Keď dostal rolu Edwarda, uťahovala si z neho vlastná mama: Robert Pattinson spomína na svoje začiatky v Twilight

Robert Pattinson

Robert Pattinson sa vďaka svojej úlohe Edwarda v známej upírskej ságe stal terčom mnohých žartov (Zdroj: commons.wikimedia.org/Maximilian Bühn

#Dnes je hádam nepredstaviteľné, že by Edwarda v populárnej sérii Twilight hral niekto iný, než Robert Pattinson. Herca táto úloha vyniesla na výslnie a priniesla mu množstvo fanúšikov a fanúšičiek. A to aj napriek tomu, že knižní fanúšikovia s jeho obsadením spočiatku spokojní neboli. Svoju nespokojnosť dokonca pretavili do petície, ktorá nazbierala vyše 75 000 podpisov. Pattinson by sa o nej podľa Starterfacts možno ani nedozvedel, keby mu o nej nepovedala jeho mama. Tej prišla petícia proti tomu, aby jej syn hral príťažlivého upíra veľmi zábavná.

Petícia proti mladému hercovi

Počas nakrúcania prvej časti Twilightu mal Robert Pattinson len krátko po dvadsiatke. V tom čase už síce mal za sebou jednu úlohu v sérii s miliónmi oddaných fanúšikov za sebou, no ani rola Cedrica Diggoryho v Harry Potterovi ho nepripravila na ošiaľ, ktorý vyvolal práve Twilight. Podobne ako Harry Potter, aj Twilight vychádzal z mimoriadne úspešnej knižnej série. Jej autorkou je Stephanie Meyer a sága mala silnú fanúšikovskú základňu ešte pred tým, ako sa vôbec začalo hovoriť o jej sfilmovaní.

Keď bol ohlásený prvý film, nadšení čitatelia jasne vyjadrovali svoje predstavy. To, na čom im záležalo najviac bolo, kto stvárni hlavné postavy. Zatiaľ čo s Kristen Stewart ako Bellou väčšina súhlasila, inak to bolo v prípade Roberta Pattinsona. Veľkej časti fanúšikov neprišiel na úlohu Edwarda dosť atraktívny a niektorí dokonca tvrdili, že ak Edwarda naozaj bude hrať, budú film bojkotovať. Nespokojnosť fanúšikov zašla dokonca tak ďaleko, že spísali petíciu, aby ich obľúbenú postavu stvárnil niekto iný.

Pridala sa aj vlastná matka

Zdá sa ale, že pochybnosti o tom, či je na túto úlohu vhodný, mal aj samotný Pattinson. Edward je v knihe opisovaný ako „neskutočne krásny“ a Bella ho prirovnáva k Adonisovi. Hercovi prišlo už len to, že sa rozhodol zúčastniť konkurzu, do istej miery arogantné. V rozhovore pre Vanity Fair tiež prezradil, že mal pocit, že to ani nemá význam a že úlohu podľa neho určite dostane nejaký model. Dnes už ale dobre vieme, ako to napokon dopadlo. Pattinson priazeň divákov nepochybne získal a nebyť jeho mamy, o spomínanej petícii by možno ani nevedel.

Pani Pattinsonovej sa ale petícia, podľa ktorej jej syn nebol dosť pekný na to, aby hral „neskutočne krásneho“ upíra zdala natoľko vtipná, že mu ju skrátka musela ukázať. Pre Pattinsona sa tak Twilight okrem iného doteraz spája aj s posmeškami od vlastnej mamy.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame