel v 18-ke bývať sám. Často sa stalo že na konci mesiaca som mal na účte jedno – dve eurá. Na tom byť influencer ma najviac baví to, že môžem zdieľať svoju kreatívu, nápady a umelecké vízie so svetom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @evzeniss

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdý? Je niečo v minulosti, čo by si zmenil?

Nemenil by som nič, pretože všetko, čo som dal von, či už na YouTube alebo Instagram, som tak v tej dobe cítil. Ak niečo teraz vnímam ako chybu, tak som sa z toho poučil a do budúcna to urobím inak. Najviac hrdý som na to, že som dokázal zaujať 200 tisíc ľudí a že mám možnosť živiť sa kreatívnou prácou, ktorá ma baví.

Čo si musel urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržal si ich priazeň? Je to náročné?

Udržať si pozornosť človeka v dnešnej dobe je extrémne náročné, pretože je v okolí strašne veľa vplyvov, ktoré ich pozornosť môžu jednoducho zobrať. Ja sa snažím tvoriť pravidelne, aj keď poslednou dobou už do toho nemám taký veľký zápal ako na začiatku. No verím, že konzistentnosť a autentickosť je najlepší lifehack, ako byť sledovaný dlhodobo.

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučil našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

V dnešnej dobe je influencerom už každý. Neviem, či existuje nejaká číselná definícia, ktorá určuje, od akej hranice sa ním človek stáva. Videl som už veľa prípadov, kedy mal niekto 5 až 10 tisíc followerov na Instagrame a mal rôzne brand dealy, čiže ho chápem ako influencera. Odporučil by som byť sám sebou a verím, že si každý dokáže nájsť svoje publikum.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @evzeniss

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí?

Jednoznačne áno, cieľovú skupinu máme obmedzenú jazykom, menšie financie z jednotlivých platforiem a hlavne rozmýšľanie česko-slovenských občanov je dosť často tak 5 rokov za tým zahraničným.

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Aj keď ja osobne túto platformu nepoužívam, myslím si, že TikTok je najväčšia platforma za posledné roky.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Nemôžem hovoriť za všetkých, pretože každý ma iný workflow a inak rozhodené aktivity. Konkrétne môj deň nevyzerá nijak úžasne. Ráno vstanem, idem cvičiť, dám si obed, zapnem stream a po streame odpisujem na emaily alebo riešim kreatívu už aktívnych spoluprác. Ja osobne nejdem do spolupráce, ak si nedokážem predstaviť kreatívu tej spolupráce. Už pri tom, keď ma oslovia, sa snažím nerobiť všetko prvoplánovo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @evzeniss

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretol si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Za tie roky, čo tvorím, som už toho zažil a videl veľa. Nehovorím, že všetko, pretože ma vždy niečo prekvapí, ale urážky a hate sú úplne bežná vec. Človek sa to musí naučiť v hlave filtrovať a neriešiť to.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rád by si pokračoval v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Tento rok skúšam tvoriť iným spôsobom, aby som videl, čo má a čo nemá zmysel. Ja si nerád plánujem do budúcna, pretože aj keď niečo naplánujem, niečo iné mi to prekazí alebo zmení. Môj jediný plán do budúcnosti je kúpiť nehnuteľnosť, aby som mohol bývať vo vlastnom.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame