Si zvedavý na nový film Roba Zombieho? Priprav sa na farebné monštrá, hlášky a osobitý štýl

Munsters sídlo v Texase

Nový film Roba Zombieho sľubuje farebnú hororovú zábavu (Zdroj: Commons.wikimedia.org/Yitz)

#Populárny hororový sitkom zo 60. rokov sa vracia. The Munsters si zobral do parády známy Rob Zombie, ktorý sa rozhodol nanovo adaptovať kedysi populárny sitkom. Niesť sa vraj bude v duchu pôvodného seriálu a bude vôbec prvým Zombieho filmom vhodným pre celú rodinu.

Od originálneho seriálu, ktorý bol čiernobiely, sa ale bude odlišovať svojimi sýtymi, až technicolorovými, farbami. Z traileru, ktorý bol zverejnený včera na tvorcovom instagrame, je zrejmé, že náš čaká výrazne štylizovaná, hororová zábava.


Zombie vírus v prírode skutočne existuje: Húsenice dokáže dohnať až k samovražde


Stará herecká zostava

Rob Zombie začal natáčať The Munsters v Budapešti v júni minulého roku a natáčanie sa skončilo len tento mesiac. Vo filme sa objaví viacero známych tvári, s ktorými spolupracoval už v minulosti. Medzi nimi sa objaví napríklad jeho manželka Sheri Moon Zombie, ktorá stvárni úlohu Lily Munster, a ktorá je stálicou nielen vo filmovej tvorbe známeho umelca.

Jej manžela Hermana si zahrá Daniel Phillips, ktoré poznáš napríklad z Halloweenu 2, a svojského deda stvárni Daniel Roebuck. Novou postavou, ktorá sa v pôvodnom sitkome neobjavila, je doktor Henry Augustus Wolfgang, ktorého bude stvárňovať Richard Brake. Ten si doteraz zahral mnoho menších úloh vo viacerých známych filmoch.

Horor pre celú rodinu

„Chcel som obsadiť hercov, ktorí spolu už viackrát spolupracovali, “ povedal Zombie pre Entertainment Weekly. „Nemohol som riskovať, že začneme natáčať v Budapešti a ukáže sa, že hlavní predstavitelia spolu nevychádzajú, alebo medzi nimi nie je žiadna chémia. “

Pre viacerých hercov však pôjde o prvú spoluprácu s režisérom. Medzi nich patrí aj Sylvester McCoy a Cassandra Peterson, známa najmä ako Elvíra – Vládkyňa temnôt, z rovnomennej hororovej komédie.

Po viacerých drobných ukážkach zo zákulisia sa diváci konečne dočkali aj oficiálneho traileru. Ten včera Zombie zverejnil na svojom instagrame. Trailer nám pomáha utvoriť si bližšiu predstavu o tom, čo od The Munsters môžeme očakávať. Čakajú na nás vtipné hlášky, výrazne farebné štylizácia a zjavná pocta klasickým hororom spoločnosti Universal Pictures.

Skôr prequel, ako adaptácia

Trailer naznačuje, že Zombie sa zameriava na udalosti pred dejom známeho sitkomu. Vidíme v ňom, ako doktor Wolfgang so svojim asistentom stvoria Hermana. Ten nápadne pripomína monštrum doktora Victora Frankensteina, a je zároveň jednou z hlavných postáv.

Budeme svedkami aj toho, ako sa Herman a Lily do seba zamilujú, čo nebude veľmi potešujúce pre deda, inak ale Lilinho sarkastického otca, ktorý chvíľkami pôsobí ako antagonista filmu. V druhej polovici traileru sa však Lily s Hermanom presťahuje do jeho klasického sídla na Mockingbird Lane, čo nasvedčuje, že sa so vzťahom svojej dcéry Lily a Hermana zmieril.

Tým, že Zombie k filmu pristúpil ako k prequelu sitkomu, sa dá vysvetliť  aj neprítomnosť niektorých postáv, ktorá neunikla fanúšikom originálneho seriálu. Uvádza tak portál Screenrant.  Konkrétne ide o vlkodlačieho syna Lily a Hermana, Eddieho, a ich celkom normálnu, takže do podivnej rodinky vôbec nezapadajúcu, neter Marilyn. Do kín a súčasne na streamovaciu platformu Peacock od NBC Universal sa The Munsters dostane v septembri tohto roku.

Zaujal ťa trailer k novému filmu Roba Zombieho? Podel sa s nami o svoje názory.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

 

Zdroj: hashtag.sk, screenrant.com, ew.com
Odporúčame