Na Devínskej Kobyle vyrástla nová rozhľadňa, ktorá pripomína modlivku: Výhľad z nej ťa očarí

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle ponúka mnoho krás.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle ponúkne skvelý výhľad (Zdroj: YouTube.com/ Slovensko zhora)

#Devínsku Kobylu vyhľadávajú mnohí turisti, ktorí zavítajú do hlavného mesta Slovenska, no stala sa aj obľúbeným cieľom domácich. O vyhliadkovej veži na Devínskej Kobyle sa hovorilo už dlhšiu dobu. Vyše 20 metrová veža vyrástla v areáli bývalej raketovej základne. Miesto sa stalo vyhľadávaným turistickým objektom aj kvôli krásnym výhľadom na Dunaj a Rakúsko, ktoré ponúka.

A že sú Slováci naozaj kreatívny národ sa potvrdilo aj pri stavbe rozhľadne. Napriek tomu, že sa niekomu môže zdať, že ohýbanie železa do rôznych uhlov je len náhodné, nie je to tak. Stavba má vo výsledku pripomínať modlivku, čo je aj odkaz na bohaté rastlinstvo a živočíšstvo v okolitých lesoch.

Rozhľadňa bude ponúkať naozaj unikátne výhľady a ak si rád, keď máš okolie ako na dlani, rozhľadňa na Devínskej Kobyle určite osloví aj teba. Pohľad na túto stavbu ponúkol aj YouTube kanál Slovensko Zhora, vďaka ktorému sa môžeš na vežu pozrieť z vtáčej perspektívy a užiť si výhľad na okolie, aj ak práve nemáš náladu na výstupy a prechádzky.

A ak si vášnivý cestovateľ a Slovensko máš prechodené krížom-krážom, svoje výlety si môžeš zaznačiť na túto stieraciu mapu!

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/Slovensko Zhora, hikemates.com
Odporúčame