Rok 2021 – očakávania a hudobné plány? Špička československej scény nám prezradila viac

Foto: Separ – Instagram, Radikal Chef – Instagram, Sergei B. – Lukas Vecerka, Instagram

Po temnejšom roku 2020 prichádza na rad rok 2021, od ktorého mnohí očakávame veľa vecí. V prvom rade chceme dať samozrejme všetci bodku za pandémiou, ktorá nás v posledných 12 mesiacoch pripravila v hudobnom smere minimálne o živé vystúpenia, ktoré nám všetkým veľmi chýbajú.

Určite nám ale chýbajú aj tie najbežnejšie aspekty každodenného života, ktoré sme pred marcom 2020 brali ako samozrejmosť. Z hľadiska hudby sme sa s výnimkou živých vystúpení dočkali pomerne bohatého roka, v ktorom vyšlo niekoľko kvalitných hudobných počinov od najlepších slovenských a českých interpretov. Čo títo umelci chystajú na rok 2021 a čo od nového roka vlastne očakávajú? To sme sa opýtali viacerých z nich.


Dokkeytino

Keď hovoríme o progresivite, nedá sa nespomenúť meno Dokkeytino. Tento interpret fanúšikom pravidelne servíruje hudobné novinky, ktoré sa (na naše pomery) zvukovo blížia k absolutnej špičke. Minulý rok sme jeho sólový album Evolvelly zaradili medzi 10 najlepších slovenských projektov a toto miesto je zaručene zaslúžené. Aké ma Tino očakávania od roku 2021?

„Aj keď nemám veľké očakávania, tak asi čakám to, že rok 2021 bude slobodnejší čo sa týka stretávania sa ľudí na kultúrnych podujatiach“

O Dokkeyovi je známe, že prakticky neustále tvorí a v nastolenom tempe je zdá sa pripravený pokračovať.

„Chystám pre poslucháčov veľa novej hudby, akú ešte nepočuli. Nový rok, nový mindset evolve“

Sergei Barracuda

Ak by sme mali u našich susedov za minulý rok vybrať 3 najlepšie albumy, tak by na „medilových“ pozíciách pravdepodobne nechýbal projekt Medusa II od Sergeia. Ostravského jazdca hudba baví, nový zvuk mu veľmi chutí a prakticky všetko nové, čo z jeho dielne vyjde, je fresh. Nie je teda prekvapením, že na hudbu bude zo Sergeiovej strany bohatý aj rok 2021. A to hneď zo začiatku.

„11. januára mi vychádza album Produkt.“

Takto zakončil svoje vyjadrenie pre Rap Generation Barracuda. My sme plní očakávaní a dobrou správou je, že naša (a určite aj vaša) nedočkavosť nebude trvať dlho. Čo ale okrem projektu Sergei do nového roka chystá?

„Od roku 2021 čakám, že sa bude dať znova cestovať. V hudobnom smere som zainvestoval, mám nový Macbook Pro, vrátil som sa späť k produkovaniu beatov a chystám si doma urobiť štúdio, kde budem môcť nahrávať „major albumy“. To znamená: mikrofón blue kiwi, preamp, focusrite, univerzal audio a napríklad bedňa Isovox 2, aby som nemusel riešiť akustický priestor. Tým som chcel povedať, že si chcem vyprodukovať svoj vlastný album a to štúdio, ktoré budem mať doma, tak v ňom budem môcť robiť nahrávky v major kvalite a chystám sa konštantne pracovať, nahrávať a produkovať.“

Ego

Ego vydal minulý rok album EGOTRON, ktorý sa medzi fanúšikmi tešil už tradične veľke obľube. Prakticky všetko, čo členovia skupiny Kontrafakt vyprodukujú, je odsúdené na úspech, čo dokázali aj naši čitatelia, ktorí si Ega prehlasovali do najlepšej desiatky albumov za minulý rok. Aj keď nám člen legendárnej skupiny neprezradil, čo chystá na budúci rok, je všeobecne známe, že Kontrafakt bude vydávať ďalší album – KF JAKO ROLLS. Tento projekt pravdepodobne zamestná oboch rapujúcich členov natoľko, že sólové projekty by mohli prísť až v roku 2022, ale to už trocha predbiehame a radi sa necháme prekvapiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Twerkujúca She-Hulk? Sleduj ten úlet s Megan Thee Stallion! (VIDEO)

Čo Miko Floso čaká od roku 2021? Na to nám odpovedal svojou češtinou (tak aby ste to mali autentické):

„Hele, očekávam, že se najde vakcína, že se zavakcínujem a že se znova rozběhne párty. Očekávam strašlivú formu na léto jo, a očekávam vývin mých dětí, že Ninka pojede do školy v septembru, to má čas a očekáva se každý den rapování.“

Frayer Flexking

O vstupe Frayera Flexkinga medzi rapovú elitu a jeho debutového projekte Stokar sme toho popísali už viac než dosť. Líder BLAS gangu ukázal, že má cit pre hudbu, že vie zarapovať aj o vážnejších témach a v neposlednom rade aj to, že vie urobiť hit. Nás teda zaujímalo, čo čaká od nového roka a čo pre fanúšikov chystá v hudobnom smere.

„Od roku 2021 čakám support od fans a hlavne čakám, že budú koncerty. To je zatiaľ moje jediné očakávanie, že budú koncerty. Čo sa týka hudobných noviniek do roku 2021, tak nech si ľudia najprv napočúvajú album Stokar, no a potom dám vedieť ďalšie informácie, ale tento rok si beriem.“

Aj napriek tomu, že sme sa nič presnejšie nedozvedeli tak je pravdepodobné, že nás Flexking bude zásobovať novinkami. Gang chalanov z BLAS je hudobne veľmi aktívny a aj keď si možno netrúfame tipovať ďalší album, na základe posledných slov z vyjadrenia pre Rap Generation je minimálne EP reálne. To však ukáže až čas.

Konex

Len pred pár hodinami spracoval môj kolega Jakub Vaverka článok, v ktorom rozobral 10 otázok, ktoré nás zaujímajú pred začiatkom roka 2021. V článku venoval odsek aj Konexovi, ktorý sa v minulom roku vydal na sólovú dráhu a túto cestu začal pomerne úspešným projektom Solo Dolo. Okrem toho vydal aj album VOILA, ktorý sme zaradili medzi 10 najlepších projektov minulého roka.

Úspešného producenta a rapera môže čakať veľký rok, od ktorého podľa vlastných slov pre náš portál očakáva, že sa svet dá trocha dokopy – s tým je spojené „normálne“ fungovanie v každej sfére života a samozrejme koncertovanie s úspešnými počinmi.

„Čo chystám? Možno album, možno len pravidelné single, to uvidíme. Ale nová hudba určite bude.“

Separ

Rok 2020 priniesol Separovi do života spomedzi jeho kolegov rozhodne najviac. Bohužiaľ, okrem vydareného sólového projektu OG a úspešného rebrandu značky Pirat Army na Hood Hero mu do života prišli aj negatívnejšie veci ako rozchod s dlhoročnou partnerkou a manželkou Tinou, no najmä ťažký boj so zákernou chorobou. Separ je však veľký bojovník a silný človek, čo dokázal aj v ťažkých časoch a my očakávame, že rok 2021 prinesie od tohto interpreta hudobne veľké veci. Náročné skúsenosti zo života vedel vždy člen skupiny DMS pretaviť do famóznych singlov a storytellingov, po ktorých nám prebehli telom zimomriavky. Pochopiteľne sa Separovi po roku 2020 istým spôsobom zase pozmenilo vnímanie niektorých vecí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tekashi vnímal Slovensko ako druhý domov, čo povedal o našej krajine?

„Neviem či vám úplne pomôžem s touto odpoveďou, no zatiaľ vôbec netuším, čo idem robiť a či niečo koncepčne tento rok vydám. Niečo určite nahrám, ale ako a kedy, to ešte neviem. Zároveň po roku, ktorý som zažil, už nečakám od žiadneho roku nič, pretože vždy to je aj tak úplne inak. Nečakám nič, nechám sa prekvapiť.“

Radikal Chef

Freerider v drese PSG z labelu FCK THEM síce nebol v roku 2020 až taký aktívny, no rozhodne neoddychoval. Aj keď sa fanúšikom hudobne pripomenul zriedkavejšie, o to viac údernejšie. Z karantény v Prahe vznikli dva výborné single, jeden sólový (Zavretý v Prahe) a potom jeden z najlepších featov roka na tracku GhostTown. Zabudnúť nemôžeme ani na jeho Hot16 Challenge do hudby od Mjaya a uzavrieť by sme to mohli trackmi Klopi Klop a hosťovačkou na projekte Extras.

Rok 2021 by už mal ale naplno okrem iného hudobne patriť práve Radikalovi. Fanúšikovia sú hladní po ďalšom projekte a my ich dnes potešíme!

„Radikal Chef nový album už čoskoro,“ takto znie odkaz od šéfkuchára na našu otázku, aké má hudobné plány do roku 2021. „Verím, že sa niekedy v apríli vrátime koncertovať do klubov. Od roku 2021 očakávam hlavne ďalšie úspechy v hudbe a všeobecne, že niektorým ľuďom na Slovensku už konečne prestane je*ať na mozgy,“ zakončil Chef.

