10 otázok pre Lady Ziku: Jednou z veľkých výziev bolo, keď som zdieľala moju vieru v Boha

Lady Zika

Lady Zika je nielen influencerka, ale aj talentovaná speváčka (Zdroj: Lady Zika)

#Úplne sa otvoriť verejnosti a vyjsť s kožou na trh môže byť poriadna výzva. Obzvlášť, keď ide o známu osobu s tisíckami sledovateľov. V našej rubrike #10otázok sme sa rozprávali aj s Lady Zika, ktorá nám porozprávala o svojom vzťahu k Bohu, ako vyzerá jej pracovný deň a mnoho ďalších zaujímavostí.

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Keď som začínala, nemala som ani poňatia, že by to, čo tvorím, mohlo raz baviť a sledovať toľko ľudí. V prvom rade nemám rada to slovo „sláva“. Určite si nemyslím, že som slávna. Hlavne sa snažím byť stále tým svojským usmievavým dievčaťom, akým som bola, keď som začínala. Na začiatku som točila videá s mojou kamarátkou, no neskôr som začala sólo cestu. Postupne si videá či fotky ľudia obľúbili a ja som bola šťastná, že to, čo robím, ľudí baví sledovať a vedia sa zasmiať, inšpirovať alebo niečo naučiť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa lejdyzika (@lejdyzika)

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencera najviac baví? 

Jednou z veľmi veľkých výziev bolo napríklad to, keď som zdieľala verejne moju vieru v Boha. Ohlasy boli rôzne – pozitívne, negatívne alebo aj šokujúce. Ja som za toto zverejnenie veľmi vďačná, keďže je to mojou neoddeliteľnou súčasťou, ktorá úplne zmenila moje srdce a zmysel života. Momentálne si už život bez Boha naozaj neviem predstaviť a som šťastná, keď sa môžem o tento hlboký vzťah s Ním podeliť aj v online priestore.

Na mojej práci ma baví rôznorodosť a tvorivosť. Každý deň môžem vymýšľať nové nápady a rozvíjať kreativitu. Taktiež som vďaka tomu, čo robím, mohla spoznať úžasných ľudí z rôznych umeleckých či marketingových prostredí a veľmi si to vážim. Neoddeliteľnou súčasťou je pre mňa aj cestovanie a objavovanie nových miest, ktoré môžem potom zdieľať ďalej.

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdá? Je niečo v minulosti, čo by si zmenila?

Som rada, keď sú ľudia vďaka mojim príspevkom inšpirovaní, motivovaní či šťastní. Keď dostávajú nové myšlienky o hlbšej podstate života a môžem s nimi o týchto témach otvorene komunikovať.

Čo sa týka minulosti, tak by som nezmenila asi nič. Vždy som sa snažila robiť a zdieľať veci úprimne a tak, ako som to v danom momente cítila. Väčšina mojich diel je vytvorená spontánne a bez scenára. Vždy zvažujem čo a akým spôsobom s ľuďmi zdieľam – napríklad aj ohľadom môjho súkromia. Nakoľko som si v minulosti dávala na tieto veci pozor, teraz nemusím nič ľutovať.

Čo si musela urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržala si ich priazeň? Je to náročné?

Pri tvorbe content creatora je dôležitá hlavne pravidelnosť. Čo sa týka napríklad môjho YouTube kanála, tak v minulosti som udržiavala režim jedného videa týždenne a myslím si, že tá pravidelnosť a intenzita pridávania príspevkov zohrávajú určite veľkú rolu. To však často býva najmä časovo náročné.

