Prvý singel po šiestich rokoch: Rihanna vydala skladbu k filmu Black Panther: Wakanda Forever

Rihanna

Nový singel speváčky sa objaví na soundtracku k marvelovke Black Panther: Wakanda Forever (Zdroj: commons.wikimedia.org/SIGMA )

#Začiatkom tohto týždňa potvrdila speváčka Rihanna dátum vydania svojej novej piesne. Jej fanúšikovia sa tiež dozvedeli aj názov skladby. Pre mnohých z nich si tak pripravila určite vzrušujúce chvíle, keďže sa jedná o speváčkin prvý singel po dlhých šiestich rokoch. Ako píše portál NME, skladba Lift Me Up je súčasťou oficiálneho soundtracku k novej marvelovke Black Panther: Wakanda Forever.

Venované tým, ktorí tu už nie sú

Jednou z autoriek skladby je aj samotná speváčka. Okrem nej sa na piesni podieľala nigérijská speváčka Tems, švédsky skladateľ a producent Ludwig Göransson, a dokonca aj režisér filmu Black Panther, Ryan Coogler. Pieseň Lift Me Up je venovaná pamiatke herca Chadwicka Bosemana. Ten stvárnil hlavnú postavu vo filme Black Panther z roku 2018, vidieť si ho mohol aj v Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Bosman v roku 2020 prehral svoj boj s rakovinou.

 „Chcela som napísať niečo, čo by predstavovalo vrúcne objatie od všetkých, ktorých som vo svojom živote stratila. Pokúsila som sa predstaviť si, aké by to bolo, keby som teraz mohla spievať pre nich a vyjadriť, ako veľmi mi chýbajú,“ vysvetlila začiatkom týždňa Tems.

„Rihanna pre mňa bola vždy inšpiráciou, takže počuť túto pieseň v jej prevedení je pre mňa veľkou cťou,“ dodala.

Pre Rihannu je Lift Me Up prvým sólovým singlom od roku 2016, kedy vyšiel jej album Anti. Napriek tomu, že bol prijatý pozitívne, sa speváčka s nahrávaním novej hudby na niekoľko rokov odmlčala. Odvtedy ju fanúšikovia mohli počuť len v spoluprácach s ďalšími umelcami.

Celý soundtrack k filmu Black Panther: Wakanda Forever by mal vyjsť budúci piatok. Na samotný film si v našich kinách budeš môcť zájsť od 10. novembra.


Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk, nme.com
Odporúčame