Ak by som mal osobne vybrať album, od ktorého očakávam budúci rok najviac, bol by to po Freeride trilógii práve nový projekt od Radikala Chefa. Indícii je hneď niekoľko – Chef často postuje zo štúdia, čo značí že na projekte tvrdo pracuje, pričom ako sme napísali vyššie, v minulom roku sa ozýval menej, za to vždy plnou silou. Jeho rapová forma graduje, posúva sa kvalita zvuku a produkcií, pričom sa začínajú pripočítavať aj spolupráce so silnými, ale aj perspektívnymi menami.

Strapo

Tí, ktorí Strapa sledujú na sociálnych sieťach vedia, že jeho profesionálne aktivity už ani zďaleka nespadajú výlučne do rapového sveta. Práve preto smeruje jedna z našich otázok do nového roku, čo bude so Strapom. V princípe platí to, čo sme hovoril aj pri jeho kolegovi vyššie – aj keď sa neozýval často, inými slovami takmer vôbec, tak o to viac potešil a trafil do čierneho pri vydaní novinky. Napríklad jeho Hot16 sme svojho času vyhodnotili ako tú najlepšiu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kendrick Lamar ako najlepší hip-hopový umelec roka. Získal aj ďalšie ceny

„Očakávam, že ľudom neprestane je*ať zo dňa na deň. Ďalej očakávam, že vakcína zamieša karty ako ten najlepší dealer pri pokrovom stole.“

A ako odpovedal Strapo na otázku, čo chystá v hudobnom smere do roku 2021?

„Bitmanov album a nové skladby. Verím, že tento rok preverí a ukáže, kto kam patrí. Teším sa na nové skúsenosti.“

V tejto chvíli je ťažké predpokladať, či Strapo dá koncepčne dokopy nejaký projekt. Ak áno, rozhodne sa bude jednať o niečo, čo opäť raz zamieša karty medzi slovenskými rapermi a my momentálne len dúfame, že sa dočkáme minimálne zopár singlov. Janči je plnohodnotnou a neodmysliteľnou súčasťou našej rapovej scény a jeho hudobná aktivita dozaista poslucháčom chýba.

Majk Spirit

Rok 2020 mnohí skloňovali skôr v negatívnejších rovinách. To ale rozhodne neplatí pre lídra formácie H16. Majk Spirit prežil hudobne aj osobne jeden z najlepších rokov svojho života, čo dokázal okrem iného aj na svojom sólovom projekt ARTIST, ktorý dal dokopy s Grimasom. V súkromnom živote oslavoval jeden z najdôležitejších momentov v živote človeka – narodenie dieťaťa. Speezy sa už istý čas teší zo svojej dcérky Arie, ktorá bude spolu s jeho manželkou aj v novom roku jeho najväčším životným šťastím.

„Od nového roku očakávam veľa milestones pre moju Ariu, veľa krásnych zážitkov a cestovanie s mojou manželkou, veľa novej kvalitnej hudby, veľa dobrých Topkastov, veľa spokojných klientov CBDium, veľa zabávajúcich sa teenagers na druhom ročníku Spirit Kempu, veľa nových nápadov a biznisov a snáď aj veľa veľa koncerotv.“

Po sólovom projekte príde v novom roku na rad aj album legendárnej crew H16, ktorý mal dropovať už v minulom roku.

„Na prvý polrok chystáme piaty spoločný projekt H16. Chceli sme to dropnúť už koncom roku 2020, ale radi by sme ku tomu hrali aj koncerty, takže sme to pushli na 2021.“

Skalným fanúšikom určite neunikol ani oznam o release sólového albumu Nový Človek 2.0, ktorý by mal byť pokračovaním Majkovho najúspešnejšieho sólového projektu.

„V druhej polovici roka sa chystám dropnúť môj piaty sólový album Nový Človek 2.0 a chcem, aby to bol môj Magnum Opus (tzv. veľké, vrcholné dielo pozn. red.). Dám si záležať, aby to bol masterpiece! A potom idem do dôchodku.“


Tak, sme na konci. Ďakujeme, ak ste došli až sem a prečítali si náš najnovší článok. Zároveň ďakujeme všetkým interpretom, ktorí nám poskytli odpovede na naše otázky a na záver by sme len dodali, že sa na nový rok plný novej hudby veľmi tešíme. Buďte zodpovední, hádam sa čoskoro vidíme na koncertoch 🙂

 

 

 

 

 

 

Odporúčame