A potom je rozhodujúce, či je daný človek zaujímavý, šikovný a talentovaný, aby ľudia mali dôvod ho sledovať. Ja osobne som stále sama sebou, určite aj trochu svojská. A možno to bol dôvod, prečo som ľudí zaujala. No lepšie sa to určite hodnotí z reakcií sledovateľov. Niektoré z nich sú v komentároch pod mojím posledným videom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa lejdyzika (@lejdyzika)

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučila našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

Ako som už načrtla v predošlej odpovedi, tak podľa mňa by mal tvorca vedieť niečim zaujať. Či už je to jeho prejav, posolstvo alebo smer, o ktorom tvorí. Je dôležité nebáť sa vystúpiť z davu a proste skúsiť začať. Každý z nás je výnimočný, originálny a potom je to už len o tom, či vieme naše prednosti a talenty používať a pri začiatkoch tvorby zdieľať správnym spôsobom. Dôležité sú vytrvalosť, usilovnosť a odvaha. Taktiež som toho názoru, že ten, kto chce vystupovať verejne na internete, by mal mať silnú osobnosť, nakoľko sa môže stretnúť s rôznymi reakciami. Je dôležité byť na to pripravený a ostať pri zemi.

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí? 

V zahraničí je oveľa väčšia konkurencia a trh. Teda, ak myslíme celkovo tvorbu v anglickom jazyku. Tu u nás na Slovensku či v Česku je určite jednoduchšie začať a získať sledovateľov. Pokiaľ je človek šikovný a má ľuďom čo odovzdať, netreba sa báť a proste to skúsiť.

Rozdiel tvorby u nás a v zahraničí je určite aj v tom, že naše krajiny nie sú zas tak veľké do počtu obyvateľov. To môže byť nevýhodou vtedy, keď tvorca chce preraziť globálne a v určitom momente presedlať z nášho trhu na ten zahraničný.

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Momentálne to je pravdepodobne TikTok, ktorý v posledných rokoch získal veľkú popularitu a množstvo užívateľov. Ja osobne som začínala na YouTube a Instagrame, no neskôr pribudlo aj Musical.ly (sociálna sieť, ktorá bola neskôr premenovaná na TikTok). Práve tam mám momentálne najviac sledovateľov, keďže som začala už veľmi skoro. Vôbec som nečakala, že to raz bude tak populárna sociálna sieť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa lejdyzika (@lejdyzika)

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Každý tvorca má ten deň úplne iný. Ja si zvyknem písať „to do list“ vecí, ktoré potrebujem v ten deň splniť, no a postupne na nich pracujem. Videá zvyknem točiť popoludní a najlepšie sa mi strihá vo večerných hodinách. No nie je to vždy pravidlom.

Niektoré spolupráce sú náročnejšie na spracovanie, iné sa dajú vytvoriť jednoduchšie. Niekedy je odkomunikované presné kreatívne zadanie, inokedy je v tom úplne voľná ruka a je potrebné vymyslieť zaujímavý koncept. Rôzna je aj komunikácia s firmami. Občas si vymeníme aj desiatky emailov, inokedy to zvládneme v piatich. Každopádne to všetko ide rýchlejšie, keď je už tvorca skúsený a má dlhšiu prax.

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretla si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Určite stretla, nakoľko internet býva temným miestom. Zo začiatku to nebolo jednoduché čítať a ak mám byť úprimná, nie je to príjemné ani dnes. No po rokoch tvorenia som sa už „obrnila“ a neberiem si urážky k srdcu.

Nedávno sa mi však stala situácia, kedy som po dlhej dobe vypustila slzy. Výstup sa týkal viery v Boha a ako som už spomenula, táto oblasť je pre mňa veľmi dôležitá. Zároveň to bolo spevácke video a keďže hudba je môjmu srdcu taktiež blízka, komentáre ma zarazili. Boh ma však učí, že je veľmi dôležité odpúšťať, preto sa na ľudí, ktorí napísali zlé veci, nehnevám a odpúšťam im. Neťaží ma teda žiadne bremeno ani smútok a pokračujem vo svojej tvorbe ďalej.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rada by si pokračovala v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Novou kapitolou v mojej tvorbe je hudobné odvetvie, ktorému som sa začala hlbšie venovať. Už niekoľko rokov ma to k hudbe ťahalo, no uprednostňovala som tvorbu videí a vkladala do nich veľa času, ktorý potom nebolo možné investovať hudobným smerom. Onedlho to bude rok, čo som si založila nový hudobný kanál, a 4 mesiace od vydania môjho prvého oficiálneho songu. Hudbe sa chcem venovať aj naďalej a som zvedavá, ako táto cesta bude pokračovať. 


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame